ملاقات بیگانگان با انسان

ملاقات بیگانگان با انسان پایان خوشی در پی نخواهد داشت

آیا تا به حال فکر کرده‌اید که ملاقات بیگانگان با انسان چگونه خواهد بود؟ ریدلی اسکات می‌گوید که فرازمینی‌ ها ، روزی به زمین می‌آیند و پایان این واقعه اصلا شبیه فیلم های علمی تخیلی نخواهد بود.

ریدلی اسکات (Ridley Scott) به عنوان کارگردان شناخته‌شده و محبوب در ژانر وحشت و علمی و تخیلی، در مصاحبه اخیر خود چشم‌اندازی ترسناک را از ملاقات بیگانگان با انسان به تصویر کشیده است. او اعتقاد دارد که اگر روزی فرازمینی ها به ملاقات زمینیان بیایند، پایان خوشی در انتظار ما نخواهد بود. ریدلی اسکات می‌گوید که صدها نژاد از بیگانگان فضایی در خارج از زمین در حال زندگی هستند، سفر یکی از این تمدن‌های بیگانه برای بازدید از زمینیان، پایان خوشی در پی نخواهد داشت!

ملاقات بیگانگان با انسان

ریدلی اسکات، در جریان یک مصاحبه جدید با خبرگذاری فرانسوی AFP در مورد فیلم جدیدش با نام بیگانه: پیمان (Alien: Covenant) ، اعتقاد خود در مورد «موجودات برتر» را مطرح ساخت. به عقیده‌ی او، بیگانگانی که با تکنولوژی فوق پیشرفته‌ی خود به زمین سفر می‌کنند، موجوداتی بسیار هوشمند و خطرناک هستند. از این رو ملاقات بیگانگان با انسان ، همانند فیلم‌های علمی و تخیلی نخواهد بود؛ چرا که زمینیان در برابر چنین موجودات پیشرفته‌ای، هیچ ویژگی برتری ندارند.

اگر ما برای به چالش کشیدن آنان، به اندازه‌ی کافی دیوانه باشیم، تا نابودی‌مان تنها ۳ ثانیه زمان لازم خواهد بود!

ملاقات بیگانگان با انسان ممکن است به معنای پایان بشریت باشد!

ریدلی اسکات می‌گوید که تعداد ۱۰۰ تا ۲۰۰ نوع مختلف از موجودات فضایی، در خارج از فضای زمین در حال زندگی هستند. همانند ما انسان‌ها، موجودات فضایی نیز در حال طی کردن فرآیند تکاملی مخصوص به خود هستند. اگر بیگانگان فضایی، زودتر از ما بتوانند به تکنولوژی لازم برای سفرهای بین ستاره‌ای دست پیدا کنند، سرنوشت ترسناکی در انتظار ما خواهد بود.

ملاقات بیگانگان با انسان

مدت‌هاست که امکان شکل‌گیری حیات هوشمند و پیشرفته در فضای خارج از زمین، نویسندگان علمی و تخیلی و طرفداران آن را شیفته خود کرده است. ولتر (Voltaire) به عنوان یکی از نام‌دارترین نویسندگان فرانسوی، در سال ۱۷۵۲ داستانی کوتاه از ملاقات بیگانگان با انسان را منتشر کرد. در این داستان علمی و تخیلی، دو موجود فضایی به زمین سفر می‌کنند؛ یکی از آن‌ها از ساکنین سیاره زحل و دیگری از سیاره‌ای در حال گردش به دور ستاره شباهنگ هستند.

کارگردان ریدلی اسکات، در دهه‌های گذشته با ساخت سری فیلم‌های بیگانه (Alien)، گونه‌های سازگار و انعطاف‌پذیر را به تصویر کشانده است. این دسته از بیگانگان، با سرعتی بسیار بالا تولید مثل کرده و در مقابله با انسان‌ها بسیار بی‌رحمانه رفتار می‌کنند.

در مقابل، ست شوستاک (Seth Shostak) به عنوان اخترشناس ارشد موسسه SETI با تمامی این فرضیات مخالفت می‌کند! او بر این باور است که ریدلی اسکات، تنها یک کارگردان فیلم‌های علمی و تخیلی است و بیگانگان در دنیای واقعی، نمی‌توانند همچون تصورات ذهنی او باشند. SETI، یک موسسه تحقیقاتی به منظور جستجوی سیگنال‌های ارتباطی تولید شده، توسط موجودات هوشمند از فضای خارج از زمین است. برای شروع، ست شوستاک مخالفت خود را با تعداد ۱۰۰ تا ۲۰۰ گونه‌ی مختلف از بیگانگان آغاز می‌کند:

هنوز هیچ اطلاعات مهم و قابل توجهی از تحقیقات SETI حاصل نشده است، از این رو نمی‌توان برای گونه‌های مختلف موجودات فضایی، عدد یا رقمی را اختصاص داد.

البته ارقام پیش بینی شده، بر اساس تعداد سیاره‌های موجود در کیهان تخمین زده می‌شوند. در واقع با فرض وجود ۱ هزار میلیارد سیاره در کهکشان راه شیری و تعداد ۲ هزار میلیارد کهکشان در کل کیهان، می‌توان پیش‌بینی کرد که چندین میلیارد سیاره در سرتاسر جهان با پتانسیل بالای حیات وجود دارند.

ملاقات بیگانگان با انسان

به منظور محدود ساختن دامنه‌ی جستجوی حیات بیگانه، دانشمندان می‌توانند مطالعه خود را با بررسی یک هزار میلیارد سیاره، در کهکشان راه شیری آغاز کنند. در این حالت، احتمال کشف حیات ابتدایی در میان سیاره‌های موجود یک دهم خواهد بود. این در حالی‌ست که برای جستجوی حیات پیچیده‌تر، این احتمال به یک هزارم کاهش خواهد یافت.

با یک محاسبه‌ی ابتدایی، می‌توان پیش‌بینی کرد که تعداد سیاره‌های موجود در کهکشان راه شیری، با احتمال پذیرایی از حیات هوشمند بیگانه، یک میلیارد عدد است! البته باید این موضوع را نیز در نظر گرفت که با گذشت زمان، ممکن است که حیات در این سیاره‌ها از بین رفته باشد. با این حساب، از تعداد هر ۱ میلیون سیاره، تنها یک سیاره موفق به نگهداری از گونه‌های هوشمند خود شده است. حتی در چنین حالتی نیز، تعداد ۱۰۰۰ سیاره در کهکشان راه شیری وجود دارد که از حیات هوشمند پشتیبانی می‌کند.

اگر یکی از این سیاره‌ها، بیشتر از ۷۰ سال نوری با ما فاصله داشته باشند، هنوز موفق به دریافت سیگنال‌های رادیویی زمینیان نشده‌ است؛ چرا که به علت وجود فاصله بسیار زیاد، ساکنین این سیاره هنوز از موجودیت ما انسان‌ها بی‌خبر هستند. حتی اگر ساکنین این سیاره، با مشاهده از راه دور کره زمین، به ویژگی‌های جوی سیاره ما دست پیدا کرده باشند، باز هم بعید به نظر می‌رسد که برای سفر به سیاره‌ی ما تا این اندازه خود را به دردسر بیندازند.

ست شوستاک در مورد سرقت منابع زمین، از سوی بیگانگان نیز عقیده‌ی جالبی دارد. به عقیده‌ی او، ملاقات بیگانگان با انسان هیچ‌گاه اتفاق نخواهد افتاد! یک تمدن بیگانه و پیشرفته، بعد از جمع‌آوری تمامی منابع مورد نیاز از ستاره‌ها، سیاره‌ها و اقمار نزدیک به خود، می‌تواند مواد و ابزار مورد نیاز خود را با ابزار و دانش در دسترس تولید کنند. از این رو دیگر نیازی به سفر در درون کهکشان، برای کشف منابعی اندک و محدود نخواهند داشت.

با این حساب می‌تواند گفت ملاقات بیگانگان با انسان بسیار بعید به نظر می‌رسد! چرا که منابع محدود و بسیار اندک ما، در برابر دانش و تکنولوژی پیشرفته‌ی آنان بسیار ناچیز است.

ملاقات بیگانگان با انسان

با این حال، ست شوستاک در یک زمینه با ریدلی اسکات، اتفاق نظر دارد. اگر یک گونه‌ی پیشرفته از موجودات فضایی، موفق شده باشند با ساخت سفینه‌ای پیشرفته به زمین سفر کنند، سرنوشت خوبی در انتظارمان نخواهد بود. بنابراین اگر شی بزرگی در آسمان دیدید، زود پناه بگیرید!

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*

۶ دیدگاه

  1. دوستان فرق ما با فرا زمینی ها در این هست که اونا خیلی پیشرفته هستن اونا ابدی هستن وما از نسل همونا هستیم نیا کان ما اجداد ما با اونا زادو ولد کردن که الان ما اینجوری تکامل پیدا کردیم و اونا از اول پیدایش انسان تا به تا به الان مارو کامل زیر نظر دارن اونها خیلی قدرتمند هستن و اون زمان های قدیمم میگفتن خدا یا خدایان اسمان منظورشون دقیقن به همین فرازمینی ها بوده اونها تمایلی ندارن با ما ملاقات کنن کاری به کار ما ندارن ما واسشون مثل یه کرم زیر خاک باغچه میمونیم که حوصله نداریم یا خوشمون نمیاد خاک باغچه رو کنار بزنیم یه کرم پیدا کنیم دقبقا اونا همین حسو به ما دارن ما واسه اونا ناچیزیم اهمیتی واسشون نداریم ولی از انرژی زمین یا سیارهای دیگه برای سوخت خودشون استفاده میکنن جهان برای اونا مثل یه اتوبانه میدونن چطور سفر کنن از چه راههای برن که میلیارد ها سال طول نکشه ما تواین جهان به تین عظمت هیچی نیستیم از این طبعت به وجود اومدیم به همین طبیعتم بر میگردیم اینه چرخه زندگی ما تا روزی که کامل نابود بشه و تمام بشه این اخر کار انسان پس بیاید خوب باشیم وقتی قرار بمیریم چرا بد باشیم نخندیم قسه بخوریم

  2. فرا زمینی ها وجود دارن: اریک فوندیکن بمدت ۳۰ سال در تمام دنیا و نقاطی دست نیافتنی سفر کرد؛ وصدها آثار بجا مانده از تمدن پیش از حیات بشر رو کشف و ثبت کرد؛لطفا کتابشو بخونید جالبه؛ اما فک نکنید انها لازمه به زمین فرود بیان؛ براحتی از منابع زمین استفاده میکنن ، بعنوان مثال: کلیپی که پخش شد: براحتی از جو با فاصله از دریا مقادیر زیادی با کشش قوی جذب کردند؛ گویهایی عجیب در سر تا سر دنیا هست که انرژی و اطلاعات جمع آوری میکنه و به اونها میده؛ استفاده از منابع ما بطور نامحسوس الان هم انجام میشه؛ حتی گونه هایی وجود دارن که به خورشید هم نزدیک شدن و از خورشید تغذیه انرژی بالایی میکنند؛ و نکته مهم دیگه؛ اینه که سران ملتها و ناسا کاملا از وجود شان آگاهه و تبادل و تعامل همکاری دارند با این تمدنها؛بعنوان مثال: به اونها اجازه میدن وارد جو زمین بشند؛ تغذیه از زمین کنند با روش هایه خودشان؛ نمونه هایی از آدم ها رو بربایند برای آزمایش؛ در عوض اطلاعات بیولوژیکی در اختیار قدرتها میگذارند

  3. امیدوارم اون روز رو ببینم که موجودات فرازمینی فوق پیشرفته برا برقراری ارتباط با ما میان .لحظه باشکوهی خواهد بود شاید به ما هم در زمینه ی سفر بین ستاره ای کمک کنن تا پیشرفت تصاعدی داشته باشیم تو علم

  4. آقای ریدلی اسکات مثل اینکه خیلی علاقه داری سایه شوم جنگ رو به زمین بیاریا…!

  5. هنوز ما اندرخم دیدن یک گونه اش هستیم اینا فازشون چیه ، چی میزنن به ماهم بگن ، هنوز بشر به حیات ابتدایی در حد مولکول نرسیده اینا حرف از دویست گونه میزنن برفرض هم که اصلا سیصد گونه باشن رو چه حساب میگن اینا خطرناک هستن ، خوششون میاد کلا همش بگن جهان نا امن هستش ، به نظر من اصلا اینطوری نیست اگه اونا با تکنولژی فوق پیشرفته غول آساشون به زمین بیان قطعا بخاطر منابع کم زمین که برای ساکنین خودش هم کافی نیست نیومدن میان با انسان ها ملاقات کنن و به نظر من برای اشنایی و کنجکاوی میان
    اگه به این نظریات هست منم میگم که میان حتما و برای آشنایی و دید و بازدید میان و برای صلح و دوستی

    • اصلا کنجکاوی وجود نداره چون طبق شواهدی که در همین زمین موجود هست اونها از میلیونها سال پیش انسانها و منظومه شمسی رو زیر نظر دارند یک نمونه شوالیه سیاه.احتمال اینکه نژادهایی باشند که تمدن اندازه ما داشته باشند یا کمتر هم هست که اونها هم اصلا مثل ما قادر به ارتباط نیستند.ضمن اینکه نظریاتی هست که میگه بعضی نژادهای بیگانه ذاتا جنگ طلب و سلطه جو هستند پس این مورد هم محتمل است