پورشه کاین

انتشار ویدیویی جذاب از بکسل هواپیمای ایرباس توسط خودروی پورشه کاین

خودروی پورشه کاین (Porsche Cayenne) با بکسل کردن هواپیمای ایرباس A380 با وزن ۲۸۵ تن به فاصله ۴۲ متر، به کتاب رکوردهای جهانی گینس راه پیدا کرد.

خودروی پورشه کاین با کشیدن سنگین‌ترین هواپیمای دنیا به رکورددار جدید گینس تبدیل شد. این خودروی شاسی بلند در فرودگاه شارل دوگل فرانسه، قدرت خارق‌العاده خود را به رخ همه کشید و هواپیمایی به وزن ۲۸۵ تن و طول ۷۳ متر را تا فاصله ۴۲ متری بکسل کرد. این رکورد با استفاده از کاین S دیزل استاندارد به دست آمده که از پیشرانه ۸ سیلندر ۴.۱ لیتری توئین توربو با قدرت ۳۸۰ اسب بخار و گشتاور ۸۵۰ نیوتن متر بهره می‌برد. البته رکورد مذکور با خودروی پورشه کاین توربو اس ۵۶۲ اسب بخاری نیز تکرار شد.

پورشه کاین

رکورد قبلی در این زمینه توسط خودروی نیسان پاترول ثبت شده بود که در سال ۲۰۱۳ توانست هواپیمایی با وزن ۱۷۰ تن را بکسل کند اما رکورد پورشه کاین با فاصله بسیار زیاد نسبت به رکورد پیشین به ثبت رسید؛ یعنی ۱۱۵ تن بیشتر! ریچارد پین، تکنسین پورشه پشت فرمان این خودرو قرار گرفت و در ثبت این رکورد فوق‌‌العاده سهیم بود. وی در این باره اظهار کرد:

ما معمولا محدودیت‌های خودروهای خودمان را تا این اندازه آزمایش نمی‌کنیم اما فکر می‌کنم امروز به این موضوع بسیار نزدیک شدیم.

پورشه کاین

این نخستین افتخار پورشه نیست و این خودروساز بزرگ علاوه بر قهرمانی‌های متعدد در مسابقات موتوراسپورت، در سال ۲۰۰۹ توانست توسط تیم ۱۲ نفره متخصصان پرفورمنس خود، رکورد بیشترین دو بر روی تردمیل را ثبت کند. این تیم ۱۲ نفره در مجموع فاصله ۸۶۸.۶ کیلومتری را دویده بودند. در سال ۲۰۰۸ نیز ۲ هزار و ۳۲۵ نفر از مالکان پورشه گرد هم جمع شدند و بزرگ‌ترین رژه خودروهای پورشه را به نمایش گذاشتند.

تصاویر رکوردشکنی پورشه کاین

ویدیوی بکسل کردن ایرباس A380 توسط پورشه کاین

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*