آموزش قفل خودکار ویندوز 7 و 8.1

آموزش فعال سازی قفل خودکار ویندوز ۷ و ۸.۱ به روشی ساده

در تمامی ورژن های سیستم عامل ویندوز، با استفاده از کلید ترکیبی Windows Key + L می‌توان ویندوز را قفل کرد. قفل ویندوز قابلیتی است که به ما این اطمینان خاطر را می‌دهد که اطلاعات شخصی‌مان از دسترس دیگران خارج است؛ اما باوجود مشغله‌هایی که همگی درگیر آن‌ها هستیم، گاهی اوقات فراموش می‌کنیم که قبل از دور شدن از سیستم خود، آن را قفل کنیم. در همین رابطه در آپدیت جدید ویندوز ۱۰ Creators، قابلیتی به نام قفل داینامیک (Dynamic Lock) به این سیستم عامل اضافه شده که با اتصال کامپیوتر به تلفن همراه از طریق بلوتوث، در صورت دور شدن کاربر از کامپیوتر، ویندوز به‌طور اتوماتیک قفل می‌شود. این در حالی است که سیستم عامل های ویندوز ۷ یا ۸.۱ هنوز پرطرفدار هستند و کاربران زیادی از آن‌ها استفاده می‌کنند. اگر شما هم جزو آن دسته از کاربران هستید که هنوز ویندوز خود را به ویندوز ۱۰ ارتقا نداده‌اید، با ما همراه باشید تا به شما آموزش دهیم که چگونه از قابلیت قفل خودکار ویندوز برخوردار شوید.

قفل خودکار ویندوز در سیستم عامل های ویندوز ۷ و ۸.۱

برای این کار لازم است که کامپیوتر و تلفن همراهتان، از قابلیت بلوتوث پشتیبانی کنند.

ابتدا نرم افزار کم‌حجم Bluelock را از اینجا دانلود کنید. پس از اینکه از طریق بلوتوث به کامپیوتر خود وصل شدید، نرم افزار را اجرا کنید؛ احتمالا اولین موضوعی که پس از اجرا نرم افزار متوجه آن می‌شوید رابط کاربری ساده این نرم افزار است. در داخل نرم افزار در بخش Discovered Bluetooth Devices، لیست دستگاه‌هایی که با بلوتوث به کامپیوترتان متصل است، نمایش داده می‌شود. از میان این دیوایس ها تلفن همراه خود را پیدا کرده و بر روی آن دو بار کلیک کنید. با این کار، گوشی شما به عنوان دستگاهی به نرم افزار معرفی می‌شود که در صورت دور شدن آن از کامپیوتر، ویندوز به‌صورت خودکار قفل می‌شود.

آموزش قفل خودکار ویندوز 7 و 8.1-نرم افزار Bluelock

در نرم افزار Bluelock با استفاده از اسلایدر Timeout می‌توانید زمان دلخواهی بین یک تا شصت ثانیه را تنظیم کنید که پس از گذشت آن مدت‌زمان از دور بودن شما از کامپیوتر، ویندوز به صورت خودکار قفل شود.

به یاد داشته باشید که بلوتوث تا مسافت زیادی برد دارد و بسته به ورژن بلوتوثی که از آن استفاده می‌کنید، اگر به اندازه کافی از سیستم خود دور نشوید، ممکن است این نرم افراز ویندوز را قفل نکند.

برای استفاده از نرم افزار Bluelock و یا قابلیت قفل داینامیک ویندوز ۱۰ Creators، بلوتوث تلفن همراه شما باید تمام مدت روشن باشد که خود باعث زودتر خالی شدن باتری می‌شود. اگر معتقد هستید که امنیت اطلاعات شخصی مهم‌تر از حفظ شارژ گوشی است، می‌توانید از طریق نرم افزار معرفی‌شده، از قابلیت قفل خودکار ویندوز برخوردار شوید.