خودرو کیا اپتیما هیبریدی (Kia Optima Hybrid 2017)

رونمایی از کیا اپتیما هیبریدی در نمایشگاه خودرو تهران

در شرایطی که کره زمین مملو از آلاینده‌های نابودکننده حاصل از سوخت اتومبیل ها هستند، خودروسازان سراسر جهان با عرضه خودروهایی هیبریدی به دنبال تشویق کاربران به استفاده از سوختی همگام با محیط زیست هستند تا بتوانند به نوبه خود نقششان را در نجات زمین ایفا کنند. در همین راستا کمپانی کیا موتورز که برای نخستین بار در نمایشگاه خودرو شیکاگو از خودرو کیا اپتیما هیبریدی (Kia Optima Hybrid 2017) خود رونمایی کرده بود، با تاخیری اندک نسبت به رونمایی جهانی، آن را به ایران آورده است و شاهد رونمایی آن در نمایشگاه خودرو تهران (Tehran AutoShow 2017) بودیم.

این خودرو با هدف جلب رضایت مشتریان و طرفداران محیط زیست تولید شده است که از شباهت‌هایی با مدل سوخت فسیلی خود برخوردار خواهد بود، هرچند در اینجا تفاوت‌هایی نیز در طراحی آن نسبت به مدل بنزینی وجود دارد. جلوپنجره مشبک اکتیو، دیفیوزرهای آئرودینامیک  پشتی و همچنین گلگیرهای جدید از جمله تغییرات کیا اپتیما هیبریدی هستند. علاوه بر این باید به لوگو جدید، رینگ‌های آلیاژی آئرودینامیک و همچنین چراغ های ال ای دی جدید اشاره کرد. جلو پنجره، نبود خروجی اگزوز در سپر عقب و همچنین سپر جلوی جدید دیگر موارد تغییر یافته در مدل هیبرید ی این خودروی زیبا هستند.

خودرو کیا اپتیما هیبریدی (Kia Optima Hybrid 2017)

از نظر طراحی داخلی نمی‌توانیم تفاوت زیادی را بین مدل هیبریدی و سوخت فسیلی اپتیما مشاهده کنیم، با این حال متریال به کار رفته در تجهیات و جلو داشبورد به نظر کمی نرم‌تر و جذاب‌تر از پیش شده‌اند. در کنار طراحی شیک و جوان پسند، شاهد حضور یک سیستم کمک راننده جدید هستیم که می‌تواند راننده را در موارد مختلفی نظیر زمان مناسب برای شتاب گرفتن و ترمز راهنمایی کند.

خودرو کیا اپتیما هیبریدی (Kia Optima Hybrid 2017)

لازم به ذکر است، پیشرانه کیا اپتیما هیبریدی به صورت ترکیبی از یک موتور ۲.۰ لیتری ۴ سیلندر جی دی آی (GDI) و یک موتور برقی همراه با باتری های لیتیوم پلیمری ۱.۶۲ میلومات ساعتی بهره می‌برد. ترکیب این دو موتور در مجموع می‌تواند نیرویی برابر با ۱۹۳ اسب بخار را تولید کند که مصرف سوخت آن حدود ۵.۶ لیتر در هر ۱۰۰ کیلومتر خواهد بود.

قیمت کیا اپتیما هیبریدی

از نظر قیمتی، نباید انتظار تفاوت زیادی بین این خودرو با سوناتا هیبریدی داشته باشیم؛ بنابراین در آینده‌ای نزدیک می‌توانیم این خودرو جذاب با حدود قیمتی ۱۷۰ میلیون تومانی را در خیابان‌های تهران مشاهده کنیم.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*