تست باتری ال جی جی 6

فرقی بین باتری و بمب وجود ندارد: تست باتری ال جی جی ۶ پیش از ورود به بازار چگونه انجام می‌شود؟

همانطور که می‌دانید ال جی در خلال کنگره جهانی موبایل بارسلون ۲۰۱۷ از پرچمدار جدیدش رونمایی کرد؛ اما هنوز تا عرضه آن در سراسر جهان زمان اندکی باقی مانده و کره‌ای ها مشغول تست باتری ال جی جی ۶ در شرایط سخت و اتفاقی هستند تا از به وجود آمدن فاجعه‌ای شبیه به گلکسی نوت ۷ جلوگیری کنند. با ما همراه باشید تا از نحوه انجام آزمایش‌های ایمنی روی جی ۶ بیشتر بدانید.

بر اساس گفته‌های مقامات ال جی هرروز ۵۰ هزار واحد جی ۶ بارگیری می‌شود و مهم‌ترین و اولین اولویت کمپانی، ایمنی بالای محصولات تعیین شده است. تست ال جی جی ۶ محدود به باتری نیست و گوشی در زمینه‌های مختلفی نظیر مقاومت نسبت به نفوذ آب و همچنین سقوط کنترل شده از ارتفاع مچ دست روی سطح فلزی، چوبی و فرشینه آزمایش می‌شود. نتایج مربوط به هر تست مبنایی برای آزمایش های دیگر خواهند بود و خیال سران کره‌ای را از حفظ سهامشان از بازار راحت می‌کنند.

از آنجایی که مشکل اصلی گلکسی نوت ۷ که منجر به انفجار دستگاه می‌شد مربوط به طراحی نامناسب و نا ایمن باتری بود، ال جی نیز توجه ویژه‌ای به باتری جی ۶ داشته و آزمایش‌های باتری پرچمدارش را با دقت زیادی انجام می‌دهد. کیم سونگ وو (Kim Sung-woo)، مهندس ارشد پارک دیجیتال ال جی می‌گوید:

تفاوتی بین باتری و یک بمب وجود ندارد. تست باتری ال جی جی ۶ به منظور جلوگیری از آسیب دیدن کاربر انجام می‌شود، حتی اگر باتری دستگاه منفجر شود.

بدین ترتیب چشم بادامی‌ها نه تنها به جلوگیری از انفجار باتری پرداخته‌اند بلکه به دنبال راه‌هایی برای کاهش جراحات وارده به کاربر به هنگام منفجر شدن ناگهانی باتری هم هستند. کارکنان ال جی با قرار دادن دستگاه درون آتش و فیلم‌برداری از آن، به تماشای واکنش‌های جی ۶ می‌نشینند. اگر گوشی پس از انفجار به طرفی پرتاب نشود و تنها در آن شکاف به وجود بیاید، آزمایش با موفقیت پشت سر گذاشته شده است.

تست باتری ال جی جی 6

تست باتری ال جی جی ۶ سختگیرانه انجام می‌شود

این تنها یکی از کارهایی است که در تست باتری ال جی جی ۶ انجام می‌شود و کره‌ای ها علاوه بر سلامت شما، به فکر ایمنی حیوانات خانگی شما هم هستند. گاهی حیوانات خانگی -به خصوص سگ‌ها- گوشی را در دهان می‌گیرند تا به صاحبش تحویل دهند. اما در همین حین ممکن است فشار زیادی به بدنه و باتری دستگاه وارد شده و سبب آتش گرفتن و انفجار باتری در دهان حیوان بخت برگشته شود. ال جی برای مطمئن شدن از رخ ندادن چنین اتفاق‌هایی، میله ۹ کیلوگرمی فلزی را از ارتفاع زیادی روی باتری جی ۶ رها می‌کند. اگر باتری تنها صدمه ببیند و منفجر نشود، یعنی برای قرارگیری درون جی ۶ مناسب است.

کره‌ای ها تست‌های زیادی برای اطمینان از ایمن بودن جی ۶ انجام می‌دهند تا اعتبارشان به مانند رقیب هموطن زیر سوال نرود.  در ادامه تصاویری از تست باتری ال جی جی ۶ در شرایط گوناگون را مشاهده خواهید کرد.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*