ویدیو در پس زمینه دسکتاپ

۳ روش ساده برای قرار دادن ویدیو در پس زمینه دسکتاپ

امکان تغیین تصویر پس زمینه صفحه دسکتاپ، قابلیت جالبی است که به هر کاربر اجازه می‌دهد تا بنابر سلیقه خود، تصویری مرتبط با موضوع مورد علاقه‌اش را در پرکاربردترین بخش رابط کاربری سیستم عامل قرار دهد. همانطور که متوجه شده‌اید، در حال حاضر تنها قادر به استفاده از «تصویر» پس زمینه هستیم، عکس‌هایی ثابت که تحرکی در آن‌ها وجود ندارد. اگرچه می‌توان با استفاده از ابزار پیشفرض ویندوز، تصاویر پس زمینه را به صورت اسلایدشو و زمان‌بندی شده تغییر داد، اما شاید وقت آن رسیده تا با قرار دادن ویدیو در پس زمینه دسکتاپ ، تجربه متفاوتی داشته باشیم.

ابزارها و روش‌های زیادی برای قرار دادن ویدیو در پس زمینه دسکتاپ وجود داشته که امکانات و نحوه کار هر کدام متفاوت است. در اینجا سه مورد از بهترین این ابزارها را معرفی خواهیم کرد. آن‌ها را امتحان کرده و بهترین را انتخاب کنید.

انتخاب یک ویدیو برای پس زمینه دسکتاپ

پیش از شروع کار و قرار دادن یک ویدیو در پس زمینه دسکتاپ ، می‌بایست با صرف زمان کافی، یک فایل ویدیویی مناسب پیدا کنید.

ویدیو در پس زمینه دسکتاپ

برای اهداف مختلف، ویدیوهای متفاوتی نیاز است. به عنوان نمونه اگر تنها دوست دارید حین گشت و گذار در وب، از تماشای فیلم مورد علاقه‌تان لذت ببرید، بهتر است یک فایل ویدیویی با طول مناسب انتخاب کنید. اگر ترجیح شما تنها نمایش یک ویدیوی با کیفیت و جذاب است، یک کلیپ کوتاه‌تر گزینه مناسبی خواهد بود. مخصوصا ویدیوهای چرخشی که بعد از رسیدن به انتها، مجددا پخش می‌شوند، در این شرایط بهترین گزینه خواهند بود. ویدیوهای چرخشی، در این زمان کاملا همانند فایل‌های GIF عمل می‌کنند.

قرار دادن ویدیو در پس زمینه دسکتاپ به کمک PUSH Video Wallpaper

عقیده ما بر این است اپلیکیشن‌های مخصوص قرار دادن ویدیو در پس زمینه دسکتاپ ، بهترین نتیجه را می‌دهند، اما از طرفی دیگر، ممکن است استفاده از آن‌ها رایگان نباشد و همانند زمان استفاده از برنامه PUSH Video Wallpaper، مجبور به پرداخت ۱۰ دلار باشید. خوشبختانه امکان استفاده آزمایشی از این نرم افزار برای مدتی کوتاه وجود دارد.

کار را با دانلود PUSH Video Wallpaper آغاز کنید. فایل EXE داخلی را اجرا و نرم افزار را نصب کنید و در ادامه وارد آن شوید. به محض اجرای نرم افزار، پس زمینه دسکتاپ تغییر کرده و دموی یک ویدیوی گردشی به نمایش درخواهد آمد.

ویدیو در پس زمینه دسکتاپ

برای قرار دادن ویدیو در پس زمینه دسکتاپ مطابق سلیقه خود، نرم افزار PUSH Video Wallpaper را از تسک‌بار و یا دابل کلیک کردن بر روی آیکون آن در دسکتاپ باز کنید. در ادامه، آیکون + را برای مرور فایل‌های سیستم کامپیوتری خود و برگزیدن یک فایل انتخاب کنید. در این نرم افزار، ابزارهایی برای گردشی کردن ویدیو، مخلوط کردن چندین ویدیو، تغییر بازه زمانی پخش ویدیوها و همچنین ابزاری برای کنترل صدا در اختیار کاربر قرار می‌گیرد. کاربر می‌تواند چندین لیست پخش درست کرده و در هر کدام، چندین ویدیو متفاوت قرار دهد.

ویدیو در پس زمینه دسکتاپ

در نتیجه، علاوه بر قرار دادن یک ویدیو در پس زمینه دسکتاپ به صورت تمام صفحه، قادر به دسترسی به تمامی آیکون‌ها و اپلیکیشن‌های ویندوز در پیش زمینه خواهید بود. اگر به دنبال ابزاری برای قرار دادن یک ویدیو در پس زمینه دسکتاپ هستید، حتما PUSH Video Wallpaper را امتحان کنید.

استفاده از یک ویدیو در پس زمینه دسکتاپ با VLC

به لطف پخش‌کننده همه کاره و فوق‌ محبوب VLC Media Player، قرار دادن ویدیو در پس زمینه دسکتاپ به راحتی ممکن می‌شود. توصیه شدید ما این است که برای مقاصد مختلف و داشتن بهترین تجربه تماشای فایل‌های ویدیویی، حتما از این لینک، VLC Media Player را دریافت و نصب کنید. از آنجایی که این پخش‌کننده برای تمامی پلتفرم‌ها در دسترس است، قرار دادن ویدیو در پس زمینه دسکتاپ تمامی سیستم عامل‌ها به کمک VLC Media Player ممکن می‌شود. در ویندوز، انواع توزیع‌های لینوکس، کروم، انواع BSD اعم از Dragonfly Bsd و Ultrix و همچنین Solaris، امکان استفاده از این پخش‌کننده وجود دارد.

ویدیو در پس زمینه دسکتاپ

به صورت خلاصه و به عنوان یک یادآور باید بگوییم VLC Media Player قادر به پخش تمامی فرمت‌های چندرسانه‌ای اعم از صوتی و تصویری است و می‌توان از آن برای ایجاد سرور پخش آنلاین، نمایش ویدیو بر روی تلویزیون از طریق کامپیوتر و جدا کردن صوت از یک ویدیو در یوتیوب استفاده کرد. علاوه بر این موارد، بی‌شمار قابلیت و ویژگی دیگر نیز در این پخش‌کننده وجود دارند.

در نسخه‌های قدیمی پخش‌کننده VLC باید تغییرات کوچکی را اعمال کنید. به قسمت Tools > Preferences > Videos رفته و به دنبال تنظیمات Output بگردید. در منوی کشویی آن، بر روی گزینه DirectX (DirectDraw) video output کلیک کرده و سپس Save را برگزینید. اکنون از پخش‌کننده خارج شده و بعد از یافتن ویدیوی مورد نظر برای قرار دادن در پس زمینه دسکتاپ، آن را به وسیله VLC Media Player باز کنید.

به محض پخش شدن، بر روی صفحه پخش‌کننده کلیک راست کرده و گزینه Video > DirectX Wallpaper را برگزینید. البته به جای این کار، می‌توانید از منو، گزینه Video > DirectX Wallpaper را انتخاب کنید. ممکن است ویندوز یک اخطار به شما نشان دهد. این ارور را بسته و پخش‌کننده VLC را با زدن آیکون در گوشه بالا سمت راست آن، به تسک‌بار بفرستید و در ادامه از تماشای ویدیو لذت ببرید. به محض اینکه تماشای ویدیو به اتمام رسید، مجددا پخش‌کننده را باز کرده و بعد از زدن گزینه Video، دوباره بر روی گزینه DirectX Wallpaper کلیک کنید. در نهایت VLC Media Player را ببندید.

ویدیو در پس زمینه دسکتاپ

کار در نسخه‌های جدیدتر پخش‌کننده VLC راحت‌تر است. تنها کافی است تا بر روی ویدیو کلیک راست کرده و سپس گزینه Set as wallpaper را انتخاب کنید (همانند تصویر بالا).

با استفاده از این روش برای قرار دادن ویدیو در پس زمینه دسکتاپ ، اگرچه ویدیو به صورت تمام صفحه پخش شده و کاربر همچنان به تولبار و منوی استارت دسترسی دارد، اما خبری از دسترسی به آیکون‌ها و میانبرهای روی دسکتاپ نخواهد بود. پس بهتر است تا این قابلیت را به جای پس زمینه ویدیویی، حالت ارتقا یافته نمایش تمام صفحه ویدیو بنامیم.

قرار دادن ویدیو در پس زمینه دسکتاپ با یوتیوب

یوتیوب، به عنوان بزرگترین سرویس پخش آنلاین فیلم و ویدیو، مملو از کلیپ‌‎های مختلف است. خوشبختانه این امکان وجود دارد تا این ویدیوها را نه به صورت کامل، بلکه به صورت تقریبی تبدیل به پس زمینه خود کنید.

ویدیو در پس زمینه دسکتاپ

دلیل استفاده از واژه «تقریبی» این است که مجددا همانند زمان استفاده از پخش‌کننده VLC، به آیکون‌ها و میانبرها دسترسی وجود ندارد و در واقع با یک نسخه پیشرفته نمایش تمام صفحه روبه‌رو هستیم.

ویدیو در پس زمینه دسکتاپ

کلیپ مورد نظر را در یوتیوب پخش کرده و سپس آن را به حالت تمام صفحه ببرید. کاربران ویندوز با فشردن کلیدهای ترکیبی Alt + Tab، این ویدیو را تبدیل به پس زمینه خود می‌کنند.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*