ابزارهای آنلاین ساخت Gif

معرفی ۹ مورد از بهترین ابزارهای آنلاین ساخت Gif

فایل‌های گیف امروز نقش مهمی را در شبکه‌های اجتماعی ایفا می‌کنند. در واقع آن‌ها همانند ویدیو، متحرک هستند، اما به دلیل قرارگیری در بین پسوندهای متداول عکس، ساخت، ویرایش و همچنین پخش آن‌ها بسیار ساده‌تر است. اگر در یک ویدیو، پخش صدا اهمیتی نداشته باشد، بهتر است تا آن را قالب فایل gif درآورد. با توجه به کاربرد فراوان آن‌ها در شبکه‌های اجتماعی و وب سایت‌ها، نرم افزارهای موبایل و همچنین ابزارهای آنلاین ساخت Gif زیادی وجود دارند. با کلیک بر روی نام هر کدام، وب سایت مربوطه در پنجره‌ای جدید باز خواهد شد.

تفاوت میان ابزارهای آنلاین ساخت Gif

بد نیست بدانید اگرچه کاربرد اصلی تمامی وب سایت‌های معرفی شده در پایین یکی است، اما در برخی موارد همچون ابزارهای اضافی برای ویرایش و یا پشتیبانی از فایل‌های ویدیویی با یکدیگر تفاوت دارند. اغلب وب سایت‌ها تنها قادرند چند تصویر را به یک فایل gif تبدیل کنند و خبری از پشتیبانی از فرمت‌های ویدیویی در آن‌ها نیست.

GIFPAL

ابزارهای آنلاین ساخت gifبا یک نگاه اجمالی به تصویر بالا مشخص می‌شود که GIFPAL جزو حرفه‌ای‌ترین ابزارهای آنلاین ساخت gif بوده و امکانات سفارشی‌سازی زیادی را به کاربران می‌دهد. به عنوان نمونه، می‌توان به قابلیت افزودن متن دلخواه به تصویر اشاره کرد. با استفاده از این برنامه آنلاین می‌توان میزان روشنایی و کنتراست را تغییر داده و افکت‌های زیبایی را به تصویر افزود. در مقایسه با دیگر ابزارهای آنلاین ساخت gif ، وب سایت GIFPAL امکانات فوق‌العاده‌ای را برای ویرایش به کاربران ارائه می‌کتند.

imgflip

ابزارهای آنلاین ساخت gifمزیت استفاده از imgflip در پشتیبانی آن از فایل‌های ویدیویی و تصویری است، به این معنی که این بار می‌توان ویدیوها را نیز به صورت آنلاین به gif تبدیل کرد. با ورود به وب سایت، باکسی را برای وارد کردن آدرس اینترنتی یک ویدیو مشاهده می‌کنید.

این آدرس می‌تواند متعلق به یک ویدیو در یوتیوب باشد. البته می‌توان فایل‌های ویدیویی خود را نیز برای ساخت gif آپلود کرد. imgflip محیط ساده‌ای داشته و بر خلاف اولین وب سایت معرفی شده، استفاده از آن راحت‌ و سریع‌ است. تنها کافی است تا ویدیو و یا عکس مورد نظر را بارگذاری کرده و بعد از مشخص کردن گزینه‌هایی همچون عرض، ارتفاع و سرعت پخش، با یک کلیک فایل gif خود را بسازید.

BLOGGIF

ابزارهای آنلاین ساخت gifدر بین ابزارهای آنلاین ساخت gif ، وب سایت BLOGGIF را باید شبیه به چاقوهای سوییسی دانست، چرا که دامنه وسیعی از ابزارهای ویرایش تصویر را شامل می‌شود. به عنوان نمونه‌ای از امکانات آن می‌توان به قابلیت ساخت متون متحرک، اسلایدشوهای gif و مکعب سه بعدی اشاره کرد. از دیگر مزایای BLOGGIF، باید به امکان ساخت فایل gif از فرمت‌های ویدیویی طی مدت زمانی کوتاه و تنها با یک کلیک اشاره کرد. افزودن افکت‌های انیمیشنی سبب می‌شوند تا فایل gif نهایی بسیار حرفه‌ای به نظر برسد.

Picasion

ابزارهای آنلاین ساخت gifدر وب سایت Picasion، علاوه بر امکان ساخت فایل‌های gif با استفاده از تصاویر موجود در کامپیوتر و یا گوشی همراه، می‌توان لینک عکس‌ها را از وب سایت‌های اشتراک عکس همچون Flickr و  Picasa وارد کرد. همچنین این امکان وجود دارد تا در همان لحظه، با استفاده از وب کم و یا دوربین گوشی، عکسی را ثبت کرده و سپس از آن فایل gif بسازید. اگر تنها هدف شما از استفاده از ابزارهای آنلاین ساخت gif ادغام چند عکس و تبدیل آن‌ها به یک فایل gif تکی است، وب سایت Picasion می‌تواند ابزاری خوب برای این کار باشد. بعد از ساخت فایل، می‌توان آن را به عنوان آواتار حساب کاربری خود در وب سایت‌ها استفاده کرده و یا خیلی سریع آن را در شبکه‌های اجتماعی همچون فیس بوک به اشتراک گذاشت.

makeagif

ابزارهای آنلاین ساخت gifمزیت استفاده از وب سایت makeagif، آپشن‌هایی است که در مقایسه با دیگر ابزارهای آنلاین ساخت gif ، برای ایجاد تصاویر باکیفیت به کاربران ارائه می‌کند. علاوه بر امکان بارگذاری تصاویر از کامپیوتر، می‌توان با قرار دادن لینک ویدیو از یوتیوب، آن‌ها را به فایل gif تبدیل کرد. از دیگر قابلیت‌های مهم آن باید به تخصیص فضا برای بارگذاری و نگهداری تصاویر اشاره کرد. گفتنی است این امکان وجود دارد تا فایل‌های gif ساخته شده توسط دیگر کاربران را نیز در شبکه‌های اجتماعی به اشتراک گذاشت. اگر از فایل‌های gif زیاد استفاده می‌کنید، بهتر است تا افزونه makeagif را برای مرورگر کروم دانلود و نصب کنید.

LooFix

ابزارهای آنلاین ساخت gif

وب سایت LooFix را باید ابزاری آنلاین برای ساخت انیمیشن دانست که امکانات زیادی را نیز برای ایجا فایل gif ارائه می‌کند. کنترل سرعت پخش، اندازه و ابعاد تصویر، امکان افزودن افکت‌های ویژه، بزرگنمایی تصویر، نقاشی و ایجاد سایه بر روی تصویر را باید از جمله قابلیت‌های وب سایت LooFix دانست که آن را به یکی از بهترین ابزارهای آنلاین ساخت gif تبدیل می‌کنند.

GIFMaker.me

ابزارهای آنلاین ساخت gifداشتن رابط کاربری فوق‌العاده ساده را باید مزیت اصلی وب سایت GIFMaker.me در مقایسه با دیگر ابزارهای آنلاین ساخت gif دانست. این امکان وجود دارد تا چندین فایل تصویری را برای ساخت gif انتخاب کرده و اندازه، ابعاد و سرعت پخش فایل نهایی را کنترل کرد. در این وب سایت همچنین می‌توان با وارد کردن لینک فایل صوتی از یوتیوب، موزیک مورد نظر را به فایل نهایی اضافه کرد که البته در این صورت، فایل از پسوند gif خارج خواهد شد.

GICKR

ابزارهای آنلاین ساخت gifدر وب سایت GICKR علاوه بر امکان بارگذاری تصاویر از کامپیوتر، می‌توان لینک آن‌ها را از وب سایت‌های یوتیوب، Flickr و همچنان Picasa قرار داد. در ادامه می‌توان اندازه، ابعاد و سرعت پخش را کنترل کرده و در نهایت فایل ایجاد شده را در شبکه‌های اجتماعی بارگذاری کرد.

Gifup

ابزارهای آنلاین ساخت gifوب سایت Gifup نیز امکانات ساده‌ای را به کاربران ارائه کرده و با استفاده از آن می‌توان در مدت زمانی کوتاه، چند تصویر را بعد از ادغام به صورت یک فایل gif تکی درآورد. از نظر امکانات، این وب سایت را باید با Loogix و Picasion مقایسه کرد. رابط کاربری آن بسیار ساده بوده و به سرعت می‌توان ابزارهای مختلف را در آن پیدا کرد. علاوه بر امکان بارگذاری تصویر از کامپیوتر، می‌توان با قرار دادن لینک از وب سایت‌های اشتراک عکس همچون Flickr، فایل gif مورد نظر را ساخت.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*