ساعت هوشمند واقعیت افزوده WatchThru ، جایگزینی عالی برای گوگل گلس + ویدیو

واقعیت افزوده یک حقه‌ی دیجیتالی در دنیای واقعی است و نیازمند یک صفحه نظیر صفحات نامرئی گوگل گلس (Google Glass) است که محتوای مورد نظر بر روی آن‌ها به نمایش درآید. اما به راستی استفاده از این تکنولوژی بر روی یک ساعت هوشمند که همواره در کنار کاربران است می‌تواند جایگزین مناسبی برای عینک هوشمند گوگل باشد؟

ساعت هوشمند “WatchThrue” یک طرح مفهومی توسعه پیدا کرده توسط تیمی متشکل از محققان دانشگان برمن، گوگل و دانشگاه بلژیکی هسلت است که ارائه‌کننده شکل جدیدی از تکنولوژی AR بر روی یک ساعت هوشمند است. این گجت پوشیدنی در واقع مجهز به یک نمایشگر دوم نامرئی است که می‌تواند اطلاعات مورد نیاز نمایش تکنولوژی واقعیت افزوده را در اختیار کاربران قرار دهد.

ویدیو کارایی ساعت واقعیت افزوده WatchThrue

 

این تیم تحقیقاتی کیس‌های متفاوت جذابی را برای استفاده در این نمایشر تولید کرده‌اند. به طور مثال یکی از این کیس‌ها حاوی فلش‌های ناوبری است تا شما بتوانید آسوده‌تر به مقصد خود برسید، در حالی که اطلاعات تکمیلی‌تر آن بر روی صفحه اصلی خود ساعت به نمایش درمی‌آید. یک نسخه پیچیده‌تر از دوربین‌های ردیابی خارجی و سنسورها برای کمک به موقعیت جغرافیایی ساعت استفاده می‌کند و آیکون‌های متنی را بر روی نمایشگر در دنیای واقعی به نمایش می‌گذارد. بدون شک این یک راه حل جذاب است که می‌تواند مورد استفاده قرار گیرد اما نیازمندی آن به ردیاب‌های خارجی نشان می‌دهد که احتمالا چند سال به طور خواهد انجامید تا این تکنولوژی دوره تکامل خودش را طی کند و محصول نهایی به وجود آید.

در حال حاضر دو نسخه ابتدایی از ساعت هوشمند واقعیت افزوده WatchThru رونمایی شده است. نسخه ابتدایی آن که مجهز به اندروید ویر و نمایشگر جانبی بوده و مدل پیشرفته‌تر آن که از سنسورهای ردیاب مختلفی برخوردار است. هم‌اکنون نمایشگر جانبی مختص واقعیت افزوده این ساعت قادر به جمع شدن به داخل نیست، اما تیم تحقیقاتی این محصول امیدوار است که در آینده نزدیک بتواند نسخه جدیدی را توسعه دهد تا در صورتی که کاربران نیازی به استفاده از آن ندارند، بتوانند آن را به داخل نمایشگر اصلی خم کنند. بدیهی‌ست که این مدل مراحل ابتدایی توسعه خودش را طی می‌کند، بنابراین نباید انتظار داشت به همین زودی به مرحله تجاری رسیده و وارد بازار شود، اما بدون شک این ساعت می‌تواند یکی از جذاب‌ترین محصولات ارائه‌کننده تکنولوژی AR در جهان باشد تا همیشه و همه جا در کنار کاربرانش باشد و در عین حال، گجتی دست و پاگیر نباشد.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*