اینفینیتی Q60 Black S

رونمایی از طرح مفهومی خودرو فوق‌العاده زیبای اینفینیتی Q60 Black S در نمایشگاه خودرو ژنو

شرکت اینفینیتی با حضور در نمایشگاه خودرو ژنو 2017 از یک خودرو طرح مفهومی جذاب به نام اینفینیتی Q60 Black S رونمایی کرد. این مدل که به مناسبت آغاز یک همکاری تازه بین اینفینیتی با تیم فرمول 1 جایزه بزرگ شرکت فرانسوی رنو طراحی شده، از یک موتور تقویت شده توسط سیستم KERS با سبک فرمول 1 استفاده خواهد کرد که در مجموع می‌تواند قدرتی در حدود 500 اسب بخار را تولید کند.

هرچند به صورت 100 درصدی تولید این خودرو کانسپت تایید نشده است، از یک سیستم انتقال قدرت منحصر به فرد بهره می‌برد که توسط مهندسان رنو و Infiniti توسعه پیدا کرده است. همچنین خودرو اینفینیتی Q60 Black S ارائه کننده حالت‌های مختلفی در بدنه خود است که در استودیو پدینگتون شرکت اینفینیتی تحت نظارت مات ویور (Mat Weacer)، مدیر طراحی اروپایی آن‌ها طراحی شده است.

اینفینیتی Q60 Black S

در طراحی بخش‌های از گلگیر و باله‌های این خودرو از جنس فیبر کربن استفاده شده است. چرخ‌های 21 اینچی در زیر این خودرو قرار گرفته و مهندسان اگزوز‌های تیتانیومی جریان بالا مشابه با خودروهای موجود در بازی کامپیوتر «جنون سرعت» بر روی آن به کار رفته است. این خودرو مبتنی بر نسخه Q60 Red Sport 400 اتومبیل کوپه کیو 60 طراحی شده است که از موتور دو توربوشارژ 3.0 لیتری V6 با توان تولید قدرت 400 اسب بخار بهره می‌برد. البته شرکت اینفینیتی هیچ اطلاعاتی از سیستم هیبریدی نصب شده بر روی این خودرو فوق‌العاده زیبا ارائه نکرده است، اما گفته می‌شود اینفینیتی Q60 Black S نیز از یک موتور نسل V6 و باتری‌هایی قدرتمند استفاده خواهد کرد.

مشخصات فنی احتمالی اینفینیتی Q60 Black S

نتیجه‌ی این ترکیب موتوری، 25 درصد قدرتمند‌تر شده است و می‌تواند تا 500 اسب بخار را تولید کند. به گفته اینفینیتی سیستم هیبریدی نصب شده بر روی آن مشابه هیچ یک از اتومبیل های مسابقه‌ای حال حاضر نیست و می‌تواند شتاب بی وقفه‌ را فعال کند.

با تمام این تفاسیر، امیدواریم که خودرو اینفینیتی Q60 Black S در آینده‌ای نزدیک به مرحله تولید برسد و سرنوشتی همچون اتومبیل Q50 Eau Rogue که هیچگاه تولید نشد را پیدا نکند.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*