کوالکام اسنپدراگون 660

تراشه های کوالکام اسنپدراگون ۶۶۰ و اسنپدراگون ۶۳۰ رسما معرفی شدند

ساعاتی پیش تراشه‌های میان‌رده کوالکام اسنپدراگون ۶۶۰ و اسنپدراگون ۶۳۰ طی مراسمی اختصاصی معرفی شدند. در ادامه به تشریح جزئیات این چیپ‌های جدید می‌پردازیم.

چیپست های جدید کوالکام با معماری پیشرفته‌تر نسبت به گذشته، جایگزین چیپ های قبلی این شرکت یعنی اسنپدراگون ۶۵۳ و ۶۲۶ خواهند شد.

کوالکام اسنپدراگون 660

مشخصات فنی کوالکام اسنپدراگون ۶۶۰

کوالکام اسنپدراگون ۶۶۰ با فناوری ساخت ۱۴ نانومتری، به هشت هسته پردازشگر Kryo 260 با کلاک ۲.۲ گیگاهرتز مجهز شده و نخستین عضو از خانواده اسنپدراگون ۶۰۰ با هسته‌های Kryo محسوب می‌شود. به گفته سازندگان، قدرت پردازشی این تراشه ۲۰ درصد بیشتر از اسنپدراگون ۶۵۳ است. آدرنو ۵۱۲ نیز به عنوان پردازشگر گرافیکی، ۳۰ درصد از آدرنو ۵۱۰ که پیش‌تر در اسنپدراگون ۶۵۳ به کار گرفته شده بود، بهتر عمل می‌کند. مودم جدید “Snapdragon X12 LTE”، نسل دوم از استاندارد بی سیم ۸۰۲.۱۱ac موسوم به Wave 2، فناوری مایمو نوع ۲×۲، بلوتوث نسخه ۵.۰، سیستم آنتن تطبیقی “Qualcomm TruSignal”، حداکثر سرعت دانلود ۶۰۰ مگابیت بر ثانیه از طریق سیم کارت و ۸۶۷ مگابیت بر ثانیه از طریق وای فای، یو اس بی ۳.۱، پردازشگر سیگنال تصویر Spectra 160، فیلم برداری ۴K، صفحه نمایش ۲K، پشتیبانی از کدک صوتی “Qualcomm Aqstic”، پردازنده سیگنال دیجیتال هگزاگون ۶۸۰ با پشتیبانی از “HVX”، فناوری “Qualcomm All-Ways Aware” و نسخه ۴.۰ سیستم شارژ سریع، از دیگر ویژگی‌های این تراشه جدید هستند.

کوالکام اسنپدراگون 660

مشخصات فنی کوالکام اسنپدراگون ۶۳۰

اسنپدراگون ۶۳۰ دیگر تراشه کوالکام است که با فناوری ساخت ۱۴ نانومتری تولید شده و با وجود هشت هسته پردازشگر Cortex-A53 با کلاک ۲.۲ گیگاهرتز، ۱۰ درصد بهتر از اسنپدراگون ۶۲۶ عمل می‌کند. آدرنو ۵۰۸ هم با ۳۰ درصد عملکرد بهتر از آدرنو ۵۰۶، محتوای گرافیکی را با قدرت بالاتری پردازش خواهد کرد. از دیگر ویژگی‌های این چیپست نیز می‌توان به مودم جدید “Snapdragon X12 LTE”، نسل دوم از استاندارد بی سیم ۸۰۲.۱۱ac موسوم به Wave 2، بلوتوث نسخه ۵.۰، سیستم آنتن تطبیقی “Qualcomm TruSignal”، حداکثر سرعت دانلود ۶۰۰ مگابیت بر ثانیه از طریق سیم کارت و ۴۳۳ مگابیت بر ثانیه از طریق وای فای، یو اس بی ۳.۱، پردازشگر سیگنال تصویر Spectra 160، فیلم برداری ۴K، صفحه نمایش فول اچ دی، پردازنده سیگنال دیجیتال هگزاگون ۶۴۲، فناوری “Qualcomm All-Ways Aware” و نسخه ۴.۰ سیستم شارژ سریع اشاره کرد.

کوالکام اسنپدراگون 660

هم‌اکنون اسنپدراگون ۶۶۰ در اختیار شرکای تجاری کوالکام قرار گرفته و دستگاه‌های مبتنی بر آن تا پایان ماه آینده میلادی روانه بازار خواهند شد. اسنپدراگون ۶۳۰ نیز از پایان ماه جاری میلادی در دسترس تولیدکنندگان بوده و دستگاه‌های مبتنی بر آن از سه ماهه سوم ۲۰۱۷ وارد بازار می‌شوند.

کوالکام اسنپدراگون 660

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*