بی وای دی Dynasty

کانسپت کراس اوور الکتریکی بی وای دی Dynasty در نمایشگاه خودرو شانگهای رونمایی شد

شرکت خودروساز چینی BYD در نمایشگاه شانگهای، کانسپتی را از یک شاسی بلند الکتریکی معرفی کرد. طراحی این خودرو که Dynasty نام دارد توسط Wolfgang Egger، طراح سابق آئودی انجام شده است. شرکت بی وای دی، پیش از این نیز خودروهای قابل توجهی را از نظر تکنولوژی تولید کرده بود که از جمله آن می‌توان به سوپر SUV تانگ اشاره کرد اما همواره طراحی این محصولات ناامیدکننده بود. در سال گذشته، این شرکت ولفگانگ ایگر را به عنوان رئیس بخش طراحی خود انتخاب کرد و اکنون کانسپت بی وای دی Dynasty زیر نظر او طراحی شده است.

ولفگانگ ایگر از تجربه زیادی در زمینه طراحی خودرو برخوردار است. طراح ارشد آئودی و تجربه کار در آلفارومئو و سئات در کارنامه او به چشم می‌خورد. وی سوپراسپورت فوق‌العاده و تولید محدود آلفارومئو ۸C را نیز طراحی کرده و حالا در شرکت چینی BYD مشغول به کار شده است تا نجات‌بخش این شرکت خودروساز در زمینه طراحی شود. ولفگانگ ایگر در این رابطه اظهار کرد:

پیوستن به شرکت BYD فرصتی برای کمک به توسعه DNA طراحی این برند جوان است و ما سعی می‌کنیم تا آن را به برندهای جهانی نزدیک کنیم. کانسپت بی وای دی Dynasty نیز مسیر هیجان‌انگیزی را برای این شرکت ایجاد کرده و در طراحی آن از اژدها به عنوان میراث فرهنگی غنی کشور چین، الهام گرفته شده است.

بی وای دی Dynasty

بی وای دی Dynasty از سایر محصولات این شرکت بسیار بهتر به نظر می‌رسد. البته ستون C و D آن تا حدودی تکراری شده و بیشتر SUVهای جدید چینی دارای چنین ستون‌های مشابهی و همچنین سقف شناور هستند. با این حال این کانسپت بسیار به مرحله تولید نزدیک شده و قرار است در سال آینده با نام سونگ ۷ در بازار عرضه شود. علاوه بر آن، ولفگانگ ایگر طراحی مدل‌های جدید ام ۵ و تانگ جدید را برای BYD انجام خواهد داد.

بی وای دی Dynasty

شرکت BYD نام سونگ را به یک زیر برند جدید تبدیل کرده و فعلا قصد دارد یک کراس اوور کوچک را با این نام در بازار عرضه کند و سپس مدل M5 که یک MPV است را تحت همین برند معرفی می‌کند.  کانسپت بی وای دی Dynasty پیش از نمایشگاه خودرو شانگهای در جشن سالانه BYD رونمایی شده بود و به نظر می‌رسد که این شرکت، تولید خودروهای الکتریکی را در دستور کار خود قرار داده است. بی وای دی در کنار Dynasty، مشغول کار بر روی خودروی الکتریکی سونگ EV300 و نسخه پلاگین هیبریدی سونگ DM است.

بی وای دی Dynasty

تاکنون اطلاعات زیادی از مشخصات فنی و قوای محرکه بی وای دی Dynasty منتشر نشده و تنها مشخص شده که این کانسپت از قوای محرکه تمام الکتریکی برخوردار باشد. همچنین پیش‌بینی می‌شود که این خودرو با یک پیشرانه ۱.۵ لیتری توربو، یک پیشرانه ۲ لیتری توربو و یک نسخه ۱.۵ لیتری توربو هیبریدی روانه بازار شود.

گالری تصاویر بی وای دی Dynasty

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*