گلکسی نوت 8

آیا با عرضه گلکسی اس 8 کره‌ای‌ها نیازی به گلکسی نوت 8 خواهند داشت؟

دو گوشی گلکسی اس 8 (Samsung Galaxy S8) و گلکسی اس 8 پلاس (+Samsung Galaxy S8) این هفته در نیویورک و لندن رونمایی شدند. مشخصات و طراحی دو پرچمدار جدید و انقلابی سامی آنچنان جذاب است که حالا یک سوال بزرگ برای کاربران مطرح شده است: آیا سامسونگ واقعا به گلکسی نوت 8 (Samsung Galaxy Note 8) نیازی دارد؟

سری گلکسی نوت سامسونگ همیشه با قیمتی بالاتر از پرچمداران سری اس این کمپانی عرضه شده‌اند؛ صفحه نمایش بزرگتر و بهتر و همچنین قلم استایلوس سامسونگ از جمله مشخصه‌های اصلی گوشی ها به شمار می‌روند.

با این حال به نظر می‌رسد مسئله صفحه نمایش کوچک پرچمداران سری اس سامی امسال در گلکسی اس 8 و اس 8 پلاس حل شده باشد. تمرکز اصلی سامسونگ در طراحی این پرچمداران، نمایشگر بزرگتر و کم‌حاشیه آنها بوده است تا کاربران بهترین بهره را از پنل جلویی دستگاه خود ببرند. گلکسی اس 8 حالا با صفحه نمایش 5.7 اینچی نوت 7 سامسونگ برابری می‌کند و +Galaxy S8 نیز با صفحه نمایش 6.2 اینچی خود، گوی سبقت را از فبلت‌های پیشین کره‌ای‌ها پیش برده است.

دلیل خوبی برای عرضه گلکسی نوت 8 در سال 2017 وجود دارد؟

حالا تنها نقطه تمایز پرچمداران سری اس و سری نوت سامسونگ همان قلم S Pen (استایلوس) این شرکت به همراه قابلیت‌های نرم‌افزاری آن است. با این حال همین قلم هوشمند برای هواداران همیشگی محصولات سری نوت سامسونگ کافی است؛ هنوز هم شاهد فروش بسیار خوب فبلت گلکسی نوت 5 (Samsung Galaxy Note 5) این شرکت در بازارهای جهانی هستیم. ولی همین یک نقطه تمایز می‌تواند به یک دردسر بزرگ برای کره‌ای‌ها تبدیل شود؛ حالا بزرگترین رقیبان گلکسی نوت 8 ، پرچمداران لوکس و قدرتمند همین شرکت کره‌ای هستند که صفحه نمایش بزرگی را با قیمت پایین‌تر ارائه می‌کنند.

اما یک دلیل بزرگ دیگر جهت بقای سری نوت سامسونگ وجود دارد؛ کره‌ای‌ها همیشه جدیدترین قابلیت‌های خود را در محصولات همین سری امتحان کرده و آنها را در سایر محصولات آینده خود مورد استفاده قرار داده‌اند. از جمله این موارد می‌توان به حسگر آیریس (عنبیه چشم)، ثبت تصاویر متحرک (GIF)، اس پن و مولتی تسکینگ اشاره کرد. بدین ترتیب می‌توان منتظر غافلگیری‌های جدید سامی در فبلت گلکسی نوت 8 خود باشیم.

علاوه بر این، سامسونگ می‌تواند طراحی بدنه جدید و منحصر به فرد خود در خانواده Galaxy S8 را حالا در گلکسی نوت 8 خود بهبود بخشد؛ سامسونگ قبلا همین استراتژی را داشت و طراحی بدنه خمیده گلکسی اس 7 اج را در فبلت نوت 7 بهبود بخشید. خمیدگی صفحه نمایش در این فبلت جهت دسترسی به فضای بیشتر جهت نوشتن متون، کاهش یافت.

صفحه نمایش گلکسی اس 8 سامسونگ شاید در جدیدترین نسل سری نوت این شرکت عرض بیشتری داشته باشد و کره‌ای‌ها مشکل درازی صفحه پرچمداران سری اس خود را در آن حل کنند؛ بدین ترتیب احتمالا نسبت ابعاد 9:18.5 صفحه نمایش خانواده اس 8 در فبلت جدید سامی تغییر می‌کند. در نهایت شاید کره‌ای‌ها قابلیت جدید و منحصر به فردی را برای گلکسی نوت 8 خود در نظر داشته باشند که هنوز از آن خبری نداریم.

سامسونگ در گذشته عرضه فبلت جدید Galaxy Note 8 خود را رسما تایید کرده است؛ پس از مشکلات انفجار باتری در نوت 7 حالا مهندسان کره‌ای می‌خواهند دوباره با پرچمدار جدید سری نوت خود در بازارهای جهانی قدرت‌نمایی کنند. نظر شما در مورد این خبر چیست؟

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*