خودرو پرنده CityHawk

خودرو پرنده CityHawk را بیشتر بشناسید؛ دنیای وسایل نقلیه در آستانه‌ی تحولی عظیم

امروز نخستین اطلاعات و تصاویر از خودرو پرنده CityHawk به بیرون درز کرد. در زیر بیشتر با این خودرو اسرائیلی شرکت اربان ارنوتیک آشنا خواهیم شد.

سالیانیست که شرکت هوافضای اسرائیلی “Urban Aeronautics” مشغول توسعه‌ی یک هواپیمای Vertical Takeoff and Landing یا پرواز و فرود عمودی است که در ابتدا AirMule نام داشت و اینک آن را “Cormorant” می‌نامیم. اگرچه هدف اصلی این وسیله برای راهبرد اهداف نظامی است، اما این کمپانی اخیرا اشاره کرده است که مترو اسکای ویز (زیرمجموعه شرکت اربان ارونوتیک) به دنبال ساخت یک خودرو پرنده غیرنظامی مبتنی بر همین تکنولوژی است. امروز نخستین تصاویر و اطلاعات از این پرنده به بیرون درز پیدا کرده است.

این وسیله نقلیه “CityHawk” نام خواهد داشت که این نام از کیتی هاک کارولینای شمالی، جایی که برادران رایت نخستین هواپیمای خود را ساختند گرفته شده است. از نظر ابعاد و شکل این خودرو کاملا شبیه به خودرو پرنده نظامی شرکت UA به نام Cormorant است. این فناوری تحت پتنت تکنولوژی Fancraft به ثبت رسیده است؛ این بدان معناست که پره های روتور آن داخلی خواهد بود تا درست همانند یک هلیکوپتر به صورت عمودی تیک آف کرده و یا  فرود آید. این قابلیت اجازه می‌دهد تا بر خلاف هلیکوپترها تیغه‌ها هیچ آسیبی به محیط و یا افراد در اطراف خودرو پرنده CityHawk نرسانند.

خودرو پرنده CityHawk

جزئیات حرکتی خودرو پرنده CityHawk

خودرو پرنده CityHawk قادر به حمل چهار مسافر خواهد بود و در ابتدا توسط یک خلبان انسانی به پرواز درخواهد آمد. پس از به پرواز درآمدن، سیستم این خودرو با درجه بالایی از خودمختاری ترکیب خواهد، با این حال به نظر می‌رسد هنوز زود است تا ما آن را یک ماشین رباتیک تمام خودکار بدانیم. این درحالیست که خودرو نظامی پرنده Cormorant این شرکت تمام به صورت تمام خودکار هدایت می‌شود.

خودرو پرنده CityHawk

برخلاف باتری الکتریکی پهپاد مسافربر ایهانگ ۱۸۴ (Ehang 184)، خودرو پرنده شرکت اربان ارونوتیک در ابتدا از سوخت جت استفاده خواهد کرد. آنطور که گفته می‌شود پس از آن ممکن است که سوخت لازم برای حرکت به سوخت هیدروژن مایع تبدیل شود. البته این بستگی دارد تا آن زمان تکنولوژی و زیرساخت‌ها به بلوغ کامل رسیده باشد. آن حتی ممکن است صاحب یک سیستم شود که در آن هیدروژن به طور مستقیم به یک موتور توربو شفت مخصوص منتقل شود و دیگر نیازی به سلول‌های سوختی یا موتور الکتریکی نباشد. لازم به ذکر است تولیدکننده برای مواقع اضطراری نیز یک چتر نجات موشکی در این خودرو پرنده تعبیه خواهد کرد تا سرنشینان با خیالی آسوده به زمین فرود آیند.

هرچند هنوز تصویری از این ماشین پرنده در دنیای واقعی دیده نشده است، اما به گفته‌ی شرکت اربان ارونوتیک این فضاپیما برای توسعه کامل نیازمند حداقل ۵ سال زمان است.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*