با ارزش ترین برندهای خودرو

با ارزش ترین برندهای خودرو در سال ۲۰۱۷ را بشناسید

چندی پیش فهرست ۵۰۰ شرکت با ارزش دنیا توسط Brand Finance منتشر شد. در این فهرست، ۸ شرکت خودروسازی و دو شرکت مربوط به صنعت خودرو حضور داشتند که در میان ۱۰۰ شرکت برتر دنیا قرار گرفتند. این برندها با فاکتورهایی مانند وفاداری، آشنایی، اعتبار و سرمایه‌گذاری بازاریابی مورد بررسی قرار گرفتند و برترین‌ها معرفی شدند. در ادامه، با ارزش ترین برندهای خودرو در سال ۲۰۱۷ را  خواهید شناخت.

۱۰ مورد از با ارزش ترین برندهای خودرو در سال ۲۰۱۷

۱۰. اوبر (Uber)

اوبر یک شرکت خودروسازی نیست اما این شرکت در سال ۲۰۱۷ به لطف تکنولوژی خوب خود رشد چشمگیر ۱۶ پله‌ای داشته و در رتبه ۸۹ با ارزش ترین برندهای جهان قرار گرفت. ارزش کل برند اوبر در حال حاضر به ۱۴ میلیارد و ۵۹۶ میلیون دلار رسیده است.

با ارزش ترین برندهای خودرو۹. هیوندای (Hyundai)

با وجود اینکه این شرکت کره‌ای به علت فروش کمتر با افت ۱۶ درصدی نسبت به سال ۲۰۱۶ مواجه شد اما هنوز هم در جمع با ارزش ترین برندهای خودرو قرار دارد. ارزش برند هیوندای ۱۹ میلیارد و ۹۷۵ میلیون دلار اعلام شده و این شرکت در رتبه ۶۰ جهان جای گرفته است.

با ارزش ترین برندهای خودرو۸. هوندا (Honda)

هوندا نسبت به سال گذشته ۳ پله سقوط کرد و در مکان ۵۲ با ارزش ترین برندهای جهان قرار گرفت. ارزش برند هوندا نیز نسبت به سال ۲۰۱۶ حدود ۱۰ درصد افزایش داشته و به ۲۱ میلیارد و ۳۱۸ میلیون دلار رسیده است.

با ارزش ترین برندهای خودرو۷. فورد (Ford)

فورد تنها خودروساز آمریکایی است که در میان صد برند باارزش دنیا در سال ۲۰۱۷ دیده می‌شود. ارزش برند این کمپانی نسبت به سال ۲۰۱۶ با ۱۳ درصد افزایش به ۲۲ میلیارد و ۴۳۲ میلیون دلار رسیده و آن را همچنان در رتبه ۴۶ با ارزش ترین برندهای جهان قرار داده است.

با ارزش ترین برندهای خودرو۶. نیسان (Nissan)

برند نیسان در فهرست Brand Finance با صعود ۲۰ پله‌ای مواجه شده و به رتبه ۴۲ دست پیدا کرده است. ارزش کل برند نیسان در سال ۲۰۱۷ با رشد ۳۹ درصدی به ۲۴ میلیارد و ۷۶۸ میلیون دلار رسید.

با ارزش ترین برندهای خودرو۵. فولکس واگن (VolksWagen)

فولکس واگن در سال ۲۰۱۶ با حواشی زیادی روبرو شد و این مشکلات، افت چشمگیر این برند را در پی داشت. با این حال، فولکس واگن در لیست با ارزش ترین برندهای خودرو در سال ۲۰۱۷ جای گرفته و رتبه ۴۱ برندهای جهان را به خود اختصاص داده است. برند فولکس واگن با افزایش ۳۲ درصدی نسبت به سال پیش، اکنون ۲۵ میلیارد دلار ارزش دارد.

با ارزش ترین برندهای خودرو۴. گروه میتسوبیشی (Mitsubishi)

گروه میتسوبیشی تنها یک خودروساز نیست و شرکت‌های بیشتری را در بر می‌گیرد. ارزش این برند نزدیک به ۲۸ میلیارد دلار بوده و یک درصد نسبت به سال گذشته رشد داشته است. گروه میتسوبیشی در رتبه ۳۸ برندهای جهان قرار دارد اما میتسوبیشی موتورز جایی در بین ۱۰۰ برند باارزش دنیا ندارد.

با ارزش ترین برندهای خودرو۳. مرسدس بنز (Mercedes Benz)

مرسدس بنز نیز یکی از سه خودروساز آلمانی است که در بین با ارزش ترین برندهای خودرو در سال ۲۰۱۷ حضور دارد. این برند آلمانی نسبت به سال پیش رشد ۱۱ درصدی داشته و ارزش آن به ۳۵ میلیارد و ۵۴۴ میلیون دلار رسیده است. با این وجود مرسدس بنز با یک پله نزول در رده ۲۱ جهان قرار گرفت.

با ارزش ترین برندهای خودرو۲. بی ام و (BMW)

بی ام و نیز مانند مرسدس بنز کمی افت داشته اما با وجود سقوط دو پله‌ای در رده ۱۷ جهان قرار دارد. ارزش برند بی ام و، اکنون به ۳۷ میلیارد و ۱۲۴ میلیون دلار رسیده است.

با ارزش ترین برندهای خودرو۱. تویوتا (Toyota)

ارزشمندترین برند خودروی جهان، تویوتا است. این برند ژاپنی برای دومین سال پیاپی به این عنوان دست یافت و اکنون در رده ۱۲ برندهای جهان قرار دارد. ارزش کل برند تویوتا با رشد ۷ درصدی، ۴۶ میلیارد و ۲۵۵ میلیون دلار اعلام شده است.

با ارزش ترین برندهای خودرو

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*

۳ دیدگاه

  1. سایپا رشد منفی۹۰۰۰۰۰درصد بااین حال ارزش کل برندش ۳۰۰میلیارد دلار است:)

  2. چون سایپا مطمئنه سامان جون!!!
    سلام و تشکر فراوان از اقای معصوم پور و دیگر دوستان که زحمت مطالب رو میکشند و همچنین دوستان گجت نیوزی:)

  3. چرا سایپا توش نبود؟!??