رانندگی ایمن با اپلیکیشن DriveSafe

با استفاده از این اپلیکیشن رانندگی برای شما ایمن‌تر خواهد بود

این روزها اپلیکیشن ها بیش از پیش به سایر امور مختلف به جز سرگرمی ورود پیدا کرده‌اند و سعی بر آن دارند تا طعم لذتبخش‌تری از زندگی را برای ما به ارمغان بیاورند. یکی از مواردی که چند سالیست اپلیکیشن ها در آن ورود پیدا کرده‌اند، بحث رانندگی و حفظ امنیت سرنشینان اتومبیل با هشدارهای مختلف امنیتی است. در همین راستا حتی بدون خرید و نصب سیستم های گران قیمت مخصوص اتومبیل، شما می‌توانید با استفاده از گوشی هوشمند خود نیز از مزایای اینگونه اپلیکیشن ها بهره‌مند شوید.

بسیاری از اتومبیل های مدرن امروزی مجهز به سیستم هایی هستند که اگر راننده بخواهد غیر ایمن رانندگی کند و یا با مشکلاتی مواجه باشد به آن هشدار می‌دهند. اما وقتی شما صاحب یک اتومبیل قدیمی و یا فاقد چنین سیستم هایی باشید چه می‌شود؟ در همین راستا محققین دانشگاه اسپانیایی آلکالا (University of Alcalá) یک اپلیکیشن مخصوص گوشی های هوشمند توسعه داده‌اند که می‌تواند رانندگی را برای شما ایمن‌تر از گذشته کند.

رانندگی ایمن با اپلیکیشن DriveSafe

اپلیکیشن DriveSafe تمامی جوانب رانندگی شما را می‌سنجد

این اپلیکیشن حافظ رانندگی، DriveSafe نام دارد ولی هیچ ارتباطی با اپلیکیشن مشابه با همین نام که توسط عینک هوشمند گوگل گلس (Google Glass) قابل استفاده است ندارد. برای استفاده از آن نیز شما نیازمند یک گیره مخصوص گوشی هوشمند هستید که بر روی شیشه جلو اتومبیل نصب خواهد شد و گوشی در داخل آن جای میگیرد. این اپلیکیشن با استفاده از شتاب سنج، جی پی اس و دوربین پشتی گوشی هوشمند شما به صورت نرم افزاری سرعت، ترمز، پیچش فرمان، موقعیت در بین خطوط، شیوه ی تعویض خطوط جاده، سرعت رانندگی در مقایسه با حداکثر سرعت مجاز و همچین فاصله با اتومبیل جلویی شما را به نمایش خواهد گذاشت.

نوع رانندگی خود را در پایان هر مسافرت بسنجید

اپلیکیشن مذکور به صورت آنی هشدارهای صوتی و تصویری را زمانی که شما بی احتیاط و خطرناک رانندگی کنید به نمایش می‌گذارد، علاوه بر آن می‌تواند به ضبط ویدیو بپردازد و جای شما در نقشه را به نمایش بگذارد. همچنین اپلیکیشن DriveSafe می‌تواند پس از هر بار استفاده، رانندگی شما را در هنگام رسیدن به مقصد ارزیابی کند و به آن نمره «عادی»، «کسل کننده» و یا «تهاجمی» بدهد. این دانشگاه در حال حاضر به دنبال شرکای تجاریست تا بتواند تکنولوژی مربوطه را به صورت تجاری درآورد.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*