سانگ یانگ XAVL

خودرو مفهومی سانگ یانگ XAVL ؛ چشم انداز غول خودروساز کره‌ای

شاید سانگ یانگ در بالای لیست برندهای محبوب خودروساز نباشد، اما این بدان معنا نیست که غول خودروساز کره‌ای تلاشی در این راستا انجام نمی‌دهد. این شرکت پس از عرضه خودرو غول آسای رودیوس، به فکر آن افتاده است تا اتومبیل SUV زیبا و جذابی را به بازارهای جهانی خودرو عرضه کند. تیم طراحی این کمپانی کره‌ای، با رونمایی از خودرو مفهومی سانگ یانگ XAVL در نمایشگاه خودرو ژنو ۲۰۱۷ ، چشم انداز اتومبیل های شاسی بلند سانگ یانگ را به رخ رقبا کشید.

سانگ یانگ XAVL در واقع از عبارت “eXciting Authentic Vehicle Long” به معنای یک اتومبیل هیجان انگیز مطمئن و بزرگ است که از نظر ظاهری خشن، سخت و مناسب برای یک خانواده است. این خودرو مفهومی نسبت به خودرو مفهومی پیشین این کمپانی به نام XVL از کابین بزرگتری برخوردار است که در واقع فضای کافی برای نشستن ۷ سرنشین بزرگسال را به ارمغان آورده است. این خودرو کراس اوور دارای جایگاهی نظیر یک ون بزرگ است و سطحی صاف است تا حتی راننده بتواند با آن اسباب و اساسیه خودش را نیز جابجا کند.

سانگ یانگ XAVL

هرچند تازه‌ترین خودرو مفهومی سانگ یانگ از صندلی‌های تاشو خسته کننده‌ای برخوردار است، اما یک سیستم سرگرمی جدید در بالای داشبورد چرم کمرنگ تعبیه شده است که احساس خوبی را از یک اتومبیل باکیفیت به سرنشینان آن منتقل می‌کند. این خودرو از نظر ما خیلی جذاب و چشم نواز به نظر می‌رسد، اگر چه نشانه‌هایی از یک اتومبیل مجلل در طراحی کلی سانگ یانگ XAVL می‌توانست وجود داشته باشد که اینک جایشان خالیست. یک صفحه بالای داشبورد تعبیه شده است که می‌توانید آن را در اتومبیل های مدرن بی ام و مشاهده کنید و سلکتور چرخشی دنده کربنیست که می‌توانید آن را در یک رنجروور بیابید. علاوه بر این یک صفحه کیلومترشمار دیجیتالی که به شدت شبیه به صفحه کیلومتر اتومبیل تسلا مدل اس است، روبروی راننده قرار دارد. ما قضاوت در مورد کپی بودن یا نبودن این طراحی را به شما می‌سپاریم.

اگر چه سانگ یانگ XAVL تنها یک خودرو مفهومی است، اما پیشرانه‌هایی که برای استفاده در آن انتخاب شده است ما را به این فکر می‌اندازد که در آینده‌ای نزدیک شاهد تولید انبوه آن و ورودش به بازار باشیم. مدل بنزینی آن همراه با یک موتور ۱.۵ لیتری ۴ سیلندر بوده و مدل دیزلی آن از یک موتور ۱.۶ لیتری برخوردار است. هر دو این موتورها همراه با گیربکس های ۶ سرعته دستی و یا اتوماتیک عرضه خواهند شد که سیستم انتقال قدرت آن‌ها از نوع ۲ چرخ است. بنابراین نباید انتظار داشته باشید این اتومبیل مناسب آفرود باشد.

سانگ یانگ XAVL مجهز به ایربگ بر روی بدنه برای محافظت از عابرین پیاده در تصادف‌ها

بنابراین تازه‌ترین طرح مفهومی غول خودروساز کره‌ای، یک خودرو خانوادگی مدرن است که طیف گسترده‌ای از امکانات ایمنی را در خود جای داده است. همراه آن ویژگی‌هایی نظیر سیستم نوربالا خودکار، ترمز خودکار اضطراری، کمک کننده تغییر لاین جاده، کمک کننده حفظ خودرو در لاین جاده و همچنین هشدار دهنده نقاط کور نیز در اختیار راننده قرار خواهد گرفت. نکته جالب قضیه تعبیه کیسه هوای خارجی بر روی بدنه‌ی این خودرو است که در هنگام تصادفات از فرد پیاده محافظت می‌کند.

سانگ یانگ XAVL

سانگ یانگ متاسفانه هیچ صحبتی در خصوص زمان تولید و قیمت احتمالی این خودرو نکرده است، بنابراین خیلی زود است که بخواهیم در این مورد صحبت کنیم.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*