چیپ آیفون جدید اپل

اپل ۲۰۰ میلیون چیپ برای آیفون جدید خود سفارش داد؛ فروش ۱۰۰ میلیون نسخه در سال ۲۰۱۷

اپل به پرچمدار آینده ‌اش یک آیفون جدید با نام احتمالی آیفون ۸ (Apple iPhone 8) به شدت اعتماد دارد و ظاهرا از همین حالا ۲۰۰ میلیون چیپ مختص ۲۰۰ میلیون دستگاه آیفون را سفارش داده است. این ادعا با توجه به سفارش پردازنده‌های جدید A11 از چندین تولیدکننده مختلف چیپست در سراسر جهان مطرح می‌شود.

به نقل از GSM Arena، سازندگان مختلف چیپست طرف قرارداد با اپل گزارش داده‌اند که قرار است در هر فصل (هر سه ماهه) ۵۰ میلیون چیپ را تولید کنند. این بدان معناست که اپل در نیمه دوم سال می‌تواند بیش از ۱۰۰ میلیون دستگاه آیفون جدید خود را به فروش برساند.

این یک قمار بسیار بزرگ برای کمپانی اپل است، اما با توجه به آمارهای به دست آمده اپل استحقاق فروش چند صد میلیونی را خواهد داشت. سال گذشته آن‌ها موفق به فروش ۷۸.۳ میلیون دستگاه آیفون ۷ و آیفون ۷ پلاس (Apple iPhone 7 & iPhone 7 Plus) شدند تا هدف ۱۰۰ میلیون فروش آن‌ها تا نیمه دوم سال ۲۰۱۷ به خوبی دست یافتنی باشد.

چیپ آیفون جدید اپل

در همین راستا Phone Arena نیز در گزارش خود این خبر را تایید کرده که هر سه ماه ۵۰ میلیون چپیست از سوی چندین تامین کننده مختلف در اختیار اپل قرار خواهد گرفت. این تامین کننده‌ها شامل شرکت هایی نظیر کوالکام، STMicroelectronics، NXP، Cirrus، Broadcom، ADI، Logic و TI خواهند بود. ظاهرا تمامی این شرکت‌ها با همکاری یکدیگر تلاش خواهند کرد تا خواسته های بلندپروازانه‌ی اهالی کوپرتینو را برآورده کنند. در کنار چیپست، اپل همچنین ۹۵ میلیون پنل اولد را به سامسونگ سفارش داده است. پنل‌هایی که انتظار می‌رود در آیفون جدید و ویژه اپل موسوم به آیفون ۸ استفاده شوند. هرچند در کنار این نسخه ویژه، دو آیفون با پنل های IPS استاندارد نظیر نسخه‌های پیشین به نام های آیفون ۷ اس (Apple iPhone 7s) و آیفون ۷ اس پلاس (Apple iPhone 7s Plus) نیز عرضه خواهند شد.

مشخصات فنی نسخه ویژه آیفون جدید

نسخه ویژه آیفون ۲۰۱۷ از یک نمایشگر ۵.۸ اینچی برخوردار خواهد بود و ظاهرا مدل پایه (۶۴ گیگابایتی) آن با قیمتی حدود ۹۰۰ دلار به فروش می‌رسد. در سمتی دیگر دو مدل دیگر آیفون از نمایشگرهایی ۴.۷ اینچی و ۵.۵ اینچی برخوردار خواهند بود و با قیمت‌های ۶۵۰ و ۷۵۰ دلار به فروش خواهند رسید.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*