نورافکن مکسیمس

نورافکن مکسیمس یک سیستم امنیتی قدرتمند را دل خود حمل می‌کند

مکسیمس (Maximus) یک تولیدکننده وسایل روشنایی بوده و سه روز قبل در جریان نمایشگاه CES 2017، سومین محصول خانگی هوشمند خود را معرفی کرد. نورافکن مکسیمس با یک دوربین امنیتی یکپارچه شده و یک جفت اسپیکر، به همراه ووفر و بلندگوی‌ دارای بسامد بالا آن را همراهی می‌کنند. دوربین امنیتی نورافکن مکسیمس قادر است تا ویدیوهایی با کیفیت اچ‌دی (HD) ضبط کند. گفتنی است حسگر حرکتی به کار رفته در آن هر جنب و جوشی را از فاصله ۲۰ متری تشخیص می‌دهد.

همانند دیگر دوربین‌های امنیتی وای فای، این بخش از نورافکن مکسیمس نیز توسط یک اپلیکیشن موبایل کنترل شده و در زمان تشخیص هر نوع حرکت، هشدارهای لازم به گوشی هوشمند ارسال خواهند شد. اپلیکیشن الکسا (Alexa app) این سیستم، کاربر را قادر می‌سازد تا از طریق دستیار صوتی، میزان نور را با صدور فرمان‌های صوتی کنترل کرده و میزان روشنایی نورافکن را به دلخواه تنظیم کند.

نورافکن مکسیمسگفتنی است مکسیمس تاکنون دو دستگاه هوشمند دیگر نیز برای استفاده‌های خانگی عرضه کرده است: یک چراغ ایوان دارای دوریبن یکپارچه‌شده در داخل آن و همچنین گستره‌ای از آیفون‌های تصویری را باید از دیگر محصولات این شرکت دانست. در تمامی این محصولات تاکنون، کیفیت ویدیو در بهترین حالت ممکن ۴۸۰p بوده است، به این ترتیب نورافکن مکسیمس بهترین و بالاترین کیفیت را در ضبط ویدیو در میان آن‌ها ارائه می‌کند.

نورافکن مکسیمس به استانداردهای مرسوم دارای سیم متصل می‌شود. شرکت سازنده مدعی است سیستم جدید در شرایط مرطوب و بارانی آسیبی ندیده و در برابر چنین موقعیت‌هایی ایمن است. به این ترتیب برای استفاده از نورافکن مکسیمس در مناطق بارانی و برفی هیچ محدودیتی وجود نخواهد داشت.

اجزای خانه هوشمند را با نورافکن مکسیمس محافظت کنید

از نظر سازنده، نورافکن مکسیمس برای افرادی که در حال هوشمندسازی منزل خود با وسایل نوآورانه بوده و به دنبال تامین امنیت آن از محیط بیرونی هستند، یک سیستم ضروری است. به لطف تشخیص هرگونه حرکت از فاصله‌ای قابل توجه، از هرگونه سرقت محتمل جلوگیری خواهد شد. اگرچه مکسیمس نخستین شرکتی است که یک راهکار امنیتی یکپارچه‌شده در یک نورافکن را در نمایشگاه سی ای اس ۲۰۱۷ ارائه می‌کند، اما احتمالا به زودی رقبای دیگری نیز ظهور خواهند کرد. حالا که مفهوم خانه هوشمند روی غلتک افتاده و بدون توقف در حال پیشروی رو به جلو است، هر شرکت سعی دارد تا به نحوی خود را از دیگران متفاوت جلوه دهد و راهکار مکسیمس برای این کار، این گونه بوده است. سیستم امنیتی یاده شده قرار است تا در بهار به بازار عرضه شده و از طریق وب سایت بست بای (Best Buy) به قیمت ۲۵۰ دلار به فروش برسد.

فروشگاه اینترنتی جانبی فروش لنز موبایل و ماکت موبایل ، حامی گجت نیوز در پوشش خبری نمایشگاه سی ای اس ۲۰۱۷ (CES 2017)

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*