فراری ۸۱۲ سوپرفست به عنوان سریعترین خودروی تولید انبوه این شرکت رسما معرفی شد

بدون شک حتی اگر از علاقه‌مندان به دنیای خودروها نیز نباشید، برای یک بار هم که شده نام شرکت بزرگ فراری را شنیده‌اید. اف ۱۲ برلینتا (Ferrari F12 Berlinetta) یکی از بهترین خودروهایی بود که در سال‌های اخیر توسط این شرکت ایتالیایی معرفی شد. اما حالا سازندگان با معرفی فراری ۸۱۲ سوپرفست (Ferrari 812 Superfast)، سریع‌ترین و قدرتمندترین خودرویی که تاکنون به صورت انبوه تولید کرده‌اند را پیش روی کاربران قرار داده‌اند.

فراری 812 سوپرفست

موضوع جالب، همراه شدن ویژگی‌ها و نوآوری‌های قابل توجه در خودروی فراری ۸۱۲ سوپرفست با ۷۰ ساله شدن تولید اولین اتومبیل از محصولات سری V12 این شرکت است. درواقع سال ۱۹۴۷ اولین باری بود که سازندگان از سمبل اسب رقصان (Prancing Horse) برای خودروی فراری ۱۲۵ اس (Ferrari 125 S) استفاده کردند و بعد از گذشت ۷۰ سال، حالا نوبت به ۸۱۲ سوپرفست رسیده تا این سمبل را یدک بکشد.

محصول جدید فراری را می‌توان انقلابی بزرگ در تاریخ خودروهای ۱۲ سیلندر این شرکت در نظر گرفت. ۸۱۲ سوپرفست که در واقع براساس خودروهای اف ۱۲ برلینتا و “F12tdf” ساخته شده، مناسب آن دسته از افرادی‌ست که به دنبال یکی از قدرتمندترین و بهترین خودروها در این رنج هستند. ابرخودروی جدید فراری تجربه‌ای بی‌نظیر از خودروهای اسپرت را برای مصرف‌کنندگان رقم خواهد زد.

فراری 812 سوپرفست

اف ۱۲ برلینتا

بعد از گذشت ۵ سال، حالا زمان آن رسیده تا اف ۱۲ برلینتا جای خود را به نسل جدیدی از سوپر اسپرت‌های فراری بدهد.

فراری 812 سوپرفست

شاید کمی نام این خودرو برایتان عجیب باشد، اما فراموش نکنید که پیش‌تر هم فراری با معرفی خودروی لافراری (LaFerrari)، از یک اسم متفاوت برای محصولاتش استفاده کرده بود.

به هر صورت فراری ۸۱۲ سوپرفست که می‌توان آن را نسخه به‌روزشده از خودروی اف ۱۲ برلینتا در نظر گرفت، توسط “Ferrari Styling Centre” و با زبان معمول خودروهای V12 و موتور جلو این شرکت طراحی شده که عملکرد استثنایی آن در کنار ویژگی‌های خودروهای اسپرت را به تصویر می‌کشد.

فراری 812 سوپرفست

فراری ۸۱۲ سوپرفست در عرض ۲.۹ ثانیه به سرعت ۹۶ کیلومتر بر ساعت می‌رسد

با عبور از طراحی، به پیشرانه قدرتمند V12 و ۶.۵ لیتری فراری ۸۱۲ سوپرفست می‌رسیم که اندازه آن در قیاس با اف ۱۲ برلینتا کمی بزرگتر شده و قادر به تولید نیروی ۷۸۹ اسب بخاری است.

در واقع نیروی تولیدشده توسط موتور این خودرو، ۲۰ اسب بخار بیشتر از F12tdf بوده و می‌تواند آن را در عرض تنها ۲.۹ ثانیه، به سرعت ۹۶ کیلومتر بر ساعت (۶۰ مایل بر ساعت) برساند. همچنین به‌ گفته سازندگان، حداکثر سرعت فراری ۸۱۲ سوپرفست معادل ۳۳۹ کیلومتر بر ساعت (۲۱۱ مایل بر ساعت) خواهد بود.

اگرچه از این اتومبیل جدید به عنوان سریع‌ترین و قدرتمند خودروی تاریخ فراری یاد می‌شود، اما احتمالا لافراری و موتور ۹۴۹ اسب بخاری آن با حداکثر سرعت ۳۴۹ کیلومتر بر ساعت (۲۱۷ مایل بر ساعت) فراموش شده باشد. به‌علاوه ابرخودروی انزو (Enzo) که در سال ۲۰۰۲ رسما معرفی شد نیز توانایی رسیدن به سرعت ۳۵۰.۸ کیلومتر بر ساعت (۲۱۸ مایل بر ساعت) را دارد.

فراری 812 سوپرفست

طراحی بخش داخلی خودرو نیز مثل همیشه است؛ اسپورت و البته با شکوه. به‌علاوه، رانندگان از طریق فرمان الکترومکانیکی آن قادر به کنترل بخش‌های مختلف خودرو خواهند بود.

به‌گفته فراری، طراحی کابین خودرو کمی اسپورت‌تر از گذشته شده و حس یک اتومبیل اسپرت و در عین حال ظریف و باوقار به رانندگان القا می‌شود.

فراری 812 سوپرفست

از طرفی، یک‌پارچه‌شدن طراحی و عملکرد آیرودینامیکی خودرو به تولید محصولی خلاقانه و متفاوت منتهی شده است. برای درک بهتر این موضوع شاید بهتر باشد به عملکرد چندمنظوره بخش جلویی اشاره کنیم.

در واقع سازندگان برای بهبود کارایی آیرودینامیکی از فلپ‌های فعال در قسمت زیرین بخش جلویی خودرو بهره برده و برای بخش عقبی نیز از سیستمی کاملا جدید استفاده کرده‌اند که نیروی داون‌فورس را افزایش می‌دهد.

فراری 812 سوپرفست

به‌ گفته سازندگان، خودروی قدرتمند فراری ۸۱۲ سوپرفست برای جشن سالگرد ۷۰ سالگی این شرکت در “Rosso Settanta” حاضر خواهد شد. همچنین این ابرخودروی جدید در نمایشگاه اتومبیل ژنو که ماه آینده و از تاریخ ۹ تا ۱۹ مارس (۱۹ تا ۲۹ اسفند) برگزار می‌شود، به صورت رسمی پیش روی علاقه‌مندان قرار خواهد گرفت.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*