آخرین مطالب
0
امروز
مدل پریمیوم آیفون 8

تغییرات انقلابی در مدل پریمیوم آیفون 8 چه خواهند بود؟

اپل در حال مهیا سازی یکی از بزرگترین به روزرسانی ها در طول تاریخ عرضه آیفون های خود است. این کمپانی در حال آزمایش مدل پریمیوم آیفون با نام احتمالی آیفون 8 (Apple iPhone 8) است که از طراحی جدید و بهبودهایی فراوان برخوردار است و انتظار می‌رود همراه با دو آیفون استاندارد سال آینده عرضه شود. ما گزارش های مشابهی را از سوی منابعی از چین و نقاط دیگری شنیده‌ایم، اما اینبار بلومبرگ از منابع قابل اعتماد خود اطلاعات مختلفی را در مورد مدل پریمیوم آیفون 8 شنیده است که در این گزارش قصد داریم به آن بپردازیم.

مدل پریمیوم آیفون 8

یکی از چیزهایی که در این گزارش به وضوح دیده می‌شود این است که اپل هنوز طرح نهایی مدل پریمیوم آیفون یا همان آیفون 8 خود را انتخاب نکرده است. اهالی کوپرتینو مشغول آزمودن نمونه های اولیه مختلفی از این گوشی هستند که برخی از آن‌ها حاوی قاب پشتی خمیده شیشه‌ای بوده و برخی نظیر گوشی های سنتی اپل است و حاوی بدنه‌ای فلزی است؛ اما آن چه که بین آن‌ها مشترک است، نمایشگر تمام صفحه جلویی (نظیر گوشیهای ال جی جی 6 و گلکسی اس 8 سامسونگ) با کمترین حاشیه ممکن است.

مدل پریمیوم آیفون 8

تصویر شماتیک آیفون 8

نمایشگر مدل پریمیوم آیفون 8 ، جذاب‌ترین بخش آن است

جذاب‌ترین مشخصه‌ی این مدل پریمیوم آیفون 8 نمایشگر تمام صفحه آن است. اگر مدل های اولیه دیده شده از این گوشی به طرح نهایی نزدیک باشند، گفتنیست که آیفون بعدی از نمایشگری هم اندازه با آیفون 7 پلاس (Apple iPhone 7 Plus) برخوردار بوده، اما سایز فیزیکی خود دستگاه همسان با آیفون 7 (Apple iPhone 7) است. این نخستین آیفونی خواهد بود که از یک نمایشگر اولد برخوردار است و با توجه به این که تولیدکنندگان دیگری به جز سامسونگ قادر به تولید انبوه این صفحات نمایش برای اپل نیستند، آن‌ها به این غول کره‌ای دنیای فناوری سفارش ساخت 100 میلیون پنل اولد را داده‌اند. اپل برای صرفه جویی در فضای بیشتر، از یک نمایشگر تمام صفحه استفاده کرده است که ظاهرا چند چیز دیگر را نیز در بر می‌گیرد. اول از همه کلید فیزیکی هوم جای خودش را به کلید خازنی بر روی نمایشگر داده است. مورد دوم نیز حضور یک اسکنر اثر انگشت درست در داخل نمایشگر این گوشی خواهد بود.

مدل پریمیوم آیفون 8

تصویر شماتیک آیفون 8

سامسونگ نیز می‌توانست اسکنر اثر انگشت را در زیر نمایشگر گلکسی اس 8 و گلکسی اس 8 پلاس (Samsung Galaxy S8 & Galaxy S8+) تعبیه کند، اما مشکلات موجود با این تکنولوژی باعث شد که آن‌ها در نهایت این اسکنر را در قسمت پشتی گوشی خود قرار دهند. هنوز مشخص نیست که آیا اپل موفق شده تا چالش‌های پیش رو با این تکنولوژی را از سر راه خود بردارد یا خیر؛ بنابراین ممکن است اپل نیز اسکنر اثر انگشت مدل پریمیوم آیفون 8 خود را در قسمت پشتی این گوشی قرار دهد. در سمتی دیگر، مهندسان اپل به دنبال راهی هستند که دوربین های جلو را به زیر نمایشگر گوشی منتقل کنند تا مشکلی برای نمایشگر تمام صفحه آیفون بعدی به وجود نیاید. البته تعجب نکنید، به این خاطر ما از عبارت «دوربین ها» استفاده کرده‌ایم که احتمالا آیفون 8 از دو دوربین جلویی برای گرفتن تصاویر سلفی باکیفیت‌تر و جذاب‌تر استفاده خواهد کرد.

مدل پریمیوم آیفون 8

جدا از طراحی، اپل مشغول آزمایش نمونه‌های اولیه مختلفی است که از شیشه‌ی خمیده‌ای در دو سمت پشتی و جلویی برخوردارند. این شیشه کمی خمیده است تا تقریبا آن را شبیه به خمیدگی نمایشگر اعضای خانواده آیفون 7 بدانیم. اپل همچنین علاقه‌مند است تا از خمیدگی‌های بیشتری استفاده کند، اما ظاهرا تامین کنندگان سخت افزاری طرف قرارداد با آن‌ها قادر نیستند خواسته‌های اپل را از نظر میزان تولیدات انبوه برآورده سازند. در اینجا یک طراحی سومی نیز وجود دارد که از قاب پشتی فلزی به جای شیشه‌ای برخوردار بوده و طراحی آن کمی شبیه به نخستین آیفون کمپانی اپل است. از نظر فیزیکی این نمونه اولیه کمی بزرگتر از دو نمونه اولیه شیشه‌ای دیده شده از آیفون 8 است.

اپل همچنین در حال برنامه ریزی برای بهبود عملکرد مدل پریمیوم آیفون خود همراه با ارائه یک سیستم دو دوربینه به صورت عمودی است که البته کمی بیشتر به بیرون درز پیدا خواهد کرد. ظاهرا سنسورهای دوربین سونی در آن به کار خواهند رفت. دوربین‌هایی که مبتنی بر واقعیت محور بوده و عمق میدان در آن‌ها بهبود پیدا کرده است.

مدل پریمیوم آیفون 8

مدل 3 بعدی آیفون 8

هرچند اپل قصد دارد مدل پریمیوم آیفون 8 را عرضه کند، اما نسخه‌ی آپگرید شده‌ی گوشی های کنونی آن‌ها با نام احتمالی آیفون 7 اس و آیفون 7 اس پلاس (Apple iPhone 7s & Apple iPhone 7s Plus) را نیز همراه با آی او اس 11 در ماه ژوئن رونمایی خواهد کرد. عمده‌ترین تغییری که در این گوشی ها یافت خواهد شد، چیپست های جدید 10 نانومتری برند اپل است. این چیپست قدرتمندتر از چیپست 16 نانومتری کنونی است و اجازه می‌دهد اپل بتواند عمر باتری گوشی های خود که البته هم اکنون یکی از بهترین‌ها هستند را بهبود ببخشد. هرچند هیچ اطلاعاتی در مورد ظرفیت باتری این گوشی ها در حال حاضر در دست نیست.

اگر شما هم از هم اکنون در انتظار گوشی های خانواده آیفون 7 اس و یا مدل پریمیوم آیفون 8 هستید، احتمالا باید تا حدودا یک الی دو ماه پس از رونمایی آن‌ها در ماه سپتامبر منتظر بمانید.

یک دیدگاه

  1. کانسپت فوق العاده ای بود.

    (-3)

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*