عدم بازگشت ناسا به کره ماه

علت عدم بازگشت ناسا به کره ماه چه بود؛ آیا بیگانگان مانع حضور انسان در ماه هستند؟!

آیا تا به حال این سوال را از خود پرسیده‌اید که چرا انسان در سال‌های اخیر،‌ دیگر به کره ماه بازنگشت؟ علت اصلی عدم بازگشت ناسا به کره ماه چه بود؟ به گفته‌ی بسیاری از محققین و یوفولوژیست‌ها، سازمان ناسا در حال پنهان کردن موضوعی مهم از پس زمینه‌ی ماجراست! به راستی راز شومی از مردم در حال پنهان شدن است؟ حقیقت این است که ما از اصل ماجرا بی‌خبر بوده و به گزارش‌های مختلفی که در این زمینه منتشر می‌شوند نمی‌توان به طور قطع بر یقین استناد کرد. اما حداقل سوالی که در طول این سال‌ها حداقل برای یک بار آن را از خود پرسیده‌ایم این است که: چه اتفاقی بر روی کره ماه افتاد؟

بسیاری از مردم عقیده دارند که موجودات بیگانه بر سطح کره‌ ماه،‌ پایگاه‌هایی را برای خود ایجاد کرده‌اند. شایعات،‌ اسناد محرمانه و افشاگران مدعی هستند که دولت‌ها و قدرت‌های سیاسی، اجازه نخواهند داد مردم از حقیقت ماجرا باخبر شوند.

علت عدم بازگشت ناسا به کره ماه چه بود؟ آیا بیگانگان، پیش از ما در آنجا حضور داشته‌اند؟

این ایده که موجودات بیگانه،‌ بر روی کره‌ ماه در حال ساخت تجهیزات و پایگاه‌هایی مخصوص به خود باشند، می‌تواند دلیلی روشن برای عدم بازگشت ناسا به کره‌ ماه باشد. در واقع با پایان یافتن مأموریت‌های آپولو، دیگر انسان هیچ‌گاه به کره ماه بازنگشت. با تکنولوژی امروز، چرا ما انسان‌ها یک پایگاه فضایی را در سطح کره‌ی ماه ایجاد نکرده‌ایم؟ آیا این آسان‌تر نبود که پایگاه فضایی‌مان را در سطح قمر ماه ایجاد کنیم تا آنکه آن را به صورت شناور در مدار سیاره زمین قرار دهیم؟

میلتون ویلیام «بیل» کوپر ( Milton William Bill Cooper ) به عنوان یک افسر اطلاعاتی نیروی دریایی، اظهار داشته است که نه تنها در کره‌ ماه پایگاه‌هایی از بیگانگان فضایی وجود دارد، بلکه سازمان Naval Intelligence در ایالات متحده، نام این پایگاه‌ها را نیز لونا ( Luna)‌ نهاده است. ایشان در ادامه اضافه می‌کنند که یک عملیات بزرگ معدنی در آنجا در حال انجام است. این محل درست همان جایی‌ست که بیگانگان سفینه‌های بزرگ و غول‌ پیکر خود را نگهداری می کنند،‌ در حالی که سفر آنان به زمین توسط سفینه‌ها و بشقاب پرنده‌هایی کوچک تر انجام می‌گیرد. 

عدم بازگشت ناسا به کره ماه

علاوه بر تعداد بسیاری از اشیاء ناشناخته و عجیب و غریب در سطح کره‌ ماه، اظهارات فضانوردان سابق، مقامات دولتی و بسیاری از دانشمندان موجب شده است تا جزئیاتی شوم از تئوری توطئه بر ملا شود. همانطور که می‌دانیم، در طول مأموریت‌های آپولو، ناسا در چند مورد موفق شد زمین را به مقصد کره ماه ترک کند. اما چه اتفاقی به یک‌باره ناسا را برای چند دهه از تکرار این شگفتی بازداشته است؟

کره‌ ماه از مرموزترین اشیای آسمان است. تماشای این کره‌ی جذاب در آسمان بسیار جذاب و لذت بخش بوده و در طول تاریخ همواره مورد توجه انسان‌ها قرار داشته است.

اما آیا واقعا پایگاهی از موجودات بیگانه در این قمر وجود دارد؟ پاسخ این پرسش ساده نیست؛ آیا کشف سنگ‌هایی حاوی فلزاتی همچون “برنج”‌، از عناصر Uranium 236 و Neptunium 237 تصادفی‌ هستند؟

عدم بازگشت ناسا به کره ماه

این عناصر تاکنون هیچ‌گاه به صورت طبیعی کشف نشده اند ! اورانیوم ۲۳۶ عنصری رادیو اکتیوی، حاصل مصرف شدن اورانیوم و فرآوری دوباره‌ی آن است و جالب تر اینکه نپتونیوم ۲۳۷ نیز یک عنصر فلزی رادیو اکتیوی،‌ ساخته‌ی راکتورهای اتمی است.

دکتر Harold Urey برنده‌ی جایزه نوبل شیمی،‌ از کشف سنگ‌هایی سرشار از تیتانیوم در سطح کره‌ی ماه به طور جدی شگفت زده شد و اعلام کرد این یکی از متحیرکننده‌ترین اکتشافات در طور مأموریت آپولو بوده است. چرا که هیچ‌ یک از محققین کشف این حجم از تیتانیوم در سطح کره‌ ماه را پیش‌بینی نمی‌کردند.

دکتر براندنبورگ ( Dr. Brandenburg) که در مأموریت کلمانتین ( Clementine Mission) با ناسا همکاری داشته اظهار دارد:

مأموریت کلمانتین، یک آزمایش جدی برای بررسی این بود که آیا واقعاً بیگانگان در حال ساخت و ساز پایگاه‌های مخصوص،‌ در کره‌ ماه هستند؟ هدف آنان از این کار چه بود؟ از میان کلیه تصاویری که از این سازه‌ها در کره‌ ماه دیده ام، یکی از تأثیرگذارترینِ آنان راَکتوری بود به بزرگی ۱.۵ کیلومتر! مشخصاً این سازه نباید آنجا میبود! هیچ شباهتی با تکنولوژی‌های ما نداشت و هیچ راهی برای ساختن آن توسط ما وجود ندارد، این بدان معناست که موجودات دیگری در آن‌جا حضور دارند!

نظر شما چیست؟ آیا شما نیز از طرفداران تئوری توطئه بوده و معتقد هستید با گذشت چند دهه از مأموریت‌های آپولو، همچنان آژانس امنیت ملی ایالات متحده آمریکا، با توجه به سیاست‌هایی در پشت پرده،‌ سعی بر مخفی کردن حقیقت دارد؟ اگر چنین است، آیا فکر می‌کنید که فعالیت‌های موجودات فضایی، علت اصلی عدم بازگشت ناسا به کره ماه هستند؟

مباحث و ادعاهای مطرح شده در این مطلب صرفا جهت اطلاع رسانی پیرامون فرضیه‌های موجود در مورد علت عدم بازگشت ناسا به کره ماه بوده و توسط گجت نیوز تایید یا رد نمی‌شوند.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*

۳۵ دیدگاه

 1. خدا میدونه چه سلاحی داره میسازه رو ماه. احتمالا لیزری

 2. وای شما ها دیگه کی هستین والا من یه بار ادم فرستادم هنوز دارم قسط وامشو میدم هنوز پول روغن سفینه مونده والا فکردین هزار تومن دوتمن خرج داره که میگین چرا نفرستادن یه اشتباهی کردیم توش موندیم کاش سوریه بودیم شما کمکمون میکردین بعد ۴۸ سال بدهی هامون رو بدیم
  #من آبادانی نیستم
  سیرجانیم

 3. اینهایی که تو این مقاله نوشته زاییده یک فکر با تصویر کامل از فیلم های تخیلی است و کاملاً بدرد فیلم هالیوود می خوره. ماه قسمتی از زمین بوده که از آن جدا شده و معلومه عناصر روی آن مثل زمین هست. دلیل نرفتن به ماه هم هزینه بسیار بالای اونه که دولت‌ها ترجیح می دن صرف کارهای مفید کنند نه که برن یه جایی که هیچ‌ چی نیست

  • هیچ یک از عناصر موجود در کره ماه مربوط به منظومه شمسی نمیباشد !!! و عناصری وجود دارد که هیچ گاه به طور خالص بدست نمیاد ..مثل نپتونیوم که از فرایند راکتور هسته ای و اروانیوم بوجود میاد ..قبل از نظر دادن کمی اطلاعاتتون بالا ببرید

  • زمانی که آمریکا و شوروی جنگ سر قدرت داشتن، شوروی فضاپیما میفرسته بالا و آمریکا برای اینکه کم نیاره انسان فرستاد ماه! اولش گفتن یبار انسان رفت ماه، ولی ناسا دید که دارن فشار میارن که فیلمش ساختگی بوده گفت چندین بار انسان فرستاده و عکساشو داد بیرون و ما هم مجبوریم باور کنیم. ولی با مطالبی که از جاهای مختلف خوندم تقریبا از وجود بیگانگان بر روی قسمت پنهان ماه مطمئنم، شاید این حرفا شبیه تو فیلما باشه ولی بالاخره حقیقت معلوم میشه

  • در ضمن قدمت ماه از زمین بیشتره، پس قطعا ماه نمیتونه قسمتی از زمین باشه

  • اخه نفهم قشنگ بخون اون عناصر ب صورت طبیعی نیس و با واکنش درست میشه کلی هم عکس و مصاحبه با فضانورداش شده چرا یکم نمیخونی بعد شر بگی

 4. بچه ها من خیلی آرزو دارم برم مریخ یا یه سیاره دیگه… شما دعا کنید برم خودم میام راستشو بهتون میگم قوووول میدم

 5. چندتا سوال برام پیش اومده در ماه جاذبه کمه درست خب هوا هم رقیقه حالا موتور جت مگه با فشار هوا کار نمیکنه ؟ جایی که هوایی برای فشرده شدن وجود نداره چطور روی سطح ماه فرود میان و برمیخیزند ؟
  درتعجب هستم چرا روسها که پیشتاز فضا هستن هوس نکردن برن ماه ؟!
  امریکا چند ساله ایستگاه بین المللی نمیتونه بره کرایه میده با تاکسی میره!
  پیشرفت خیلی زیادی در فضا دارن نه اینقدر که میگن خیلی بلوف میزنند البته نه برای ما برای گرفتن بودجه و جلوگیری از اعتراض مردمشون گرچه هزینه ها را از غارت کشورهای دیگه تامین میکنند.
  انسان هنوز نمیتونه به ماه برود و برگردد بدون شک.

  • این عکس جای پا منو کشته! چه خاکی که موتور ماه نشین گردوخاکش را بلند نکرد ولی زیر کفش…. راستی چرا پوتینهاشون را جا گذاشتن ؟
   اون زمان امکان ارسال تصویر و صدا از ماه وجود داشت ؟ بدون فرستنده قوی و…. خب پس چرا دیش ما با باد تنظیمش بهم میخوره ؟
   خیلی سوال دارم ولی اونایی که فکر میکنند به ماه رفتن و اونایی که برعکس فکر میکنند بیطرف نیستند و فایده نداره هر چه مطرح شود انشاالله رفتن و موجودات فضایی را هم بمباران کرده اند.
   خیلی ها اینجا هم میرن فضا بی سروصدا و گردوخاک فقط کمی دود…….

 6. آریایی ها از ماه اومدند
  سعی کنید هیچ وقت واژه شناسی نخونید ، بخصوص در زبان های هندو اروپایی به ویژه ایرانیش ، بدخبت میشید
  الان مسخرس ، ولی آریایی ها از ماه اومدن

 7. من نمیدونم چرا بعضی از اقایون و خانما محترم دوس دارن هرچیزیو ب شرایط کشور خودمون ربط بدن یا یجور فلسفه بافیایی میکنن ک ادم توش میمونه مث اون دوستمون ک کلا سازمان نلسارو هم رد کرد.این چیزا باعث خنده و تمسخر میشه‌.ادم فضاییا به طور قطع به یقین وجود دارن و مطمعنن روی ماه هم ایستکاه هایی ساختن ولی در جواب اون دوستانی ک میگن چرا نمیان ب زمین طبق تحقیقات دانشمندان بیگانگان حدود بیست ساله که روی کره ی زمین مستقر شدن و هدف اونا مطمعنن جنگ با ما نیس و حتی صلحیم در کار نیس.ما تو این ۲۰ سال واسه اونا ی جور موش ازمایشگاهی شدیم و ددرن رومون ازمایشات گوناگون انجام‌میدن.تو همین اب ان خودمونم تو خرم اباد گرارش شد ی سفینه ی نورانی بسیار بزرگ و تمام رسانه ها هم تعییدش کردن و این بر‌میگرده به صحبت همین مقاله ک گفته شده تجهیزات بزرگو سنگینشونو روی ماه مستقر‌کردن ک با سفینه های کوجیکتر به زمین میان.ما مردم ایران کلا منفی بافیم البته حقم داریم بس ک این حکومت دروغ‌گفته هر جبزیو ب راحتی باور نمیکنیم.ولی این ماجرا واقعا حقیقت داره.با تشکر

  • بنظر من آدم فضایی وجود نداره،،،اگز وجود داشت یه بار باید رسانه ای میشد،،،یوفاها وجود ندارن اگر هم داشته باشن دسترسی به زمین ندارن و از ما خبر ندارن

  • تو واقعا چطوری مطمئنی؟؟دانشمندی؟ماهواره فرستادی ماه؟ادم فضایی ها بهت پیام دادن؟خودت ادم فضایی هستی؟ آخه نمیفهمم چطوری مطمئنی آدم فضایی ها روی ماه هستن؟چون دو تا سایت تو اینترنت دیدی که گفته ادم فضایی ها اونجان مطمئن شدی؟ اینا به کنار اون ۲۰ سال رو از کجا اوردی؟ مردم دوران گالیله با اینکه میدیدن خورشید به وضوح داره دورشون می چرخه اشتباه کردن و الان میدونیم ما داریم دور خودمون میچرخیم !حالا شما با چه اطمینانی میگی؟

 8. ب نظر من اصلا ناسا ب ماه نرفته
  ایناییم ک میگه حرفای خودشه ک خودشو گولاخ نشون بده
  مث ماجرای روزولت ، اون یارویی ک میگف تو منطقه ۵۱ ادم فضایی هس
  اینا کلش کرم آمریکاس ک خودشو خیلی بالا تر از بقیه نشون بده

 9. جواب این سوال خیلی سادست ! از خودتون بپرسید رفتن انسان به ماه چه دستاوردی داره !؟ به جز یک رویداد خبری، نتیجه خاص دیگه ای در بر نداره! هدف اصلی مامورینتهای آپولو هم همین بود. هزینه ارسال انسان به ماه بسیار سنگین هست و فضانوردان باید به سرعت به زمین برگزدند، چرا که خارج از جو زمین شرایط زندگی برای انسان به هیچ عنوان مناسب نیست. حال وقتی اینگونه ماموریتها رو ماشین ها با هزینه کمتر، خطر کمتر و برای مدت طولانی تر میتونن انجام بدن، چه لزومی داره که مثلا یه انسان بره به مریخ وسط بیابون! پروژه هایی در دست اقدام برای ارسال حیات “نه انسان” به مریخ هست! به گونه ایی که انسانهای ارسال شده شرایط زندگی چندین نسل را ایجاد کنند.

 10. میگن ماه خیلی سوسک داره .. !!

 11. شما چتون شده یکی میگه فضایی ها پایگاه ساختن یکی میگه با ما ارتباط برقرار میکنن این خیالبافیا چیه چرا توی این همه سال تا حالا فضایی نیامده؟

 12. اگه این موضوع صحت داشته باشه.
  حتما یه سپر مغناطیسی ساختن و از بمباران شهابسنگها در امانند.
  شاید فرازمینی نباشن خود بشریت باشه!!!!
  بشر ۱۰۰ سال پیش ( پروژه رنگین کمان)تحقیق کنید) تو زمان سفر کرده!

 13. به نظرم همه از مخفی کارایی امریکاست از حضور ماهواره ناشناس و بشقاب پرنده ها و… کره ماه هم حتما یه چیز خیلی گرانبها داره که آمریکا داره مخفی میکنه ،مثلا وجود اورانیوم و پلوتونیوم که دور از چشم جهان داره مخفیانه از سطح کره ماه برداشت میکنه ،شاید هم همون راکتور اگه حقیقت داشته باشه هم مال اونا باشه ،،،،چیزی به نام آدم فضایی هم تو کرات دیگه وجود نداره چون اگه وجود داشتند توسط ماهواره ها و فضا نوردان شناسایی میشدن ….

 14. شماها مثلا قشر جوان و تحصیلکرده هستین این چرندیات چیه صحبت از دروغی بودن کار امریکا نیست داره به مسءله دیگری اشاره میشه یهودیا زودتر از ما برن
  تا اون زمان مطمعن باش ما هنوز تو قیمت بنزین سال بعد گیریم هر قوم و ملتی که شعور انتقاد و تعامل و حقیقت بینی دارن مطمعا لایق بهترین می باشند نمون ژاپن به جای اینکه از امریکا انتقام سخت بگیرن حقیقت دیدن.

 15. راستی در مورد معجزه شق القمر چی کسی چیزی دیده اونجا یا نه؟ منظ.رم شکاف کمربندی دور ماهه

 16. دلیل نرفتن به کره ماه اینه که وقت و منابع مالی رو نمی خواهند بی خود هدر کنند. هیچ چیزی توی اون کره نیست . چین هم ربات به ماه فرستاده تا الان هیچ چیز تازه پیدا نکرده. موجود بیگانه هم بیکار و علاف نیست بره اونجا وقتشو مثل نویسنده این مقاله هدر بده دنبال هیچ و پوچ بگرده و خیال پردازی کنه.

 17. خیلیها اعتقاد دارن اصلا تاحالا کسی ماه نرفته.اون فیلمی هم که از سفر انسان به ماه و به ما نشون دادن ساختگی بوده.
  البته ادعاشونو با سند و مدرک گفته اند.
  یکی از دلایلشون این بوده که سطح ماه همیشه داره بمباران سنگی میشه.به خاطر همین سطحش انقدر ناهمواره.
  دلیل دیگشونم اینه که ماه مثل زمین جو نداره و اصلا باد نمیاد.اگ دقت کرده باشین تو فیلم پرچم امریکا در حال تکون خوردنه.
  تو گوگل سرچ کنید دلایل ساختگی بودن سفر انسان به ماه و براتون میاره.

 18. این عادته آمریکاست تا ی سری چیز هارو مثل راز نشون بده
  یک نمونه اش مثلث برمودا
  اینکه به ماه نرفتن شاید دلیلش اینه که سفر قبلیشون دروغ بوده!!!
  فضایی ها اگه بتونن بیان ماه و مستقر بشن پس حتما میتونن بیان زمین با ما ارتباط برقرار کنن و با توجه به این که اونا تونستن تا ماه بیان پس قدرت نظامی شون هم حتما بالاست و نگرانی ای بابت صدمه زدن ما به اونا نیست.
  این که موجودات فضایی وجود دارن شکی توش نیست ولی از کجا معلوم اونا بتونن از سیاره ی خودشون خارج بشن؟ ، شاید اونا هم مثل ما توی سیاره ی خودشون مونده باشن!!!
  راستش من اعتماد زیادی به ناسا ندارم ،خداکنه کشورخودمون بتونه از نظر علم از بقیه کشور ها جلو بیوفته ، چون اگه امریکا بتونه شرایطی رو ایجاد کنه که به راحتی بشه توی سیاره ای دیگه زندگی کرد ، اولین کسایی که سفر میکنن اونجا یهودی ها هستن و کار برای مسلمون ها سخت میشه!!!
  به نظر من تا زمان ظهور منجی انسان نمیتونه به فضا بره!!!

 19. کره ماه حتی با یه دور کامل به دور زمین هم اون روی سکه شو نشون نمیده که چیزی نزدیک به ۳۰ روز طول میکشه تا دور کامل،اما ایا واقعا مکان مناسبی واسه یوفوها هستش که تو شرایط بی نظم و ترتیب کره ماه آن هم در قسمت تاریک مشغول به ساخت راکتور باشن اصن راکتور واسه چی در حالی که اونا هیچ نیازی به ساخت بمب ندارن اگه واقعا یوفو باشن دارای سفینه هجومی دفاعی هستن یا پایگاه زدن در ماه اونم در شرایطی که حمله های شدید شهاب ها محاصرش کردن جور در نمیاد،کره ماه دیگه چیز خاصی واسه رصد نداره شاید دلیل سفر نکردن همین باشه چون ناسا برا هر سفر مخارج زیادی صرف میکنه این هزینه رو صرف رفتن به مریخی میکنه که حداقل زیر خاکش دارای اب هست، اونجا میتونن پایگا راکتور گلخانه.. بزنن چه انسان چه یوفو، جسارت نباشه به نکته خاصی اشاره کردین ولی فرازمینی هایی که من میشناسم هیچ نیازی به کره ماه ندارن چون راحت میتونن به هر کره سفر کنن و نمونه عالی واسه سکونت پیدا کنن مگر این که مزاح پنچر شده باشن. یا بخاطر نزدیک بودن به کره زمین و رابطه با انسان و کمک رسانی به یکدیگر اتراق کردن.( من عاشق یوفو)

 20. واقعا چرا ناسا نرفته خیلی وقته روش بحث هست از اون جالب تر اینکه میخوان برن روی مریخ که از کره زمین دورتر هستش پایگاه بزنن یا اینکه دور مدارش بچرخن و حتی چند مریخ نورد هم فرستادن اونجا یکیش هم که همیشه فعال هستش از اون عجیبت تر حتی آژانس فضایی اروپا هم یکی فرستاد اونم دوباره به مریخ که ترکید ، ولی چرا ماه حتی یک ماه نورد نداره؟؟؟
  اون قسمت تاریک ماه رو چرا هیچ عکسی ازش نیست؟؟؟
  ولی من یک فیلم مستند دیدم که ساخته بودن در مورد ماه ، سازه های عجیبی در عکس های ناسا پیدا کرده بودن که طبیعی نبود !!!!! یعنی نمیتونست بصورت اتفاقی در سطح ماه بوجود اومده باشه

  یک فیلم فضایی هم ندیدیم جدیدا که یکی بره ماه خخخخ

 21. با سلام از نظر من آدم های فضایی وجود دارند چون اگر مذهبی نگاه کنیم در قران به موجودات دیگر هم اشاره شده اگر هم علمی نگاه کنیم میبینیم در چند سال اخیر چیز های عجیب وغریبی در دنیا دیده شده هرکی موافقه وجود دارند موجودات فضایی لایک کنه

 22. تاحالا واقعا بهش فکر نکرده بودم چون موضوعات نجومی خیلی زیاد شده