ابر خودرو الکتریکی Nemesis پرسرعت ترین اتومبیل برقی جهان

امروزه استفاده از انرژی الکتریکی در صنعت خودرو سازی بسیار مورد توجه قرار گرفته است.اما استفاده از انرژی الکتریکی در خودرو ها همواره با مشکلاتی همچون مدت زمان کم استفاده از خودرو پس از هربار شارژ ، زمان نسبتا طولانی برای شارژ مجدد و همچنین قدرت و سرعت کمتر نسبت به سوخت های فسیلی را به همراه داشته که طراحان انگلیسی ابر خودرو Nemesis با ثبت رکورد ۲۴۴ کیلومتر بر ساعت نشان دادند که بسیاری از این مشکلات را حل کرده اند.

امروزه استفاده از انرژی های پاک در تمامی صنایع دغدغه اصلی طراحان است که در صنعت اتومبیل سازی این مورد بسیار مهم به حساب می آید.اما اغلب استفاده از انرژی های پاک همواره با مشکلات و ضعف هایی روبرو بوده که شاید همین امر باعث شده که سوخت های فسیلی همچنان بهترین بازدهی را داشته باشند.ازجمله انرژی های پاکی که امروزه بشر در پی توسعه و بهبود استفاده از آن است انرژی الکتریکی است که در صنعت خودرو سازی بسیار مورد توجه قرار گرفته است.اما استفاده از انرژی الکتریکی در خودرو ها همواره با مشکلاتی همچون مدت زمان کم استفاده از خودرو پس از هربار شارژ ، زمان نسبتا طولانی برای شارژ مجدد و همچنین قدرت و سرعت کمتر نسبت به سوخت های فسیلی را به همراه داشته که طراحان انگلیسی ابر خودرو Nemesis بسیاری از این مشکلات حل کرده اند.

خودروی Nemesis که از پیل تغذیه می‌کند، به تازگی توانسته با سرعت ۲۴۴ کیلومتر در ساعت یک رکورد جدید سرعت زمینی را در میدان هوایی الوینگتون انگلیس ثبت کند.

این خودرو یک نمونه کاملا اصلاح شده لوتوس اکسیج بوده که در کمتر از دو سال توسط یک تیم از مهندسان ورزشهای موتوری در نورفولک طراحی و ساخته شده و توسط نیک پونتیک ۲۱ ساله رانده شد. سازندگان این خودرو آنرا اولین ابرخودروی الکتریکی ساخته شده در انگلیس می‌دانند.

{photo}91/07/10/Nemesis-electric-car{/photo}

رکورد پیشین این گروه ۲۲۰ کیلومتر بر ساعت بود که Nemesis در طول دو دور رانندگی آن را شکست.این خودرو در تلاش قبلی خود توانسته بود به ۲۳۸.۸ کیلومتر در ساعت برسد.Nemesis با برق سازگار با محیط زیست حرکت می‌کند که توسط توربین‌های باد شرکت Ecotricity تولید شده است.البته این رکورد هنوز توسط انجمن ورزش‌های موتوری تائید نشده و به شکل رسمی اعلام نشده است.

خودروی Nemesis می‌تواند بین شارژهای خود بسته به حالت رانندگی از ۱۶۰ تا ۲۴۱ کیلومتر براند. همچنین شارژ باک خالی این خودرو کمتر از ۳۰ دقیقه طول می‌کشد.


منبع : digitaltrends

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*

یک دیدگاه

  1. لطفا اطلاعات دقیق تری در مورزد این خودرو الکتریکی و بگذارید