شی ناشناس پرنده

شناسایی منشا یوفو یا شی ناشناس پرنده که شب گذشته در ایران مشاهده شد

آسمان همیشه منشا رازهای بسیاری برای بشر بوده است. یکی از جذابترین پدیده‌های آسمانی، مشاهده یوفو یا شی ناشناس پرنده است که از دهه‌های گذشته، اخبار و گزارش‌های بسیاری درباره آن منتشر می‌شود. دیشب اما یکی از شب‌های هیجان‌انگیز برای بسیاری از مردم ایران بود. در بسیاری از شهرهای ایران جسمی نورانی دیده شد که به وضوح حرکت می‌کرد و تصاویر و به خصوص فیلم‌های بسیاری از آن منتشر و دست به دست چرخید. اما به راستی این شی ناشناس چه بوده است؟

شب گذشته، گجت نیوز تمامی فیلم‌های گرفته شده از این شی نورانی ناشناس را در مطالبی جمع‌آوری و منتشر کرد که این خبرها به همراه فیلم‌های موجود را در اینجا و اینجا می‌توانید مشاهده کنید. پس از آن برای یافتن منشا احتمالی این جرم نورانی به بررسی دقیق‌تر ویدیوها پرداختیم. در برخی از آنها، به خصوص مورد دزفول، پرتاب مقداری زیادی مواد گازی‌شکل مشاهده می‌شد. همین مورد باعث شد تا نسبت به منشا زمینی داشتن این پدیده شک کنیم.

در اردیبهشت سال ۱۳۹۳ نیز در شهرهای شمال غربی ایران پدیده مشابهی دیده شده بود که یکی از تصاویر آن را در زیر مشاهده می‌کنید. پدیده‌ای که کارشناسان اعلام کردند حاصل تخلیه سوخت یک موشک فضایی متعلق به روسیه بوده است. به این صورت که چون این موشک ارتفاع زیادی داشته، نور خورشید هنوز به آن می‌رسیده است و بازتاب نور، آن را روشن کرده است. اتفاقی که به صورت رویت یک یوفو یا شی ناشناس پرنده در ایران گزارش شده بود.

شی ناشناس پرنده

تصویری از شی ناشناس پرنده که در سال ۱۳۹۳ در تبریز و برخی شهرهای دیگر شمال غربی ایران مشاهده شد. اتفاقی که مشخص شد حاصل تخلیه سوخت یک موشک روسی بوده است.

حال بار دیگر ویدیو مربوط به شهر دزفول را مشاهده کنید و به شباهت این فیلم با تصویر بالا دقت نمایید.

برای بررسی اینکه آیا پدیده شب گذشته نیز حاصل وقوع رخدادی مشابه بوده، بایستی پرتاب‌های فضایی شب گذشته را در نظر می‌گرفتیم. اولین و شاخص‌ترین آنها، پرتاب راکت فالکون ۹ از پایگاه فضایی کندی بود. پس با شبیه‌سازی این پرتاب در نرم‌افزار شبیه‌ساز STK مسیر تقریبی عبور این راکت را بدست آوردیم. نتیجه این شبیه‌سازی در شکل زیر مشاهده می‌شود:

شی ناشناس پرنده

مسیر تقریبی عبور راکت فالکون ۹ از فراز آسمان ایران

ساعت پرتاب این راکت، ۱۸:۰۸ دقیقه روز گذشته بوده و در حدود ساعت ۱۸:۳۶ نیز به مرزهای غربی ایران رسیده است. گفته شده که این پرتاب، همراه با انفجاری نیز بوده است، همانطور که در برخی فیلم‌ها (همچون فیلم دزفول) قابل مشاهده است.

و اما آخرین مورد اینکه مسیر عبور راکت از آسمان ایران و شهرهایی که این شی در آنها مشاهده شده است را با یکدیگر مقایسه کنید. این شی در استان‌های گیلان، آذربایجان شرقی، کردستان، کرمانشاه، لرستان و خوزستان دیده شده و مسیر شکل بالا نیز کاملا منطبق بر این نواحی از ایران می‌باشد.

با توجه به تمامی این موارد، می‌توان نتیجه گرفت که این شی با احتمال بسیار زیادی راکت دست‌ساخت بشر فالکون ۹ بوده که شب گذشته جنجال زیادی در میان کاربران ایرانی شبکه‌های اجتماعی به راه انداخته بود.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*

۲۵ دیدگاه

 1. عزیز من بیش صد بار از این اشیاء نرانی و پرنده رو دیدم خودم تلسکوپ دارم اسکای واچر نوع شکستی یا همون گالیله ﺁﻛﺮﻭﻣﺎﺗﻴﻚ، F900 ، ۹۰ با بزرگ نمایی کاربردی ۱۸۵ برار سه ماه پیش ساعت شش صبح شیء نورانی رو در افق دیدم و چون ثابت بود تونستم تلسکوپ رو روش تنظیم کنم جسم مورد نظر که اتفاقان با چشم غیر مسلح شبیه سیاره زهره در موقع طوع بنظر میرسید یه جسم مدور ابی رنگ بود که در مرکز تیره تر و کمبدیشکل به نظر میرسید حدود پنچ دقیقه ثابت بود بعد به حرکت درامد و در یک صدم ثانیه ناپیدید شد اینو برات فرستادم که شاید بعضی با نداشتن ابرار رصدی و عدم شناخت اسمان اشتباه کنن ولی خیلی از این اشیا توسط کسانی مثل من هم دیده شده که هم شناخت کامل به اسمان دارم و ابزار رصد اینها واقعیت داره درسته جعلیات هم کم نیست و لی عکس و فیلم مستند هم زیاده

 2. سلام
  اقای جعفرزاده و دوستان لطفا بگید با چه دوربینی میشه ازشون فیلم گرفت شب باشه.من همیشه میبینمشون فقط دوربین خوب معرفی کنید ممنون.

 3. سلام این شی نورانی هنوزم دیده میشه از شهر لاهیجان حتی قبل از غروب آفتاب توی روز روشنم دیده میشه و بعضی وقتا با وقفه کوتاه ناپدید میشه

 4. من دقیقا این شی رو تو سال نود بالای خونم ثابت دیدم این موشک نیست گاز هایی هم از خودش ساطع میکنه که مضراند ولی بعد خوبی هم دارن مثلا از اثار بدش کم شدن کنترل اعصاب دوم بوده ولی عقلتون رو کامل تر میکنه به همین دلیله باید باور کنید این کهکشان فقط مال ما نیست

 5. آدم فضایی ها اومده بودن گردش ?

 6. با توجه ب روند نظرات من حرفو پس میگیرم
  و باز میگم این ی جنگ افزار نظامی بوده

 7. در مورد اتفاقاتی که افتاده سر بسته بهتون بگم این جسم نورانیی که تازه شماها دیدین مدت ۶ سال هست که دارم میبینمش، امکاناتم برای فیلم برداری مناسب نبودش و لحظه پیدایش هم قابل پیش بینی نیست… و حرفهایی هم هست که برای اذهان عمومی قابل درک نیست؟!

 8. ساعت ۱۰ونیم شب در بروجرد هم حدود ۱۰ تا ۱۵ دقیقه دیده شد

 9. من خودم شخصا تو شیراز دیدمش به شکل ی توده گازی بود که داخل توده نور چراغ هاش دیده میشد.

 10. من دیشب که ۲/۱۲ میشه شی در اسمان دیدم ک در منطقه سعادت شهر فارس میدرخشید و کاملا با اون که دز اباده دیده بودم متفاوت بود من عکس هاشم گرفتم که البته به دلیل اینکه شب بود و من در حال حرکت بودم خیلی جالب. در نیومدن

 11. من سال ۹۳دیدم در طرف شمال اسمان ایران دقایقی حدود نیم ساعت تو آسمان بود یک شی نورانی بعد ناپدید شد و اخبار بعد از سه روز گفت ک مربوط ب پرتاب موشک از کشور روسیه با فضا بوده و فیلمش هم نشون داد دقیقا همون چیزی بود ک دیده بودم
  فکر میکردم ک در نهایتا شصت کیلومتری من باشه
  خیلی نزدیک بنظر میومد.
  بخاطر کوههای بلند اطراف محل زندگی بنده تنها راه اینکه یک شی دیده بشه در چند تا استان و اطراف محل زندگی بنده در فاصله زمانی کلا یکساعت ک دیده شده بود باید بیرون از جو باشه
  .
  چجور میشه ی شیء بتونه تو یکساعت چندتا استان مارو دور بزنه و همه ببیننش و نزدیک باشه
  نمیشه قبول کرد .
  وقتی مشترکن در چندتا استان دیده شده پس ارتفاع زیادی داشته و از جو خارج بوده.

 12. من حتی یک درصد هم امکان نمیدم که این شئی مربوط به راکت فالکون ۹ باشه. چون من حدود ۱۰ تا ۱۵ دقیقه اون رو در حالی که ثابت در فضا وایستاده بود مشاهده کردم، هیچ موشک فالکونی توی فضا ثابت وانمی ایسته.

  • اگر خط دید شما در راستای حرکت موشک باشه بله کاملا امکانش هست. چون اینجوری به نظر نمیرسه که حرکت کنه. در واق داره ازتون دور میشه ولی با چشم تشخیص داده نمیشه اینجور حرکتی

 13. در بخش فورگ استان فارس،این شئ به مدت چهل دقیقه دیده شده،ایا امکانش هست که راکت فالکون ۹،چهل دقیقه یه جا ثابت باشه؟

 14. عزیز دل مگه یکی دو تا شئ بوده که این احتمال رو میدین؟توی استان فارس هم این شی دیده شد که توی هیچ خبری اورده نشده،ده تا شی تو جاهای مختلف با هم همه ازیکی بوده؟مگه میشه؟

  • دوست عزیز مگه زمان های همه اینها دقیقا یکی بوده؟ شما فرض کنین زاکت تا شعاع ۵۰۰ کیلومتری مثلا دیده میشده…حالا همونطور که حرکت کرده شهرهای مختلف یکی یکی دیدنش..بعضی شهرها هم در یه زمان دیدنش. مشکل کجاس؟

 15. خیلیها این شی رو در فاصله زمانی ۶:۳۰ تا ۷:۴۵،و در شهرهای مرکزی ایران مثل قم و اصفهان هم دیدن
  در صورتیکه قسمت جدا شده بعد از ده دقیقه در منطقه اولیه فرود داشته

 16. دقیقا آخه نمیشه که ۱۰ تا سفینه همزمان بیان تو ایران 😐

 17. درود دوست عزیز
  کاش این مملکت در دیگر زمینه ها خصوصا سیاست امثال شما جوان محقق رو داشت

 18. من هم همین احتمال رو دادم