تراشه های 10 نانومتری

تولید انبوه نسخه جدید تراشه های ۱۰ نانومتری سامسونگ در آینده نزدیک

اخیرا سامسونگ طی کنفرانسی خبری از تولید انبوه تراشه های ۱۰ نانومتری خود با یک معماری جدید در آینده خبر داده که برخی از نقص‌های تراشه‌های قبلی را برطرف می‌کند. تاکنون بیش از ۷۰ هزار قرص سیلیکونی (Silicon Wafer) با معماری قدیمی‌تر “LPE” یا “Low Power Early” در اختیار مشتریان قرار گرفته و به‌نظر تولید انبوه این تراشه‌ها با معماری‌های جدیدتر در آینده نزدیک آغاز می‌شود.

تولید انبوه تراشه های ۱۰ نانومتری سامسونگ از پایان سال میلادی جاری آغاز می‌شود

به گفته معاون اجرایی بخش کسب و کار چیپست‌های سامسونگ، “Jongshik Yoon”، تولید تراشه‌های ۱۰ نانومتری با معماری‌های جدیدتر “LPP” و “LPU” به ترتیب از پایان سال میلادی جاری و سال آینده آغاز خواهد شد. این تکنولوژی های جدیدتر بسیاری از مشکلات فعلی تراشه‌ها را برطرف می‌کنند. اگر به یاد داشته باشید، اولین سری از تراشه‌های اسنپدراگون ۸۱۰ و ۸۲۰ که با معماری “LPE” تولید شده بودند نیز مشکلات بسیاری از جمله داغ شدن بیش از حد داشتند که با بهره‌گیری از معماری‌های پیشرفته‌تر، کاستی‌های آنها نیز به حداقل رسید.

علاوه بر این، سامسونگ از برنامه‌های خود برای تولید تراشه‌های مبتنی بر فناوری ساخت ۶ و ۸ نانومتری نیز خبر داده است. شاید نیازی به گفتن نباشد اما تراشه‌های جدید سامسونگ با لیتوگرافی کوچکتر همراه با عملکرد بهتر و مقیاس‌پذیری بیشتر، مصرف برق پایین‌تری نیز دارند. به‌علاوه برای ساخت این چیپست‌ها از تکنولوژی تولید استفاده‌شده در ساخت چیپست‌های ۷ و ۱۰ نانومتری استفاده خواهد شد.

طبق برنامه‌های از پیش تعیین‌شده، سامسونگ با برگزاری مراسمی اختصاصی با عنوان “U.S Samsung Foundry Forum” در تاریخ ۲۴ می (۳ خرداد)، مشخصات فنی و جزئیات مربوط به این تراشه‌های جدید را تشریح خواهد کرد.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*

یک دیدگاه

  1. سامسونگ همه چیزش اشغاله