بنچمارک‌های اسنپدراگون 835

بنچمارک‌های اسنپدراگون ۸۳۵ در برابر سایر چیپست‌ها : چه چیزهایی بهبود یافته است؟

ما همچنان در مورد چیپست اسنپدراگون ۸۳۵ (Snapdragon 835) می‌شنویم، تراشه ای که تا تابستان احتمالا دیگر در تمامی پرچمداران شاهد حضور آن خواهیم بود. اما به راستی آن چه تفاوتی با اسنپدراگون ۸۲۱ و یا سایر چیپست ها خواهد داشت؟ در حال حاضر هیچ گوشی هوشمند مجهز به این تراشه وارد بازار نشده است و گلکسی اس ۸ سامسونگ (Samsung Galaxy S8) نخستین محصولی خواهد بود که از آن قدرت می‌گیرد. با این حال کوالکام دارای یک پلتفرم مرجع است که می‌تواند معیارها را اندازه گیری کند.

اول از همه اجازه دهید به تفاوت های اسنپدراگون ۸۳۵ و ۸۲۱ بپردازیم که به اندازه کافی قابل توجه است. ۸۲۱ از چهار هسته به صورت کاملا سفارشی بهره می‌برد، در حالی که ۸۳۵ از هشت هسته برخوردار است، اما آن‌ها اغلب ساخت ARM هستند (۴ هسته Cortex-A73 در خوشه بزرگتر و ۴ هسته A53 کم قدرت‌تر در خوشه کوچکتر). رفتن از ۴ هسته به ۸ هسته باید عملکرد چند هسته‌ای را تقویت کند، اما هسته های سفارشی Kryos کوالکام نیز بزرگ و سریع هستند، بنابراین عملکرد تک هسته‌ای نباید تغییر زیادی کرده باشد.

بنچمارک های به نمایش درآمده در Geekbench به خوبی می‌تواند این را نشان دهد. اسنپدراگون ۸۳۵ با شکست دادن هواوی پی ۱۰ و سایر رقبا توانسته بهترین عملکرد را در حالت چند هسته‌ای به نام خود ثبت کند. همانطور که می‌دانید P10 از یک چیپست کایرین ۹۶۰ بهره می‌برد که حاوی هسته‌های A73 و A53 است. اما در عملکرد تک هسته‌ای تفاوت زیادی بین کایرین ۹۶۰ و پرچمدار تراشه های کوالکام نیست.

بنچمارک‌های اسنپدراگون 835

بنچمارک های وب سایت AnTuTu بار دیگر عملکرد قدرتمندتر Snapdragon 835 را به تصویر می‌کشند، اما ۸۲۱ نیز در فاصله‌ای نه چندان زیاد پس از آن در رتبه بعدی است (ما در این بنچمارک تازه‌ترین نسخه اسنپدراگون ۸۲۱ را انتخاب کرده‌ایم که در گوشی وان پلاس ۳ تی قرار دارد).

بنچمارک‌های اسنپدراگون 835

اسنپدراگون ۸۳۵ همچنین از یک پردازشگر گرافیکی جدید (آدرنو ۵۴۰) برخوردار است که ۲۵ درصد عملکرد پردازشی قدرتمندتر را نسبت به نسل پیشین خود ارائه می‌کند. این پردازشگر در مقایسه با سایر گوشی ها نظیر هواوی پی ۱۰ که از جدیدترین پردازشگر شرکت ARM بهره‌مند است نیز قدرت بیشتری را به تصویر می‌کشد. اما در آن سمت اسنپدراگون ۸۲۱ موجود در وان پلاس ۳ تی و گوگل پیکسل ایکس ال نیز از اسنپدراگون ۸۲۰ موجود در گلکسی اس ۷ سامسونگ قدرتمندتر ظاهر شده‌اند.

بنچمارک‌های اسنپدراگون 835

در انتها می‌توانید بنچمارک های انتشار یافته در ۳Dmark را مشاهده کنید که تفاوت چشمگیر امتیازهای گرفته شده بین نسل های مختلف چیپست اسنپدراگون را به تصویر می‌کشد.

بنچمارک‌های اسنپدراگون 835

باید برای قضاوت نهایی در مورد اسنپدراگون ۸۳۵ تا عرضه گلکسی اس ۸ سامسونگ منتظر ماند

در نظر داشته باشید که نمی‌توان با این نتایج به دست آمده به طور کامل چیپست های پرچمدار سال ۲۰۱۷ میلادی را قضاوت کرد. در این بین یکی از مهم‌ترین موارد عمر باتری محصولات و یا خنک کنندگی مناسب آن‌ها است که با توجه به موجود نبودن گوشی هوشمندی حاوی چیپست اسنپدراگون ۸۳۵ کوالکام در بازار فعلی نمی‌توان در مورد آن‌ها به صحبت پرداخت.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*

یک دیدگاه