خودروی سال 2017 اروپا

پژو ۳۰۰۸ جایزه خودروی سال ۲۰۱۷ اروپا را در نمایشگاه ژنو دریافت کرد

با نظر هیئت داوران متشکل از ۵۸ روزنامه‌نگار از ۲۲ کشور اروپایی، پژو ۳۰۰۸ به عنوان خودروی سال ۲۰۱۷ اروپا انتخاب شد. این خودروی فرانسوی در نمایشگاه خودرو ژنو ۲۰۱۷ و در حضور خبرنگاران، جایزه خود را دریافت کرد. این عنوان معتبر و پرطرفدار در حالی به شاسی بلند پژو رسید که ۶ خودروی دیگر از آلفارومئو، سیتروئن، مرسدس بنز، نیسان، تویوتا و ولوو با آن رقابت می‌کردند.

برتری پژو ۳۰۰۸ در آخرین تست‌های انجام شده توسط داوران و کارشناسان مشخص شد و این خودرو توانست ۶ رقیب دیگر را کنار بزند و جایزه معتبر خودروی سال ۲۰۱۷ اروپا را از آن خود کند. آلفارومئو جولیا، سیتروئن C3، مرسدس بنز E Class، نیسان میرا، تویوتا C-HR و ولوو S90/V90 دیگر فینالیست‌های این رقابت نزدیک بودند.

خودروی سال 2017 اروپا

هاکان ماتسون، رئیس بخش داوران و کارشناس خودروی مجله اقتصادی Dagens Industri سوئد در رابطه با این انتخاب عنوان کرد که امروزه سهم شاسی بلندها و کراس اوورها به طور پیوسته در حال رشد است و پژو ۳۰۰۸ نیز یک برنده شایسته خواهد بود. فیلیپه ایمپاراتو (Philippe Imparato)، مدیرعامل شرکت پژو نیز از انتخاب پژو ۳۰۰۸ به عنوان خودروی سال ۲۰۱۷ اروپا ابراز خوشحالی کرد و این لحظه را یک لحظه بسیار بزرگ و مهم برای شرکت فرانسوی پژو دانست.

خودروی سال 2017 اروپا

نوآوری به کار رفته در خودرو، ایمنی، طراحی و ارزش خرید بالا، از جمله معیارهایی هستند که در این رقابت توسط داوران در نظر گرفته می‌شود. عنوان خودروی سال اروپا، یکی از معتبرترین جوایز خودرویی جهان است که توسط ۵۸ روزنامه‌نگار از ۲۲ کشور انتخاب می‌شود. این عنوان در سال ۱۹۶۴ میلادی توسط Stern ایجاد شد که در آن زمان شامل ۷ مجله اروپایی Stern آلمان، Auto ایتالیا، L’Automobile فرانسه، Autopista اسپانیا، Autocar بریتانیا، Autovisie هلند و Vi Bilagare سوئد می‌شد.

رده‌بندی و امتیازهای عنوان خودروی سال ۲۰۱۷ اروپا

خودروی سال 2017 اروپا

۱. پژو ۳۰۰۸ با امتیاز ۳۱۹

۲. آلفارومئو جولیا با امتیاز ۲۹۶

۳. مرسدس بنز E کلاس با امتیاز ۱۹۷

۴. ولوو S90/V90 با امتیاز ۱۷۲

۵. سیتروئن C3 با امتیاز ۱۶۶

۶. تویوتا C-HR با امتیاز ۱۶۵

۷. نیسان میرا با امتیاز ۱۳۵

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*

۲ دیدگاه