صندلی گهواره‌ای که برق تولید می کند!

شاید برایتان عجیب باشد که هنگام استراحت هم امکان انجام یک فعالیت مفید آن هم تولید برق را داشته باشید! اما یک دانشجوی طراحی صنعتی با تلفیق طراحی مدرن و فناوری سبز در صندلی گهواره‌یی سنتی، وسیله ای برای تولید انرژی و شارژ دستگاه های الکترونیکی مختلف طراحی کرده است.

نمونه اولیه صندلی گهواره‌یی Ortarky Chair طراحی شده که مجهز به یک ژنراتور داخلی در پایه صندلی است؛ زمانی که فرد بر روی صندلی نشسته و شروع به تکان دادن آن می کند، یک آهنربا در طول یک واسط القایی از جنس مس شروع به لغزیدن می کند.
با حرکت آهن‌ربا به سمت جلو و عقب، جریان الکتریسیته تولید می شود که می تواند در باتری‌های بزرگ ذخیره شده یا برای شارژ همزمان دستگاه های الکترونیکی و گجت هایی مانند تبلت و تلفن همراه هوشمند مورد استفاده قرار بگیرد.
این صندلی علاوه بر تولید انرژی از طراحی ویژه ای برخوردار است که حداکثر راحتی را برای فرد ایجاد می کند؛ همچنین پایه فلزی از بخش ژنراتور داخلی محافظت کرده و باعث حفظ نمای ظاهری صندلی می شود.طراح این صندلی تأکید می کند که فناوری به کار رفته در این صندلی می تواند در برخی وسایل دیگر مانند تاب کودکان یا درب های ورودی ساختمان ها برای تولید برق مورد استفاده قرار بگیرد.


منبع : thenextweb

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*