پیکسل XXL

آیا امسال شاهد معرفی و عرضه پیکسل XXL از سوی گوگل خواهیم بود؟

بنابر اطلاعاتی که پیش‌تر به صورت رسمی توسط گوگل منتشر شده است، پاییز امسال حداقل دو دستگاه جدید از محصولات سری پیکسل با نام‌های احتمالی پیسکل ۲ (Google Pixel 2) و پیکسل ۲ ایکس ال (Google Pixel 2 XL) روانه بازار می‌شود تا شاهد رقابت جدی‌تر این کمپانی بزرگ با دیگر تولیدکنندگان تلفن های همراه باشیم. حالا نیز اطلاعاتی جدید توسط رسانه‌های مختلف منتشر شده که اگر حقیقت داشته باشند، پیکسل XXL سومین دستگاهی خواهد بود که امسال پیش روی کاربران قرار می‌گیرد. اما چه تفاوتی میان این دستگاه و دیگر محصولات قبلی وجود دارد؟

وب‌سایت مربوط به پروژه‌ متن باز اندروید (Android Open Source Project) یا به‌اختصار “AOSP” یکی از منابع معتبری‌ست که در آن می‌توان برخی اطلاعات مرتبط با محصولات جدید گوگل را پیدا کرد. در گذشته اسم رمز مربوط به بسیاری از گوشی های هوشمند این شرکت در ASOP دیده شده بود و از آنجایی که عموما گوگل از نام ماهی‌های مختلف برای رمزگذاری تلفن های هوشمند خود استفاده می‌کند، نام “Taimen” توجه اهالی رسانه را به خود جلب کرده است.

پیکسل XXL

همواره اندازه گوشی های هوشمند گوگل با نام یکی از ماهی‌ها که به عنوان اسم رمز برای آنها انتخاب می‌‌شود، مطابقت دارد. به همین جهت وب‌سایت “Android Police” نسبت به Taimen و عرضه محصول سوم با نام پیکسل XXL مشکوک شده است. بد نیست ابتدا نگاهی به اسامی رمز مربوط به موبایل های این شرکت طی سال‌های گذشته داشته باشیم:

  • ۲۰۱۲: نکسوس ۴ (LG Nexus 4) با اسم رمز “Mako”
  • ۲۰۱۳: نکسوس ۵ (LG Nexus 5) با اسم رمز “Hammerhead”
  • ۲۰۱۴: نکسوس ۶ (Motorola Nexus 6) با اسم رمز “Shamu”
  • ۲۰۱۵: نکسوس ۵ ایکس (LG Nexus 5X) با اسم رمز “Bullhead”
  • ۲۰۱۵: نکسوس ۶ پی (Huawei Nexus 6P) با اسم رمز “Angler”
  • ۲۰۱۶: پیکسل با اسم رمز “Sailfish”
  • ۲۰۱۶: پیکسل ایکس ال با اسم رمز “Marlin”
  • ۲۰۱۷: پیکسل ۲ (Google Pixel 2) با اسم رمز “Walleye”
  • ۲۰۱۷: پیکسل ۲ ایکس ال (Google Pixel 2 XL) با اسم رمز “Muskie”
  • ۲۰۱۷: پیکسل ایکس ایکس ال (Google Pixel XXL) با اسم رمز “Taimen”

پیکسل XXL می‌تواند یک تبلت یا یک لپ تاپ جدید باشد

هرچند، این موضوع هنوز توسط گوگل تایید نشده و حتی احتمال تغییر آن نیز وجود دارد. در واقع محصولات پیکسل تنها به تلفن همراه محدود نبوده و با وجود تبلت پیکسل سی (Google Pixel C) که سپتامبر ۲۰۱۵ معرفی شد، “Taimen” می‌تواند دستگاهی متفاوت از محصولات قبلی گوگل باشد. از سوی دیگر کدی که اخیرا در “AOSP” قرار گرفته و شامل کلمه “Taimen” می‌شود، با اسمای رمز مربوط به نسل اول و دوم از گوشی های سری پیکسل نیز مرتبط است.

در حال حاضر حدس و گمان‌های بسیاری در رابطه با پیکسل XXL وجود دارد و ما هنوز نمی‌دانیم سومین محصول گوگل، یک گوشی موبایل خواهد بود یا یک تبلت جدید؛ همچنین معرفی نوت بوکی اختصاصی هم دور از انتظار نیست.

به هر صورت زمان زیادی تا برگزاری کنفرانس I/O 2017 گوگل باقی نمانده و انتظار می‌رود با آغاز این رویداد از تاریخ ۲۷ اردیبهشت تا ۲۹ اردیبهشت در کالیفرنیا، اطلاعات بیشتری در این زمینه منتشر شود.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*