مایکروسافت سرفیس بوک 2

مایکروسافت سرفیس بوک ۲ یک لپ تاپ کلاسیک خواهد بود

سرفیس بوک یکی از بهترین لپ تاپ های ویندوزی حال حاضر بازار است که می‌تواند تمامی نیازهای کاربران حرفه‌ای را تامین کند. حال به نقل از شایعات جدیدی که از سوی منابع تامین کننده شرکت مایکروسافت به گوش می‌رسد، مایکروسافت سرفیس بوک ۲ (Microsoft Surface Book 2) به عنوان یکی از مهم‌ترین محصولات این کمپانی ردموندی در دست تولید است. ظاهرا این شرکت قصد دارد تا انتهای ماه جاری میلادی و یا اوایل ماه آوریل از آن رونمایی کند.

مایکروسافت سرفیس بوک ۲ به جهت عدم رقابت با کامپیوترهای سرفیس پرو دیگر هیبریدی نیست

مایکروسافت سرفیس بوک ۲ کمی ارزان‌تر از مدل نخست خود بوده و با قیمت پایه هزار دلار به فروش خواهد رسید. البته این کاهش قیمت به معنی استفاده از سخت افزار ضعیف‌تر نیست، بلکه مایکروسافت تصمیم گرفته تا دیگر این کامپیوتر ویندوزی را به صورت دو کاربره (لپ تاپ / تبلت) طراحی نکرده و به عنوان یک لپ تاپ کلاسیک روانه بازار کند. در حال حاضر، نسل فعلی سرفیس بوک به عنوان یک کامپیوتر هیبریدی به فروش می‌رسد که کاربر می‌تواند آن را در صورت دلخواه بین دو حالت تبلت و لپ تاپ سوئیچ کند. حال دیگر نسل جدید این لپ تاپ عملا به عنوان یک لپ تاپ کارایی خواهد داشت و نمی‌توان دیگر آن را یک دیوایس هیبریدی دانست. اگر این خبر واقعی باشد، قطعا می‌تواند برای بسیاری از علاقه‌مندان به این محصول ناراحت کننده باشد؛ اما ظاهرا مایکروسافت با این تصمیم در نظر دارد تا بین دو سری کامپیوتر سرفیس بوک و سرفیس پرو خود تفاوتی گسترده‌تر را ایجاد کند تا عملا آن‌ها را به عنوان یک رقیب در مقابل یکدیگر قرار ندهد.

در سمتی دیگر گزارشی به دست ما رسیده که عنوان می‌کند این کمپانی در سال ۲۰۱۶ میلادی تنها ۵۰۰ هزار دستگاه سرفیس بوک فروخته است؛ بنابراین آمار فوق نشان می‌دهد که قیمت مناسبتر سری سرفیس پرو باعث شده تا کاربران کمتر به سمت خرید کامپیوتر حرفه‌ای و گران قیمت سرفیس بوک بروند. این‌ها تماما دلایلی است که باعث شده مایکروسافت با اعمال تغییراتی بزرگ در کامپیوتر مایکروسافت سرفیس پرو ۲ دیگر آن را به عنوان یک کامپیوتر هیبریدی روانه بازار نکند. بر اساس برآورد انجام گرفته امسال انتظار می‌رود حدود ۱.۲ الی ۱.۵ میلیون دستگاه سرفیس بوک و ۶ میلیون دستگاه از اعضای خانواده سرفیس پرو به فروش برسد.

در انتها لازم به ذکر است که ظاهرا لپ تاپ جدید مایکروسافت از یک نمایشگر ۱۳.۵ اینچی و بدنه‌ای از آلیاژ ترکیبی منیزیم – آلومینیوم بهره می‌برد.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*