معرفی خودرو DS6 در ایران: حضور پررنگ دی اس اتومبیل در تهران اتو شو

کمپانی دی اس اتومبیل، شرکتی نوپا تحت انحصار یک برند پرآوازه است. دی اس، زیرمجموعه سیتروئن فرانسه با حضور در نمایشگاه خودرو تهران (تهران اتو شو)، از چندین دستگاه مدل ۲۰۱۷ خود رونمایی کرد. یکی از مهم‌ترین این محصولات، خودرو DS6 (دی اس ۶) است که باید آن را در رده اتومبیل های لوکس و جوان پسند بازار بدانیم. لازم به ذکر است که شرکت آرین موتور تابان به عنوان نماینده رسمی این شرکت فرانسوی در ایران مشغول فعالیت است.

معرفی خودرو DS6 در ایران

خودرو DS6 پس از اتومبیل‌های هاچ بک (DS3) و سدان این شرکت، نخستین تجربه آن‌ها در ساخت یک کراس اوور است. هرچند قیمت بالای این خودرو که در ادامه به آن خواهیم پرداخت، باعث می‌شود بسیاری از خریداران ریسک خرید این خودروی فرانسوی را به جان نخریده و به سراغ محصولات رقبای کره‌ای آن‌ها بروند. البته این را باید در نظر بگیرید که شما با این مبلغ یک خودرو کاملا لوکس را خریداری خواهید کرد، در حالی که خودروهای رقبا با این رنج قیمت عملا لوکس نبوده و در حد استاندارد هستند. علاوه بر این، متریال فوق‌العاده با کیفیت به کار رفته در ساخت قطعات داخلی خودرو DS6 یکی دیگر از برگ‌های برنده آن است که می‌تواند آسایش مطلق را به سرنشنینان خود اهدا کند.

معرفی خودرو DS6 در ایران

با در نظر گرفتن این موارد، نمی‌توان به راحتی چشم را بر روی دی اس ۶ بست و به سراغ اتومبیل‌هایی رفت که از کیفیت ساخت کمتری برخوردار بوده و عملا سود برند قدیمی‌تر خود را به جیب می‌زنند. آیا به نظر شما کراس اووری با این رنج قیمت می‌توان بهتر از خودرو DS6 یافت که از کیفیت ساخت یکسان با آن برخوردار باشد؟ بی‌تردید جواب شما خیر خواهد بود.

معرفی خودرو DS6 در ایران

این شاسی بلند جمع و جور فرانسوی از پلتفرم مشترکی با مدل DS5 بهره می‌برد. پلتفرمی که به جز این خودرو می‌توانیم در پژو ۳۰۰۸ نیز آن رامشاهده کنیم. کراس اوور لوکس دی اس اتومبیل از یک پیشرانه ۱.۶ لیتری توربو برخوردار خواهد بود که در دو مدل مختلف THP1600 و THP2000 عرضه می‌شود، اما در حال حاضر تنها مدل نخست وارد بازار کشورمان خواهد شد. موتور این خودرو دارای حجم ۱۵۹۶ سی سی، ۴ سیلندر، قدرت ۱۶۵ اسب بخار، گشتاور ۲۴۰ نیوتون متر، حداکثر سرعت ۱۹۵ کیلومتر بر ساعت و همچنین شتاب ۰ تا ۱۰۰ در حدود ۹ ثانیه و نیم است.

قیمت خودرو DS6

شرکت آرین موتور تابان این خودرو را با قیمت ۲۱۸ میلیون تومان به فروش خواهد رساند. فروش اقساطی آن نیز در مدت زمان ۳۰ روز، ۶۰ روز، ۱۲۰ روز، ۱۲ ماه و ۲۴ ماه تقسیم خواهد شد.