گزارش مالی شرکت ال جی در سه ماهه چهارم سال 2016

گزارش مالی شرکت ال جی در سه ماهه چهارم سال ۲۰۱۶ ؛ کاهش سود علی‌رغم افزایش فروش

ال جی (LG) درآمد ماه‌های اکتبر تا دسامبر (سه ماهه چهارم) سال ۲۰۱۶ خود را اعلام کرد. نتایج به‌دست آمده از گزارش مالی شرکت ال جی خبر از فروش ۱۴.۷۵ تریلیون وون کره جنوبی (معادل ۱۱.۸ میلیارد دلار آمریکا) برای این کمپانی می‌دهد که نسبت به فروش ۱۳.۲۲۴ تریلیون وون (معادل ۱۰.۵ میلیارد دلار) در سه ماهه قبل از آن، ۱۱.۸ درصد رشد داشته است.

گزارش مالی شرکت ال جی همچنین خبر از افزایش فروش کره‌ای‌ها درسه ماهه چهارم سال ۲۰۱۶ نسبت به مدت مشابه سال قبل می‌دهد. فروش محصولات ال جی در سه ماهه چهارم سال ۲۰۱۵ بیش از ۱۴.۶ تریلیون وون برآورد شده بود که با یک مقایسه سرانگشتی، رشدی بیش از ۱.۵ درصد را در پی داشته است.

گزارش مالی شرکت ال جی در سه ماهه چهارم سال 2016

گزارش مالی شرکت ال جی خبر از کاهش سود می‌دهد

همان‌طور که در جدول نیز می‌بینید، علی‌رغم افزایش میزان فروش این شرکت، درآمد قبل از بهره و مالیات عملا منفی شده و به میزان ۳.۳ میلیارد وون کره جنوبی (معادل ۲۸.۲ میلیون دلار) کاهش یافته است. این کاهش سود عملیاتی، در ۶ سال گذشته بی‌سابقه بوده و دلایل آن افزایش هزینه‌های تبلیغاتی و کاهش سود کمپانی از فروش لوازم خانگی (علی‌رغم سود عالی این واحد در سه ماهه سوم سال ۲۰۱۶) اعلام شده است.

واحد موبایل ال جی هم نتوانست در سال ۲۰۱۶ این شرکت را از کاهش سود نجات دهد؛ پرچمدار این کمپانی، یعنی ال جی جی ۵ (LG G5)، با استقبال زیادی از سوی کاربران مواجه نشد و چشم‌بادامی‌ها را به آمار مورد انتظارشان نرساند. این گوشی موبایل به همراه آخرین مدل سری V، یعنی ال جی وی ۲۰ (LG V20)، علی‌رغم بهره‌گیری از امکانات و نوآوری‌های زیاد، نتوانستند نظر کاربران را به خود جلب کرده و به نوعی میدان رقابت را به دیگر سازندگان مهم واگذار کردند.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*