از این پس هوش مصنوعی الکسا آمازون می‌تواند سوالات دنباله‌دار را درک کند

هوش مصنوعی الکسا آمازون از این پس می‌تواند سوالات دنباله‌دار را درک کند

هوش مصنوعی الکسا آمازون (Amazon Alexa) که در قالب دستیار خانگی هوشمند آمازون اکو روانه‌ی بازار شده است، یکی از برترین‌ها در دسته‌ی خود محسوب می‌شود. اما مانند هر محصول نوآورانه‌ی دیگری، این دیوایس هوشمند نیز دارای نقایصی است که متخصصان آمازون در سیاتل آمریکا به دنبال رفع آن هستند.

از زمان عرضه‌ی این پلتفرم مبتنی بر هوش مصنوعی تا به حال، متخصصان آمازون به شدت برای هوشمندتر شدن الکسا تلاش کرده‌اند و امروزه این سطح به حدی رسیده‌ است که دستیار خانگی آمازون اکو که از هوش مصنوعی الکسا آمازون بهره می‌برد، در بین بهترین گجت های الکترونیکی در سال ۲۰۱۶ قرار گرفته است.

اما این دیوایس و هوش مصنوعی آن برای کامل شدن و تبدیل به برترین، موانعی را پیش روی خود می‌بینند که عدم توانایی الکسا آمازون در درک سوالات دنباله‌دار، یکی از بزرگترین این موانع محسوب می‌شود. این توانایی که بر پایه‌ی آنالیز متن خوانده شده توسط کاربر به دست می‌آید، قابلیت پیشرفته‌ای است که محصولاتی همچون گوگل هوم (Google Home) با بهره‌گیری از آن توانسته اند فروش خود را افزایش دهند.

به طور مثال اگر به گوگل هوم بگویید که «اوکی گوگل، سن تام کروز چقدر است؟» و سپس از این دستیار هوشمند بپرسید که «اوکی گوگل، نام همسر او چیست؟»، هوش مصنوعی توسعه یافته توسط گوگل می‌تواند این ضمیر «او» را تشخیص دهد و متوجه شود که منظور شما از این کلمه، اشاره به تام کروز است.

از این پس هوش مصنوعی الکسا آمازون می‌تواند سوالات دنباله‌دار را درک کند

هوش مصنوعی الکسا آمازون تا به حال قادر نبود که چنین درکی را از خود نشان دهد، اما گویا به لطف آپدیت جدیدی که آمازون برای این پلتفرم نرم افزاری تدارک دیده است، کاربران شبکه‌ی اجتماعی Reddit و اعضای وب‌سایت اندروید پلیس تایید کرده‌اند که حالا الکسا نیز می‌تواند اینگونه سوالات را درک کرده و به آنها پاسخ دهد.

الکسا آمازون به رقیبی جدی برای گوگل تبدیل خواهد شد

این کاربران با پرسیدن سوالاتی نظیر «الکسا، رئیس جمهور ایالات متحده‌ی آمریکا چه کسی است؟» و در ادامه «الکسا، سن او چقدر است؟»، توانسته اند به پاسخ‌های درستی دست پیدا کنند. این موضوع یعنی اینکه توانایی این هوش مصنوعی نیز به این حد رسیده است که سوالات دنباله‌دار را درک کند. با اینکه شاید این قابلیت برایتان کمی عادی و پیش پا افتاده به نظر برسد، اما مطمئنا متخصصان ساعت‌های زیادی را صرف کرده‌اند تا سطح درک هوش مصنوعی الکسا آمازون به این سطح برسد.

در حال حاضر و تا زمان انتشار این مطلب، به نظر می‌رسد که تنها کاربران دیوایس های آمازون اکو (Echo) و آمازون اکو دات (Echo Dot) قادر به استفاده از این قابلیت هستند، اما مطمئنا به زودی آپدیت‌های نرم افزاری در اختیار دیگر کاربران در سراسر جهان نیز قرار خواهد گرفت تا آنها هم بتوانند طعم این افزایش سطح درک هوش مصنوعی الکسا آمازون را بچشند.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*