تسخیر زمین توسط بیگانگان

فرضیه تسخیر زمین توسط بیگانگان تا چه اندازه جدی است؟

چه اتفاقی می‌افتد اگر بیگانگان و گونه‌هایی از موجودات فضایی،‌ پا به سیاره‌ی ما بگذارند؟ گمانه‌زنی پیرامون این موضوع بسیار است،‌ برای مثال بسیاری از افراد به طور قطع بر یقین معتقد هستند که سرانجام در آینده‌ای نزدیک یا دور،‌ انسان با فرازمینی‌ها ملاقات خواهد داشت. اگر ما در پیدا کردن آنان ناموفق بوده و این فضایی‌ها باشند که پا به سیاره‌ی ما بگذارند چطور؟ آیا ملاقات فرازمینی‌ها با ما، منجر به تسخیر زمین توسط بیگانگان خواهد شد؟ اخیرا استیون هاوکینگ،‌ به عنوان یکی از برجسته‌ترین فیزیکدان‌های حال حاضر جهان،‌ مطالبی قابل تأمل و تا حدودی دلهره‌آور را در این زمینه مطرح نموده است. به راستی ادعای تسخیر زمین توسط بیگانگان تا چه اندازه جدی است؟

استیون هاوکینگ، فیزیکدان مطرح حال حاضر جهان در تازه‌ترین صحبت‌های خود اعلام کرده است :

این احتمال وجود دارد که شکل‌های مختلفی از حیات هوشمند در گوشه و کنار فضا، برخلاف تصورات ساکنین زمین باشند! این دسته از بیگانگان می‌توانند به دنبال تسخیر سیارات بوده و سیاره مادری‌مان را به سکونتگاه‌های خود تبدیل کنند. اگر چنین چیزی واقعیت پیدا کند، طبیعی است که این دسته از بیگانگان هر سیاره‌ی جدیدی را که کشف کنند، از منابع و عناصر یافت شده در آن به منظور توسعه و ساخت سفینه‌های فضایی خود استفاده نمایند.

امروزه توجه بسیاری از بینندگان سینمای سراسر جهان، به فیلم های علمی و تخیلی معطوف شده است. بارها شاهد صحنه‌هایی از تسخیر زمین توسط بیگانگان در سری فیلم‌های مختلفی از دنیای علمی و تخیلی بوده‌ایم. از جمله آنان می‌توان به عناوینی همچون Close Encounters of the Third Kind, Fire in the Sky, The Alien Trilogy, Predator, Independence Day, War of the Worlds و… اشاره کرد. در بسیاری از این عناوین، نحوه برخورد و واکنش زمینیان، ضمن ملاقات با فرازمینی‌ها به تصویر کشیده است.

تسخیر زمین توسط بیگانگان ، از هالیوود تا دنیای واقعی!

اما آیا واقعا در خارج از سیاره‌ی مادری ما، بیگانگانی هوشمند در حیات هستند؟ پاسخ این سوال به متغیرهای بسیاری بستگی دارد، از این رو ما هم مثل شما نمی‌توانیم پیرامون این پرسش، پاسخی قاطع ارائه کنیم.

کارل سیگن (Carl Sagan)‌ در توضیح معادله دریک در مجموعه تلویزیونی Cosmos، به طور شفاف اعلام کرد که تعداد تمدن های هوشمند دارای تکنولوژی فقط و فقط در کهکشان راه شیری، برابر با عددی میلیونی است! اما اگر بد بین نباشیم ممکن است بیگانگان ضمن سفر به زمین، تکنولوژی‌های جدیدی را به ما هدیه کنند که هنوز از آنان بی اطلاع هستیم! اگر چنین باشد، تسخیر زمین توسط بیگانگان آنطور که گفته میشد جدی نیست؛ اما به گفته‌ی فیزیکدان مطرح جهان امروز، یعنی استیون هاوکینگ، شرایط اینطور نخواهد بود!

در واقع، پروفسور هاوکینگ در نشست هایی مختلف درباره واقعیت تماس با بیگانگان و سفر آنان به سیاره زمین صحبت کرده‌اند. اما آیا با آمدن آن‌ها، جنگی بزرگ در راه خواهد بود؟

تسخیر زمین توسط بیگانگان

پروفسور هاوکینگ در ادامه گفته های خود در مجموعه علمی ورود به کهکشان Into the Universe (Discovery Channel) اظهار داشت :

ما درباره‌ی بیگانگان اطلاعات چندانی نداریم، اما خودمان (انسان‌ها) را به خوبی می شناسیم ! اگر به تاریخ نگاه کنید، رویارویی گروهی از انسان‌ها با تکنولوژی پیشرفته‌تر با گروهی که دارای پیشرفت کمتری در این زمینه بوده اند، همواره فاجعه‌بار بوده است. تمدنی بیگانه که پیام‌های ارتباطی زمینیان را دریافت کند، ممکن است هزاران سال در زمینه علم و تکنولوژی از ما پیشرفته‌تر باشد. در این حالت بیگانگان دارای قدرت و امکانات بسیار پیشرفته‌تری نسبت به ما هستند، از این رو ممکن است ارزش ما از دیدگاه آنان برابر با ارزش یک باکتری باشد!

Jill Cornell Tarter به عنوان یک ستاره شناس معروف امریکایی و پدیدآورنده ی تحقیق Center for SETI، در این زمینه با پروفسور هاوکینگ هم عقیده نیست. او ادعای خطرناک بودن بیگانگان و تسخیر زمین توسط موجودات فضایی را رد کرده و در این باره اظهار داشته است:

در حالی که استیون هاوکینگ بر این باور است که بیگانگان برای تسخیر زمین و تبدیل آن به سکونتگاه خود می‌آیند، بنده در کمال احترام به ایشان با این موضوع مخالف هستم. اگر بیگانگان به زمین آمده باشند، پیگیری این موضوع ساده خواهد بود. چرا که با توجه به سن جهان، ما اولین تجربه برای رویارویی با آنان نخواهیم بود.

او در ادامه اضافه کرد :

اگر بیگانگان بتوانند به زمین بیایند، این بدان معناست که تکنولوژی و توانایی‌های آنان به قدری پیشرفته است که آنان را از تلاش برای اکتشاف در سایر سیارات در جستجوی غذا، برده‌گیری موجودات دیگر و … بی نیاز کند.

نویسندگانی با نام های Philippe Barraud و Mary Parlange در کتاب Beyond Contact: Exploring Our Search for Extraterrestrial Life، ضمن موافقت با استوین هاوکینگ در موضوع تسخیر زمین توسط بیگانگان نوشته‌اند :

هشدار استیون هاوکینگ در این زمینه بسیار منطقی است. تصور کنید که یک تمدن بسیار پیشرفته، تمامی منابع در دسترس محل سکونت خود را صرف ساخت سازه و یا یک ایستگاه فضایی بسیار بزرگ کرده باشد. در چنین شرایطی صدها نسل بعد از آنان نیز همچنان با کمبودهای ناشی از این ساخت و ساز عظیم مواجه خواهند بود. آیا همچنان انتظار داریم که رویارویی چنین بیگانگانی با ما، حامل پیامی از صلح و دوستی باشد؟

نظر شما در این باره چیست؟ اگر یک روز از خواب بیدار شده و با تماشای آسمان، سفینه‌ای بزرگ از بیگانگان را در بالای منطقه‌ی سکونت خود ببینید، اولین واکنش‌تان چه خواهد بود؟ به نظر شما با این اتفاق، چه رویدادهایی در انتظارمان خواهد بود؟

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*

۲۶ دیدگاه

 1. درود
  به نظر من وجود فرازمینی ها غیر قابل انکار هست
  و تکنولوژی که میتونه اونها رو بین سیارات از منظومه های مختلف جابجا کنه حداقل یه چیزی در حد حرکت ذرات نوترونی هست که چند سال پیش اصلا تونستن یک ذره نوترونی رو با سرعت نور حرکت بدن
  و یک چیز دیگه
  ما هنوز هیچ تصوریر منطقی از زمان و سرعت بالاتر از نور نداریم
  یعنی اگر بر فرض مثال فرازمینی ها بتونن خارج از سرعت نور حرکت کنن
  شاید به این نتیجه برسیم که اونها سالهاست دارن بین ما در بعد دیگری از زمان زندگی میکنن
  شاید خرج شدن از بعد سرعت نور مکان رو هم تحت تاثیر قرار بده
  یعنی اونها روی همین سیاره اما یک سیاره متفاوت از زمین زندگی میکنن
  به نظر من اینکه ما تنها موجودات هوشمند جهان هستی باشیم یکم خنده داره
  میتونه در یک میلیمتر مربع یک جهان هستی وجود داشته باشه به وسعت جهانی که ما درکش کردیم
  شاید در هر ذره از نوترون هزاران کهکشان وجود داشته باشه با سیارات مختلف که موجودات هوشمند اونجا هم مثل ما فکر میکنن تنها موجودات زنده و هوشمند جهان هستین و شاید به رستاخیز معتقد
  البته در هر دقیقه میلیاردها رستاخیز اتفاق میوفته و باید قبول کنیم این حجم از فض و مکان و انرژی منحصر به ما نیست

 2. به نظر من ما چیزی بیش از یک برنامه شبیه سازی شده توسط کامپیوتر نستیم و این جهان بینهایت هست برفرض ما مثل یک بازی کامپیوتری هستیم هرچقدر که علم و تکنولوژی ما پیشرفت میکنه مثل این هست که ما داریم تو سط شخصی دیگه در حال اپدیت هستیم و فکر میکنیم موجودی بیکران بر هستی وجهان هستیم

 3. آقای هاوکینگ دچار بیماری نادری به اسم ALS که به سیستم عصبی نخاع و مغز حمله میکند و آنها را از کار میاندازد ایشون حدود ۵۰ ساله که درگیر این درد بی درمان است این در حالیه که مبتلایان به این بیماری مدت زیادی زنده نیستند تمام تجهیزاتی که برای ادامه زندگی مورد نیاز این آقا هست بصورت اختصاصی و با صرف هزینه های بسیار زیادی ساخته میشوند مثلن یک کامپیوتر فوق پیشرفته بصورت اختصاصی طراحی و ساخته شده که بجای او حرف میزند در حال حاضر بجز یک انگشت دست چپ او بقیه ماهیچه های اعضا و اندام وی از کار افتاده است همچنین داروهای مورد نیازی که مصرف میکند در یک لابراتوار فوق پیشرفته پزشکی اختصاصن برای هاوکینگ تولید میشود بیماری وی مرتبن تحت کنترل چند پزشک متخصص قرار دارد که مجموعن هزینه های زیادی دارند و اما اضافه کنید هزینه های راننده و پرستار و پزشک متخصص و غذا – گفته میشود غذاهای معمولی استفاده نمبشود- و دیگر هزینه های زندگی این شخص که ماهانه خداد دلار میشود .اما این پول زیاد چگونه و از کجا تامین میشود ؟ بنظر من هاوکینگ برای پرداخت هزینه های سرسام آور برای زنده ماندن نیاز به فرافکنی هائی داره که بتواند هزینه هایش را تامین کند مثال فکر کنید میلیون ها نویسنده دنیا کتاب مینویسند این بابا هم مینویسه و در کتابش خدا رو منکر میشود میلیونها نفر کتابش بنام طرح بزرگ را میخرند همه دنیا مثل ما نیستند که شروع میکنیم فحش خواهر مادر دادن راه میافتیم تو خیابون مرگ بر این درود بر اون میکنیم بنابر این کلی سمینار و گردهمائی برگزار میکنند که اقای هاوکینگ باید از نظریه ات دفاع کنید (بابت همه این سخنرانی ها و اظهار نظراتش کلی پول میگیرد) آخرش هم میگه ببخشید من اشتباه کردم شما درست میگید خدا وجود دارد کاری که در مورد کتاب جنجالی طرح بزرگ انجام شد نهایتن همین شد که اظهاراتش را پس گرفت ولی پول ها رو که پس نمیده اینجوری که ایشون مقالاتش و سخنرانی هایش و کلن اقداماتش جنجالیه والا شما حساب کنید دانشمندانی که کاملن سالمن همه چی ۱۰۰% کار مییکنه اندازه این بابا که فقط انگشت دستش کار میکنه نظریه و مقاله و اظهار نظر نمیکنند تازه انها کلی تحقیق و بررسی انجام میدهند که ایشون نمیکنه اون هم چه مطالبی چرا گفته های او مهم میشه میگه خدا وجود نداره همه صداشون در میاد در حالی که میلون ها نفر دیگه در دنیا همین حرفو میزنند کسی ادم حسابشون نمیکنه تموم میشه میره پی کارش ولی برای هاوکینگ سمینار و جلسه و……برگذار میشه ککه البته بنظرم این افراد هم یه درصدی گیرشون میاد از این دانشمند بزرگ
  کلن چرت و پرت زیاد میگه مگه این فامیل فرازمینی ها است که ازشون خبر داشته باشه فرض کنیم که انها برای بقای سیارشون نیاز به منابع معدنی هر چیزی باشه دارند چرا بیان زمین جنگ و دعوا این همه ستاره و سیاره بی صاحاب تو کائنات هست یه دقیقه یه استارت میزنه میره روی یه سیاره مشدی فرود میاد هر چی خواست بار میکنه بی سرخر و بی جنگ و دعوا ور میداره میره

 4. امریکا ،اسرائیل ،ادم فضایی ا ،هیچ گلتی نمیتونن بکنن .

 5. اقا بیان حمله کنن بزنن خار زمینو …… کنن این سیاره خود به خود تا پنجاه سال دیگه نابود شده تمام?

 6. همچنین دقت کنید وقتی میگوییم موجودات فرازمینی یا فضایی یک باکتری میتواند باشد یا یک نژاد پیشرفته تر از انسان.

 7. اگر انسانهایی باشند که خیلی بیشتر از ما پیشرفته باشند حتما از نزاع و جنگ به دورند مثلا نژاد پرستی را بین خود حل کرده اند و به جنگ فکر نمیکنند ثانیا ممکن است نیازی به منابع ما حتی آب نداشته باشند یا به جای DNAاز مولکول باشندو…همچنین انرژیهای خود را از باد و آب و…نگیرند ممکن است از همون انفجارات رادیویی بگیرن.

 8. شاید قبلا ملاقات هایى با ابناى بشر داشتند و فهمیدن از این جماعت انتظار خیرى نیست و ما رو به حال خودمون رها کردن.
  مثلا همین غرب رو ببنیند براى رفتن به فضا و انجام تحقیقات در این زمینه سال هاست که به روشهاى مختلف مثل إیجاد جنگ و خون ریزى منابع و ثروت هاى نقاط مختلف دنیا رو تاراج کرده تا هزینه پیش رفت علم رو تأمین کنه و سهم نا چیزى از اون رو به جهان سوم به بهاى خیلى گرون بفروشه و همیشه خودشون رو آقاى دنیا معرفى کنه.

 9. از دید من ما و همه موجودات موش ازمایشگاهی اونا هستیم گهگاه هم ک بعضیا میگن گرفتنشون روشون ازمایش کردن همین جدیدا ک ناسا اصلا اشاره کرده ی چیزایو اونا مارو تحت کنترل دارن اما دورادور هیچکاری هم باهامون ندارن

 10. بانظربهنام موافقم برای موجودات هوشمندخیلی راحت تره که ازخرده سیارکها موادموردنیازشون روتهیه کنند اوناجاذبه کمیدارندخلوص مواددرخرده سیارکها بیشتره چون فلزات درمجاورت اکسیژن اکسید میشن حتی ممکنه فلزات رادیواکتیو به صورت خالص پیداکننداگه سوخت مایع بخوان میتونن ازقمرهای بعضی سیارات تهیه کنندخلاصه خیلی به صرفه نیست که بیان یه تمدن رونابودکنندبرای مواد اولیه .

 11. احتمال حضور فرا زمینی ها حداقل در زمانه ما و قرزندان ما تقریبا صفره.

 12. زمین همچین منابع با ارزشی هم نداره فراوانترین عنصری که میشه توی زمین پیدا کرد کربن و هیدروژن و اکسیژنه فک نمیکنم بیگانگان فضایی خیلی خوششون بیاد از این اتم ها برای ساخت سفینه هاشون استفاده کنن اما شاید دلشون بخواد بیان باغ شاه رو سند بزنن استیون هاوکینگز هم در کمال احترام به ایشون (البته نظر منه)چون خیلی تحرک نداره از نظر روانی مشکل داره کلا اگه از دید یه دانشمند جامعه شناس یا روان شناس هم نگاه کنید بعید نیست که از نظر روانی مشکل داشته باشه

 13. به نظر بنده هاوکینگ فقط چیزی رو میگه که مردم دوست دارن بشنون و به هیجان بیان! به نظرم هاوکینگ روان پریشی بیش نیست.آخه تمدنی که قدرت داشته باشه از اون سر عالم بیاد زمین مطمعنا هزاران سال پیشرفت پشتش خوابیده و اون پیشرفت هم فقط با صلح بدست میاد.اگر جنگاور باشن اول از همه خودشون رو نابود میکنن و به زمین نمیرسن

 14. هر چقدر که از بعد مذهبی به قضیه نگاه میکنم تا نابودی اونم از طریق بمب های اتمی اتفاق نیفته دنیا به این روزها نمیرسه

 15. ما چون خودمون رو میبینم که مدام با هم اختلاف داریم و جنگ و خونریزی راه میندازیم و حقوق بشر رو رعایت نمیکنیم و… فکر میکنیم فرازمینی ها هم مثل ما هستند!

  درصورتی که ممکنه اونا اینطوری نباشند. احتمال بسیار زیاد اونا خیلی وقته که ما رو زیر نظر دارند، و اگه قصد حمله داشتند تا الآن کار خودشون رو کرده بودند.

  اگه داستان این یوفو ها واقعیت داشته باشه (که احتمال زیاد داره) اونا دنبال یه راهی برای معرفی و ارتباط برقرار کردن با ما هستن. یا همین سیگنال های فرازمینی که ما تکنولوژی اونو نداریم که دریافت کنیم و بدونیم از کجا میاد و منظورشون از این ها چیه.

  به نظر من فرازمینی ها اصلا به دنبال جنگ نیستند و برای صلح و برقراری ارتباط با ما تلاش میکنند. روزی که اونا به کره زمین بیان و با ما ارتباط برقرار کنند خیلی جالب میشه.

  ممنون بابت پست های بسیار عالیتون

 16. ولی اگه همین الان فضاییها بتونن ببان رو زمین، ابن یعنی تکنولوژیشون خیلی پیشرفته‌تر از ماست. حداقل صد سال جلوتر از ما. وقتی به اینچنین فن‌آوری دست پیدا کردن پس احتمالا تامین منابع براشون کار سختی نیست و مجبور نیستن به دیگر سیارات هجوم ببرن.

  • ما خودمون به خوبی می دونیم که به دست اوردن سوخت های فسیلی یک کار اسون نیست درسته اونا صد سال از ما جلوتر هستن اما امکان نداره که بتونن به فرایند ایجاد سوخت فسیلی یا همچین چیزایی دست پیدا کرده باشن …!!

 17. به نظر من استیون هاوکینگ فیزیکدان بزرگ و دانشمند هست قبول ولی پیشگو که نیست یا آینده بین هم نیست

  یک تزی داده مال خودش به نظر من احتمال همه چیز هست این هم یک احتمال ولی مخالف هستم منم چون

  اینقدر سیاره هست تو همین راه شیری میلیاردها میلیارد سیاره حالا چه ماده ایی باید اینجا باشه که تو اونا

  نیست بخوان بیان حمله کنن؟؟؟!!!!!! معمولا کسی با کسی جنگ میکنه خصومت داشته باشه حتما نیاکان ما

  سر چشم تو چشم شدن یک کتک سیر به اونا زدن یا اینکه برای گرفتن زمین میان به چیزی برسن

  اون تمدنی که بتونه از کهکشان عبور کنه بیاد به زمین سطح تکنولوژییش به قدری پیشرفته و غول آسا باید

  باشه که احتیاجی به برده کشی انسان ها و این چیزا نداره و برای آب و اکسیژن هم بیان به نظر من خودشون

  میتونن بسازن به خاطر علمشون

 18. با تشکر از این پست .
  انسان هم نوعی بیگانه است نسبت به سیاره زمین . چون با تمام موجودات زنده تفاوت داره .
  نیازی به بیگانگان نیست . خود انسان ، خودش و موجودات زنده دیگر و همچنین زمین رو نابود میکنه .

 19. بنظرمن اگه میخواستن زمین رو به سلطه خودشون بگیرن تا الان این کارو کرده بودن چون سال های زیادیه که احتمالا مارو دارن زیر نظر میگیرن، درضمن بشریت برای اونا هیچ خطری نداره زمینم تقریبا به دردشون نمیخوره چون اونا راحت بین کهکشان ها سفر میکنن! پس امکان اینکه توسط بیگانگان به ما حمله بشه خیلی کمه

  • آی نفس کش هر آدم فضایی چند سانتی که ادعا میکنه از ما قوی تره بیاد خودم حسابشو میرسم

   • عزیزم قوی تره اط نظر قدرت نه از نظر علمی واگر ازنظر علمی قوی تر باشد یعنی تجهیزات جنگیه بهتری دارند
    ما ازبیگانگان قوی تریم از نظر علمی ولی ما تاحالا فقط ازیک چهارم مغزمون استفاده میکنیم که این مقدار با ذهن موجودات فضایی قابل مقایسست تر کتاب هایه قبلی از نظر مذهبی اگر امام زمان ضحور ظهور کنه ما از چهار چهارمه مغزمون استفاده میکنیم وتواناییمون از موجودات فضایی بهتر وتجهیزات جنگی بسیار پیشرفته می توانیم داشته باشیم