اشیای ناشناس پرنده در تصاویر ناسا

اشیای ناشناس پرنده در تصاویر ناسا از ماموریت آپولو (قسمت دوم)

در حالی که طرفداران تئوری توطئه،‌ همچنان بر این عقیده بودند که سفر انسان به ماه تنها یک دروغ تاریخی بوده است، ناسا برای آنکه به این توطئه جهانی خاتمه دهد،‌ تصمیم گرفت تصاویری از ماموریت آپولو را در قالب مجموعه‌ای شامل هزاران تصویر را که طی سال‌های ۱۹۶۱ تا ۱۹۷۲ در طول مأموریت‌های آپولو به ثبت رسیده‌اند را منتشر کند. اما در میان این تصاویر، تعدادی از آنان سؤالاتی جدی را برای بیننده مطرح خواهند کرد! اشیای ناشناس پرنده در تصاویر ناسا ، سوژه ای‌ست که این مطلب را به خود اختصاص داده، به راستی آیا طی مأموریت‌های آپولو، یوفوها قدم به قدم همراه با ما بوده‌اند؟

این مجموعه،‌ شامل تعدادی بیش از ۱۳ هزار تصویر از سطح کره‌ی ماه است که در طول دوران اکتشاف در سطح این قمر و در جریان ماموریت آپولو توسط فضانوردان مختلف به ثبت رسیده است. پیش از این در قسمت اول این مقاله ، تصویر یک شی ناشناس پرنده ( یوفو ) را که از تصاویر رسمی منتشر شده ناسا به دست آمده بود، مورد بررسی قرار دادیم و حالا در قسمت دوم آن چند تصویر مروز دیگر را مرور خواهیم کرد.

اشیای ناشناس پرنده در تصاویر ناسا در موارد بسیاری قابل مشاهده هستند!

برای چند دهه متعدد، نویسندگان و یوفولوژیست‌های بسیاری اظهار داشته‌اند که اسرار بی‌شماری در کره‌ی ماه وجود دارد. همزمان با مأموریت آپولو و حتی پس از انتشار رسمی تصاویر این مأموریت‌ها،‌ شایعات و گمانه‌زنی‌ها رنگ جدی‌تری را به خود گرفت! اشیای ناشناس پرنده در تصاویر ناسا نکته‌ای بود که در بسیاری از این عکس‌ها توجه بیننده را به خود جلب می‌کرد. به عقیده بسیاری از نویسنده‌ها،‌ چیزهایی بر روی ماه وجود دارند که NASA نمی‌خواهد مردم از وجود آنان باخبر شوند!

در واقع مطالعات قبلی بر روی کره ماه،‌ ویژگی هایی شگفت‌آور و سؤال برانگیز را به ما نشان داده است. این شواهد و مطالعات، یوفولوژیست های سراسر جهان را به مطرح کردن پرسشی اساسی سوق داده است: هدف اصلی همدم طبیعی و وفادار کره زمین چیست؟

اما آیا اشیای ناشناس پرنده در تصاویر ناسا واقعی هستند؟

یک حقیقت ثابت شده در مورد کره‌ی ماه وجود سنگ‌هایی است که به طور معمول در سطح کره ماه یافت می‌شوند، این سنگ ها به صورت میانگین، دارای مقدار تیتانیوم ۱۰ برابری، نسبت به نمونه های نادرِ آنان، در سطح زمین هستند.

اینجا در کره زمین، ما از تیتانیوم در ساخت جت‌های مافوق صوت، زیردریایی‌هایی برای غواصی در اعماق آب‌ها و همچنین ساخت فضاپیما استفاده می‌کنیم. با توجه به این‌ها، همچنان علت اینکه کره‌ی ماه تا این اندازه سرشار از تیتانیوم است نامشخص بوده و در هاله‌ای از ابهام قرار دارد.

جالب توجه است که دکتر هارولد کلایتون یوری (به انگلیسی: Harold Clayton Urey )، به عنوان یکی از برندگان جایزه‌ی نوبل شیمی، صراحتاً اعلام کرد که کشف این مقدار از تیتانیوم در سنگ‌های موجود در کره‌ی ماه، او را به شدت متحیر و متعجب ساخت!

اکنون، یوفولوژیست‌ها معتقد هستند علاوه بر ویژگی‌های بسیار عجیب و غریبی که در سطح کره‌ی ماه در گذشته کشف گردیده است، تصاویری که اخیرا از سوی ناسا منتشر شده‌ نیز پرسش‌هایی جدی را مطرح می‌کند!

در سال ۱۹۷۰، دو نویسنده با نام‌های Mikhail Vasin و Alexander Shcerbakov از آکادمی علوم شوروی مقاله ای را با نام “آیا ماه، آغازی بر هوش بیگانه است؟” (به انگلیسی: Is the Moon the creation of Alien Intelligence?)‌ را منتشر کردند. این مقاله در نوع خود بسیار جالب توجه بود، چرا که پرسش‌هایی جالب را مطرح می‌کرد. چگونه است که سطح کره‌ی ماه اینقدر سفت و سخت بوده و با این حال، ماده‌ای معدنی همچون تیتانیوم در آن وجود دارد؟ به طرز شگفت‌آوری نمونه‌هایی از سنگ‌های ماه کشف شده‌اند که در آنان فلزاتی همچون “برنج” به عنوان عناصر اورانیوم ۲۳۶ و نپتونیوم ۲۳۷ وجود دارد. چنین کشفی تاکنون به طور طبیعی بی‌سابقه بوده است!

در اینجا، مجموعه‌ای از تصاویر باورنکردنی از مأموریت‌های آپولو را به شما نشان می‌دهیم که ده‌ها نوع بشقاب پرنده و یا یوفو در آنان مشاهده می شود. اشیای ناشناس پرنده در تصاویر ناسا به اندازه‌ای زیاد هستند که موضوع را تا حد بسیاری مشکوک و سوال بر انگیز می‌کنند.

اشیای ناشناس پرنده در تصاویر ناسا

اما منظور از اشیای ناشناس چیست؟ به طور کلی این دسته از تصاویر که نمی‌توان یک توضیح علمی را برای آنان ارائه کرد به اختصار UFO نامیده می‌شوند. این عبارت، در واقع از مخفف کلمات Unknown Flying Objects حاصل شده و به معنای اشیای ناشناس پرنده است. اشیای ناشناس پرنده در تصاویر ناسا ، در جای جای نقاط عکس‌های این ماموریت تاریخی دیده می‌شوند. برای مثال یک ویژگی اسرارآمیز که در تصویر بالا به چشم می‌آید، خط موربی‌ست که در مرکز تصویر قرار دارد. آیا این خط، فقط یک خطا در پردازش بوده و به طور اتفاقی در حین ثبت تصویر رخ داده است؟ یا فضانوردی که این تصویر را تهیه کرده، در حقیقت قصد داشته که مشاهده‌ی خود از یک یوفو بر فراز کره‌ی ماه را به ثبت برساند؟

اشیای ناشناس پرنده در تصاویر ناسا

تصویر بالا، یک شی نگران کننده‌ی بزرگ را بر روی سطح ماه نشان می‌دهد. این شی چیست؟ آیا باز هم شاهد ثبت یک خطا در هنگام تهیه تصویر هستیم؟ یا شاید هم فضانورد ناسا، به طور آگاهانه سعی داشته که مشاهده‌ی واقعی خود از یک یوفو را به ثبت برساند؟

اشیای ناشناس پرنده در تصاویر ناسا

در تصویر بالا، ویژگی‌هایی غیرعادی را از تصویر منتشر شده توسط ناسا مشاهده می‌کنیم. در نگاه اول، به طور قطع بر یقین می‌توان گفت که در حال مشاهده ستاره‌هایی هستیم که در تاریکی رخ نشان داده‌اند. اما هاله‌های قرمز رنگ زیر آنان چطور؟ بدون شک این یکی دیگر از تصاویری‌ست که ارزش بررسی چندباره را دارد.

اشیای ناشناس پرنده در تصاویر ناسا

یکی دیگر از جالب‌ترین تصاویر ثبت شده از سطح ماه، شی آبی رنگ در مرکز تصویر چیست؟ جالب است بدانید این شی آبی رنگ که از آن به عنوان یک یوفو یاد می‌شود در بسیاری از تصاویر ماموریت آپولو وجود دارد!

اشیای ناشناس پرنده در تصاویر ناسا

و باز هم حضور یوفوی آبی رنگ!

اشیای ناشناس پرنده در تصاویر ناسا

نقطه‌ی آبی رنگ دیگر از اشیای ناشناس پرنده در تصاویر ناسا؛ اگر دقت کنید درست در بالاسر فضانورد نیز یک نقطه‌ی آبی رنگ کوچک‌تر نیز دیده می‌شود!

اشیای ناشناس پرنده در تصاویر ناسا

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*

۹ دیدگاه

 1. افرادی که سوادشان فنی نیست باور سفر انسان به ماه برایشان دشوار است و این طبیعی است.

  آن سه مهندس فضانورد بیچاره هم در مصاحبه های مطبوعاتی خود با پرسشهایی روبرو شدند که برایشان خنده آور بود

  زیرا مصاحبه مطبوعاتی کلاس اموزش فیزیک مکانیک نیست

 2. یوفو کجا بود . اینها همه خیال پردازیه و مثل قصه های دوران کودکی است که بچه ها باور میکردند . اگر یوفو وجود داشت تا الان یکی شو هر کسی باید میدید . جالبه که اکثر یوفو ها هم تا الان یا در امریکا دیده شده و یا توسط عکسهای سازمانهای امریکایی

 3. سلام
  اگه بعضی ها جاشون خیس نکرده بودن
  هوا و فضارو نابود نمی کردن
  الان شاید اطلاعات خیلی بیشتری درباره فضا و ماه و موجدات فرا زمینی داشتیم
  فعلا که ۸ سال افتادیم عقب تا ببیتیم نفر بعدی چیکارس
  انم ترسو فکر تحصیلات بچه ها تو خارج از کشور + سفرهای اروپایشه یا نه
  نمیدونید چی بود چی شد……

 4. اصلا نمیشه به طور قطع گفت که این اشیا یوفو هست ! آخه تو فضا خیلی چیزا وجود داره که ما ازشون خبر نداریم . ما فقط نشستیم روی زمین و اسمون ابی رنگ خودمون نگاه می کنیم . یک جورایی میشه گفت از نظر علم فضایی کاملا بی سوادیم !

 5. هرچیزی ممکنه شاید یوهو باشندیا نباشن یا اینکه اشکال در گرفتن عکس و یا انشتارش باشه ولی من تو یک فیلم که به این موضوع پرداخته بود دیدم میگفت که ناسا کلا یک مکانی داره برای تحریف عکس ها که یک عده کلا کارشون همینه که عکس هارو قبل از انتشار دستکاری میکنن البته مخفیانه

  ولی میشه برداشت توطئه داشت که همین که همه فک میکنن از عمد درست کردن اونون اشکال رو که بگن ما رفتیم یا اینکه گذاشتن باشه تا یک پس زمینه تو ذهن مردم باشه خلاصه خیلی چیز ها میتونه باشه

  به نظر من که ناسا هیچوقت نمیگه حداقل تا وقتی که رسوایی خیلی بزرگی درست بشه یا اینکه زمانش باشه خودشون تعیین کردن برسه
  چون مشخصه که یک الگوی سازمانی دارن که نباید در این مورد هیچ حرفی و هیچ اطلاعاتی نشر بشه

 6. حالا یک سوالی که پیش میاد این هست که اگر ناسا نمیخواد کسی از اتفاقات ماه متوجه بشه چرا این عکس ها رو منتشر کرده؟ اگر میخواستند زمینه سازی کنند برای اعلام عمومی چرا الان انقدر مقاومت نشان میدهند؟ یا شاید برای اینکه دهان منکران سفر اپولو بسته بشه در عکس ها دست بردند تا بگن ما رفتیم به ماه اینهم یوفو ها!
  بهر حال ابهامات زیادی حول این مسائل فضایی هست
  مورد دیگه ای هم البته هست و اون اماده سازی اذهان برای اعلام عمومی وجود بیگانه ها.اخیرا عکسی از مریخ منتشر شده توسط ناسا که به طور واضح ساختمانی مرتفع در پشت تپه های مریخ دیده میشه
  از گجت نیوز برای پوشش اخبار فضایی تشکر دارم و درخواست دارم مقاله ای در مورد عواقب عمومی بهد از برخورد نزدیک و یا اعلام رسمی وجود بیگانه ها کار بشه چون مبحث فوق العاده مهمی هست .مثلا بعضی از موارد اینهاست:
  ما انسانها همیشه از گذشته انسان رو اشرف مخلوقات و زمین رو مرکز عالم تصور میکردیم(و میکنیم!) وقتی معلوم شود اینطور نیست و مثلا موجودات هوشمندی هستند که در حد هزاران تا میلیون ها سال تمدن قدیمی تری از ما دارند تمام فرضیات رسمی بر هم میخورد. و یا ممکن هست ادیان و خدایانی که به اونها اعتقاد داریم در واقع همان موجوداتی بوده باشند که در دوران باستان به زمین امده باشند و…