گلکسی اس 8 پرو

آیا سامسونگ در خفا مشغول آزمایش بر روی گلکسی اس ۸ پرو است؟

در حالی که بیشتر پرچمداران بازار موبایل از دوربین دوگانه برخوردارند، سامسونگ برای پرچمدار نیمه نخست سال ۲۰۱۷ خود دوربین ساده‌ای برگزیده و خبری از لنز دوگانه در آن نیست. اینک تصاویر جدیدی از نمونه اولیه یک تلفن هوشمند با برند سامسونگ درز کرده که با توجه به طراحی مشابه آن با گلکسی اس ۸، احتمال می‌رود این عکس‌ها متعلق به نسخه پیشرفته پرچمدار جدید سامسونگ، یعنی گلکسی اس ۸ پرو (Samsung Galaxy S8 Pro) باشد.

تجربه نشان می‌دهد سامسونگ در سال‌های اخیر اهل ریسک‌های بزرگ نیست و فناوری‌های جدیدش را به مرور وارد بازار می‌کند تا از موفقیت آن‌ها مطمئن شود. اینک تنها حدود یک هفته از معرفی رسمی پرچمدار کره‌ای ها می‌گذرد و به نظر نمی‌رسد سامسونگ قصد معرفی پرچمدار جدیدی را تنها به فاصله یک هفته از گلکسی اس ۸ و اس ۸ پلاس (Galaxy S8 & S8 Plus) داشته باشد.

پیش‌تر اهالی تکنولوژی این تصاویر را به گلکسی اس ۸ پلاس مرتبط می‌دانستند و تصور عامه بر این بود که سامسونگ راه کوپرتینویی‌ها را در پیش گرفته و نسخه بزرگتر پرچمدارش را به دوربین دوگانه مجهز خواهد کرد. پیش‌بینی‌ها حکایت از رونمایی این گوشی در اواسط سال ۲۰۱۶ داشتند اما با معرفی رسمی اس ۸ پلاس در نهم فروردین ماه و عدم  استفاده از دوربین با لنز دوگانه در آن، مشخص شد این عکس‌ها مربوط به نمونه اولیه گوشی دیگری هستند. با توجه به نهایی بودن طراحی بیشتر قسمت‌های گوشی، به نظر نمی‌رسد عکس‌ها مربوط به نمونه اولیه مردود گلکسی اس ۸ پلاس باشند و به احتمال قوی متعلق به گلکسی اس ۸ پرو هستند.

گلکسی اس 8 پرو

گفته می‌شود گلکسی اس ۸ پرو همزمان با آیفون ۷ اس یا آیفون ۸ معرفی خواهد شد

با پیگیری کدهای درج شده روی بدنه گوشی به یکی از محصولات کنونی سامسونگ می‌رسیم که همان گلکسی اس ۸ پلاس نسخه TD-LTE بوده و به سامسونگ دریم ۲ (Samsung Dream 2) نیز شهرت یافته است. این نسخه از اس ۸ پلاس برای بازارهای خاورمیانه، شرق و غرب اروپا تولید شده و در این مناطق به فروش خواهد رسید. جالب است بدانید ابعاد گوشی حاضر در تصویر نیز دقیقا با ابعاد گلکسی اس ۸ برابری می‌کند و دستگاه ۱۵۹.۹ میلی متر درازا، ۷۳.۴ میلی متر پهنا و ۸.۱ میلی متر ضخامت خواهد داشت. گرچه انتظار داشتیم سامسونگ برای گلکسی اس ۸ پرو از چیپست متفاوت و جدیدتری استفاده کند، اما شاهد به کارگیری سری ۹ پردازنده‌های ۶۴ بیتی اگزینوس Octa 8895M هستیم که در کنار پردازنده گرافیکی ARM Mali-G71 فعالیت می‌کند.

گلکسی اس 8 پرو

حداقل یکی از عکس‌های بالا توسط یکی از کاربران شبکه اجتماعی ویبو (Weibo) چند هفته پیش به اشتراک گذاشته شده بود اما هم اکنون این عکس از پیج او برداشته شده است.

اگر به خاطر داشته باشید، اولین گوشی خمیده سامسونگ گلکسی نوت اج (Galaxy Note Edge) شناخته می‌شود که تنها یک لبه آن خمیده طراحی شده بود. پس چندان بعید نیست اگر تصاویر افشا شده مربوط به گلکسی نوت ۸ باشند، چرا که پیش‌تر هم چشم بادامی‌ها فناوری جدیدشان را در ابتدا روی سری نوت پیاده سازی کردند.

تصاویر منتشر شده توسط یکی از کارکنان پیشین سامسونگ در ویتنام به ثبت رسیده که در بخش پارکینگ این کمپانی مشغول به کار بوده و حالا بازنشست شده است. به نظر شما باید منتظر گلکسی اس ۸ پرو باشیم؟

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*