شارژ وایرلس گلکسی اس 8

مشکل شارژ وایرلس گلکسی اس ۸ و گلکسی اس ۸ پلاس سامسونگ

اخیرا برخی کاربران گزارشاتی درباره مشکلات مرتبط با شارژ وایرلس گلکسی اس ۸ (Galaxy S8) و گلکسی اس ۸ پلاس (+Galaxy S8) منتشر کرده‌اند. از قرار معلوم پدهای شارژ بدون سیم این دو گوشی موبایل به خوبی کار نمی‌کنند.

خوشبختانه این بار در پرچمداران جدید سامسونگ، خبری از معضلات و مصیبت‌های به بار آمده توسط گلکسی نوت ۷ (Galaxy Note 7) نیست، اما این غول کره‌ای همچنان مجبور است با برخی از مشکلات کم و بیش مهم گزارش شده در پرچمداران جدید سری S خود دست و پنجه نرم کند. در ابتدا کاربران از قرمز شدن نمایشگر گلکسی اس ۸ و گلکسی اس ۸ پلاس گلگی داشتند. سامسونگ با جدی ندانستن این مشکل اعلام کرد کاربران می‌توانند با رفتن به تنظیمات صفحه نمایش دستگاه، شدت نور قرمز را تنظیم کنند. بعد از گزارش‌شدن این مشکل توسط تعداد زیادی از کاربران، عده‌ای از متخصصان گرد هم آمده و درباره دلیل قرمزی صفحه نمایش گلکسی اس ۸ و گلکسی اس ۸ پلاس بحث و گفتگو کردند.

شارژ وایرلس گلکسی اس 8

اگرچه سامسونگ تصمیم گرفت قرمزی صفحه نمایش پرچمداران جدید خود را با انتشار یک آپدیت نرم افزاری برای گلکسی اس ۸ و گلکسی اس ۸ پلاس رفع کند، اما به نظر می‌رسد مشکل دیگری بروز کرده است. برخی کاربران گزارش داده‌اند شارژ وایرلس گلکسی اس ۸ و گلکسی اس ۸ پلاس با مشکل مواجه شده و آن‌ها نمی‌توانند با استفاده از پد شارژ بی‌سیم، دستگاه‌های خود را شارژ کنند. همانطور که در ویدیوی زیر مشاهده می‌کنید، با قرار دادن گوشی موبایل بر روی پد شارژ بدون سیم، دستگاه اروری مبنی بر عدم شارژ شدن صحیح دستگاه می‌دهد.

همچنین در این ویدیو مشاهده می‌کنیم ایراد به هیچ عنوان از پد شارژ بدون سیم نبوده و مشکل شارژ وایرلس گلکسی اس ۸ و گلکسی اس ۸ پلاس حتی با استفاده از یک پد دیگر نیز باقی می‌ماند. البته با استفاده از پدهای شارژ بدون سیم قدیمی که خارج از تکنولوژی Adaptive Fast Charger سامسونگ کار می‌کنند مجددا مشکل شارژ وایرلس گلکسی اس ۸ و گلکسی اس ۸ پلاس مشاهده نمی‌شود، اما در این حالت دستگاه‌ها به کندی شارژ می‌شوند.

شارژ وایرلس گلکسی اس 8

شاید بتوان مشکل شارژ وایرلس گلکسی اس ۸ را ناشی از احتیاط بیش از حد دانست

در برخی مواقع حین تلاش برای شارژ وایرلس گلکسی اس ۸ و گلکسی اس ۸ پلاس با استفاده از پدهای استاندارد آن‌ها، یک نوتیفیکیشن در پنل اعلانات ظاهر شده و شارژ نامنظم دستگاه را گزارش می‌دهد. بر روی صفحه نمایش گوشی موبایل نیز پیام‌هایی مبنی بر شروع و متوقف پیاپی شارژ مشاهده می‌شود. فراموش نکنید پدهای شارژ بدون سیم پیشین سامسونگ، که برای گوشی های موبایل گلکسی اس ۷ اج و به قبل ساخته شده‌اند، با پرچمداران جدید این شرکت کار نمی‌کنند. تا پیش از مشاهده این ایراد شارژ وایرلس گلکسی اس ۸ و گلکسی اس ۸ پلاس ، پدهای مخصوص تولید شده برای این دو دستگاه به خوبی کار می‌کردند، چرا که نخستین پدهای ساخته شده به دست خود سامسونگ به شمار می‌آیند.

بدون شک تنها دلیل جلوگیری سامسونگ از تطابق پرچمداران جدید خود با پدهای شارژ وایرلس قدیمی، پیشگیری از وقوع حوادث احتمالی مرتبط با باتری آن‌ها است. البته طبق گزارشات منتشر شده، گلکسی اس ۸ و گلکسی اس ۸ پلاس شارژهای بدون سیم ناسازگار با خود را تشخیص می‌دهند. شاید بتوان مشکل شارژ وایرلس گلکسی اس ۸ و گلکسی اس ۸ پلاس را احتیاط بیش از حد این شرکت برای جلوگیری از وقوع حوادث احتمالی مرتبط با باتری دانست. در هر صورت، ایراد کارخانه‌ای گلکسی نوت ۷ برای این غول کره‌ای بسیار سنگین تمام شد و سامسونگ تصمیم گرفت به هر قیمتی، از وقوع مجدد آن جلوگیری کند.