انتقال پیامک ها از آیفون به اندروید

آموزش نحوه انتقال پیامک ها از آیفون به اندروید

اگر کاربری تصمیم به تعویض گوشی خود بگیرد، نخستین اقدامی که باید درباره ابعاد و چگونگی انجام آن خیلی خوب فکر کند، نحوه انتقال اطلاعات مهم به دستگاه جدید است. اگر گوشی کنونی کاربر آیفون بوده و گوشی بعدی و جدید نیز آیفون باشد، کاربر کار آن‌چنان سختی را پیش رو ندارد. اگر مبدا و مقصد دو گوشی اندرویدی باشند، باز هم کاربر فرآیند طاقت فرسایی را پیش رو ندارد، اما در زمان تفاوت پلتفرم مبدا و مقصد، کار کمی زمانبر می‌شود. در ادامه به بررسی روش انتقال پیامک ها از آیفون به اندروید می‌پردازیم.

نخستین مرحله انتقال پیامک ها از آیفون به اندروید (کاربران ویندوز)

 • به عنوان اولین قدم، می‌بایست از گوشی آیفون خود به وسیله آیتونز بکاپ بگیرد. اگر نحوه انجام این کار را نمی‌دانید، مطلب لینک شده، نحوه گرفتن بکاپ را به صورت روان و مرحله مرحله برای شما توضیح خواهد داد. اگر پیش از این بکاپ تهیه کرده‌اید، برای ادامه مراحل انتقال پیامک ها از آیفون به اندروید به قسمت دوم (در همین نخستین مرحله) بروید. به منظور دست یافتن به هدف نهایی، شما به یک فایل بکاپ، حاوی تمامی گفتگوهای پیامکی خود نیاز دارید. در نظر داشته باشید برای انتقال پیامک ها از آیفون به اندروید به صورت موفقیت‌آمیز، بکاپ تهیه شده به وسیله آیتونز نباید رمزنگاری شده باشد. نحوه انجام این کار در پست مربوطه به طور کامل توضیح داده شده است.
 • اکنون نیاز دارید تا به سراغ پوشه “پشتیبان / همگام” (Backup/Sync) نرم افزار آیتونز در کامپیوتر خود بروید. به این منظور باید مسیری را که در ابتدا آیتونز را آنجا نصب کرده‌اید، پیدا کنید. به عنوان نمونه، ما در اینجا آیتونز را در سیستم ویندوزی خود در درایو پیشفرض C نصب کرده‌ایم.

انتقال پیامک ها از آیفون به اندروید

 • بعید به نظر می‌رسد که کاربری ویندوز و مخصوصا بعد از آن، برنامه‌های خود را در درایوی غیر از C نصب کرده باشد. بعد از ورود به این درایو، مستقیما به سراغ پوشه “کاربران” (Users) بروید.

انتقال پیامک ها از آیفون به اندروید

 • در این قسمت مشاهده می‌کنید یک فولدر با نام کاربری فعال شما در ویندوز ایجاد شده است. به عنوان نمونه، در اینجا نام کاربری “Ankush” است. تصویر زیر موضوع را به خوبی روشن می‌کند.

انتقال پیامک ها از آیفون به اندروید

 • در ادامه مراحل انتقال پیامک ها از آیفون به اندروید ، بعد از ورود به فولدر هم اسم نام کاربری خود، به دنبال پوشه “اطلاعات برنامه” (AppData) بگردید و سپس به آن وارد شوید.

انتقال پیامک ها از آیفون به اندروید

 • اگر قادر به مشاهده فولدر AppData نیستید، می‌بایست در تنظیمات ویندوز خود مشاهده فایل‌های مخفی‌شده (Hidden) را فعال کنید. از این فولدر، مجددا می‌بایست به فولدری دیگری با نام “رومینگ” (Roaming) وارد شوید.

انتقال پیامک ها از آیفون به اندروید

 • در قدم بعد، به پوشه “کامپیوتر اپل” (Apple Computer) همانند تصویر زیر وارد شده و در داخل لیست فایل – فولدرهای آن، به دنبال پوشه “موبایل سینک” (Mobile Sync) بگردید.

انتقال پیامک ها از آیفون به اندروید

 • به محض ورود به پوشه Mobile Sync، می‌بایست کلیدهای ترکیبی کنترل بعلاوه اف (CTRL + F) را به منظور جستجوی عبارتی خاص زده و یا از باکس جستجوی موجود در گوشه بالا سمت راست، برای یافتن فایلی با نام “۳d0d7e5fb2ce288813306e4d4636395e047a3d28” (بدون کوتیشن‌ها) استفاده کنید. این فایل، به دیتابیس مورد نظر ما برای انتقال پیامک ها از آیفون به اندروید اشاره می‌کند.

انتقال پیامک ها از آیفون به اندروید

 • به منظور دسترسی به دیتابیس، تنها نیاز دارید تا بعد از انتخاب و کپی کردن فایل، آن را به فضای ذخیره‌سازی گوشی اندرویدی خود (فضای ذخیره‌سازی داخلی) به وسیله کابل یو اس بی (USB) منتقل کنید.

نخستین مرحله انتقال پیامک ها از آیفون به اندروید (کاربران مک)

اگر شما به جای ویندوز، یک کاربر مک هستید، نیاز دارید تا به منظور پیدا کردن فایل ذکر شده در بالا با نام “۳d0d7e5fb2ce288813306e4d4636395e047a3d28″، از مسیر جداگانه‌‌ای وارد شوید. کاربران مک می‌بایست به مسیر “User-name->Library->Application Support->Mobile Sync->Backup” رفته و بعد از یافتن فایل مورد نظر، ادامه مراحل انتقال پیامک ها از آیفون به اندروید را دنبال کنند.

اکنون شما فایل دیتابیس پیامک را اختیار دارید. حالا باید با دنبال کردن مراحل ذکرشده در ادامه، تمامی گفتگوهای پیامکی پیشین خود در گوشی آیفونتان را به گوشی اندرویدی جدید منتقل کنید.

دومین مرحله انتقال پیامک ها از آیفون به اندروید با استفاده از اپلیکیشن iSMS2droid

انتقال پیامک ها از آیفون به اندرویدپیش از ادامه مراحل انتقال پیامک ها از آیفون به اندروید به وسیله اپلیکیشن iSMS2droid، نیاز است تا به نکته مهمی توجهی کنید. در زمان استفاده از این اپلیکیشن به منظور انتقال پیامک ها از آیفون به اندروید ، از شما درخواست می‌شود تا ابزار پیشفرض پیام‌رسانی گوشی را به iSMS2droid تغییر دهید. می‌بایست این اجازه را به اپلیکیشن بدهید تا به این ترتیب به بخش پیام‌رسانی گوشی دسترسی پیدا کرده و تمامی گفتگوها را بازگردانی کند. در حین انجام فرآیند انتقال پیامک ها از آیفون به اندروید ، هر درخواست مجوز دیگر اپلیکیشن را تایید کنید.

 • اپلیکیشن iSMS2droid را از گوگل پلی دانلود و نصب کنید
 • برنامه را اجرا کرده و سپس گزینه “انتخاب فایل” (Select File) را همانند آنچه در تصویر بالا مشاهده می‌شود، انتخاب کنید. در ادامه می‌بایست به مسیری که فایل دیتابیس دریافت شده از پوشه آیتونز را به آنجا منتقل کردید رفته و سپس فایل دیتابیس را پیدا کنید.
 • پس از یافتن فایل با نام “۳d0d7e5fb2ce288813306e4d4636395e047a3d28″، آن را انتخاب کنید. در اینجا دو حق انتخاب به شما داده می‌شود. می‌توانید حین فرآیند انتقال پیامک ها از آیفون به اندروید تمامی گفتگوها را به گوشی جدید منتقل کرده و یا تنها گفتگوهای مربوط به برخی از مخاطبان مورد نظرتان را بازیابی کنید. اگر می‌خواهید انتقال پیامک ها از آیفون به اندروید به طور تمام و کمال انجام شود، گزینه “وارد کردن همه” (Import All) را انتخاب کنید. اگر در نظر دارید تا تنها گفتگوهای میان خود و برخی از کاربران مشخص را منتقل کنید، گزینه “انتخاب با مخاطبان” (Select by Contact) را برگزینید.
 • در نهایت فرآیند انتقال پیامک ها از آیفون به اندروید آغاز می‌شود. این عملیات بسته به میزان حجم پیام‌های شما، ممکن است بین یک تا چند دقیقه زمان ببرد.

اگرچه روش‌ها و اپلیکیشن‌های دیگری نیز به منظور انتقال پیامک ها از آیفون به اندروید وجود دارند، اما روش ذکر شده با کمک گرفتن از آیتونز، بسیار کاربری‌تر و بهتر خواهد بود.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*