بازی Alphabear

معرفی بازی Alphabear ؛ بازی با کلمات اینبار در سبکی متفاوت!

ایام تعطیلات عید علی رغم دید و بازدیدها و اوقات مفرح، معمولا برای برخی افراد خسته‌کننده است و به همین دلیل اگر به انجام چند بازی جدید و مفرح مشغول شویم، عید جذاب‌تری خواهیم داشت. در همین راستا سعی کردیم طی این مدت بازی‌های جذابی را در پلتفرم تلفن‌های هوشمند به شما معرفی کنیم. امروز با معرفی بازی Alphabear همراه شما عزیزان هستیم.

بازی با کلمات در کمتر اپلیکیشن موبایلی مورد توجه قرار می‌گیرد و متاسفانه معدود بازی‌های این سبک در اندروید و iOS نیز آنچنان جذاب نیستند و کاربران پس از مدت کوتاهی از آنها خسته می‌شوند. گیم‌پلی این بازی‌ها معمولا یکسان است؛ کلمه‌سازی با چند حرف که توسط بازی به کاربر داده می‌شوند. از طرفی توسعه‌دهندگان نیز معمولا ایده جذابی جهت بهبود بخشیدن گیم‌پلی این سبک از بازی‌ها ندارند. اما با این حال، گاهی اوقات برخی ایده‌های جدید می‌توانند شروع سبکی جدید و جذاب از بازی‌های رایانه‌ای باشند.

بازی Alphabear نیز بر پایه یکی از همین ایده‌های جذاب و منحصر به فرد طراحی شده است. این اپلیکیشن مبتنی بر همان گیم‌پلی اصلی بازی با کلمات است، اما توسعه‌دهنده آن با افزودن فاکتورهای متنوع، بازی را در سبک جذاب و منحصر به فردی طراحی کرده است.

بازی Alphabear چه ویژگی منحصر به فردی دارد؟

در ابتدای هر مرحله، لیستی از حروف الفبا پیش روی کاربران قرار می‌گیرد. در این لیست برخی از حروف فعال هستند تا کاربران با لمس آنها لغات جدیدی بسازند. در کنار کاشی مربوط به هر حرف، تعداد دفعاتی که قادر به استفاده و لمس آن حرف هستید، قرار می‌گیرد. در نهایت لغاتی که دیگر قابل استفاده نیستند تبدیل به سنگ شده و دیگر قابل لمس نیستند. پس از شکل دادن هر کلمه، کاشی‌های کناری تبدیل به حروف فعال می‌شوند و این روند تا زمانی که دیگر امکان ثبت حرف جدیدی وجود نداشته باشد، ادامه خواهد یافت.

اما نکته جذاب و متفاوت این بازی کاشی‌های خرسی هستند. درون کادر حروف فعال و غیر فعال، برخی از کاشی‌ها حاوی خرس هستند. پس از تولید هر کلمه این خرس‌ها فضایی را اشغال می‌کنند و یکی از ماموریت‌های پایان مراحل مختلف، پر کردن کادر با همین خرس‌ها به شمار می‌رود. بازیکنان باید در پایان مرحله بیشتر فضای مربوطه را با این کاشی‌ها پر کنند.

بازی Alphabear

قبل از اجرای هر مرحله می‌توانید نوع خرس مورد نظرتان را انتخاب کنید؛ البته تفاوت این خرس‌ها تنها در ظاهرشان نیست و هر یک از آنها قدرت و ویژگی خاص خود را دارد. نام هر خرس نیز متناسب با ویژگی آن قرار داده شده است. به عنوان مثال Easy Bear امتیازات بیشتری برای حروف e، a، s و همچنین y (که فراوانی بیشتری در کلمات دارند) در نظر می‌گیرد. همچنین Fore Bear برای حروف چهار کلمه‌ای شرایط ویژه‌ای را ارائه می‌کند. و…

نوع مراحل در بازی Alphabear متفاوت هستند؛ برخی مراحل از شما می‌خواهند به امتیاز خاصی برسید و در برخی دیگر محدودیت زمانی خواهید داشت، درست مثل بازی‌هایی همچون کندی کراش. مراحل ویژه Boss نیز در انتهای هر فصل از بازی فعال می‌شوند. در هر چپتر از بازی نیز خرس‌های متنوعی آزاد خواهند شد. تنها وجه تفاوت فصل‌های مختلف بازی در میزان دشواری آنهاست. شایان ذکر است که کاربران می‌توانند فصل‌های قبلی بازی را نیز دوباره باز کنند، چرا که لغات آنها هر بار به صورت رندم تغییر می‌کند.

گیم‌پلی و فضای بازی به معنای واقعی مدرن و جذاب است؛ هر خرس بازی با شکل و شمایلی متفاوت و جالب طراحی شده است. با بزرگتر شدن این خرس‌ها، قیافه آنها نیز به نسبت قبل تغییر می‌کند. علاوه بر این، خرس‌های بر روی کادر هر مرحله پس از ثبت هر کلمه جدید توسط کاربر، وی را تشویق می‌کنند.

بازی Alphabear به صورت رایگان در دسترس کاربران قرار گرفته است و به آنها اجازه معتاد شدن به خود را نمی‌دهد! برای هر روز میزان مشخصی عسل به شما تعلق می‌گیرد که پس از اتمام آن باید تا روز بعد صبر کنید. میزان مصرفی عسل هر مرحله با توجه به نوع و مدت زمان آن متفاوت است. این موضوع مشکلی در روند اجرای بازی کاربران به وجود نمی‌آورد، اما مراحل ویژه بازی (Boss Levels) عسل بسیار زیادی مصرف می‌کنند و معمولا نمی‌توان بیش از یک بار در روز آنها را اجرا کرد.

به هر حال به نظر ما بازی Alphabear از معدود اپلیکیشن‌های جذاب و متفاوت سبک بازی با کلمات به شمار می‌رود و قطعا آن را به شما عزیزان پیشنهاد می‌کنیم. خوشبختانه کاربران هر دو سیستم‌عامل اندروید و iOS می‌توانند این بازی جدید را به صورت رایگان از فروشگاه مربوطه دریافت کنند. جهت دریافت برنامه می‌توانید از لینک‌های زیر استفاده کنید.

لینک برنامه در گوگل پلی

لینک برنامه در اپ استور

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*