پرفروش ترین گوشی های هوشمند

پرفروش ترین گوشی های هوشمند در سه ماهه اول سال ۲۰۱۷

موسسه Strategy Analytics گزارش جدیدی را در مورد پرفروش ترین گوشی های هوشمند در بازار جهان در سه ماهه اول سال ۲۰۱۷ (ژانویه تا مارس ۲۰۱۷) منتشر کرد.

با توجه به گزارش منتشر شده توسط Strategy Analytics، حدود ۳۵۳ میلیون و ۳۰۰ هزار گوشی هوشمند در نیمه اول سال ۲۰۱۷ در سراسر جهان به فروش رسیده است. بر این اساس، فروش گوشی در این بازه زمانی نسبت به سه ماهه اول سال ۲۰۱۶ حدود ۶.۱ درصد رشد داشته است. طبق این آمار در بین ۵ مورد از پرفروش ترین گوشی های هوشمند ، دو مورد از محصولات اپل، دو مورد از محصولات سامسونگ و یک مورد از گوشی های چینی با نام اوپو دیده می‌شوند.

همان‌طور که در جدول زیر مشاهده می‌کنید، گوشی هوشمند آیفون ۷ با فروش ۲۱.۵ میلیون دستگاه در سه ماهه نخست سال جاری در رتبه اول قرار گرفته و پس از آن، گوشی آیفون ۷ پلاس با فروش ۱۷.۴ میلیون دستگاه در جایگاه دوم قرار دارد.

سومین گوشی هوشمند پرفروش سه ماهه اول امسال، گوشی اوپو آر ۹ اس (Oppo R9s) است که در این بازه زمانی، ۸.۹ میلیون دستگاه فروخت. این گوشی چینی با بدنه فلزی خود از اندروید ۶ مارشمالو بهره می‌برد و با توجه به قیمت ۴۰۰ دلاری خود، امکانات مناسبی را ارائه می‌دهد. نکته جالب توجه این است که اوپو R9s در بازار آمریکا فروخته نمی‌شود و آمار فروش آن به بازار چین و هند مربوط می‌شود.

اوپو آر 9 اس

اوپو آر ۹ اس

دو محصول سامسونگ هم در رتبه چهارم و پنجم پرفروش ترین گوشی های هوشمند در سه ماهه اول سال ۲۰۱۷ قرار گرفته‌اند. گوشی سامسونگ گلکسی جی ۳ مدل ۲۰۱۶ (Samsung Galaxy J3 2016) با فروش ۶.۱ میلیون دستگاه و گلکسی جی ۵ مدل ۲۰۱۶ (Galaxy J5 2016) با فروش ۵ میلیون دستگاه به جمع پرفروش ترین گوشی های جهان راه پیدا کرده‌اند.

گلکسی جی 3 مدل 2016

گلکسی جی ۳ مدل ۲۰۱۶

توجه داشته باشید که گوشی های پرچمدار جدید سامسونگ یعنی گلکسی اس ۸ و گلکسی اس ۸ پلاس از ماه آوریل در بازار عرضه شده‌اند و به همین دلیل در این آمار قرار نگرفته‌اند و احتمالا در آمارهای بعدی شاهد حضور این دو گوشی پرچمدار در جمع پرفروش‌ترین‌ها خواهیم بود. در ادامه، جدول پرفروش ترین گوشی های هوشمند در سه ماهه اول سال ۲۰۱۷ و مقایسه آن با مدت مشابه در سال گذشته را مشاهده می‌کنید:

جدول پرفروش ترین گوشی های هوشمند (ژانویه تا مارس ۲۰۱۷)

مقایسه آمار تعداد دستگاه فروخته شده

رتبهگوشیسه ماهه اول ۲۰۱۶سه ماهه اول ۲۰۱۷
۱اپل آیفون ۷۰۲۱ میلیون و ۵۰۰ هزار دستگاه
۲اپل آیفون ۷ پلاس۰۱۷ میلیون و ۴۰۰ هزار دستگاه
۳اوپو آر ۹ اس۰۸ میلیون و ۹۰۰ هزار دستگاه
۴سامسونگ گلکسی جی ۳ مدل ۲۰۱۶۳ میلیون دستگاه۶ میلیون و ۱۰۰ هزار دستگاه
۵سامسونگ گلکسی جی ۵ مدل ۲۰۱۶۰۵ میلیون دستگاه
سایر۳۳۰ میلیون و ۱۰۰ هزار دستگاه۲۹۴ میلیون و ۴۰۰ هزار دستگاه
مجموع۳۳۳ میلیون و ۱۰۰ هزار دستگاه۳۵۳ میلیون و ۳۰۰ هزار دستگاه

مقایسه آمار درصد فروش گوشی ها

رتبهگوشیسه ماهه اول ۲۰۱۶سه ماهه اول ۲۰۱۷
۱اپل آیفون ۷۰۶.۱ درصد
۲اپل آیفون ۷ پلاس۰۴.۹ درصد
۳اوپو آر ۹ اس۰۲.۵ درصد
۴سامسونگ گلکسی جی ۳ مدل ۲۰۱۶۰.۹ درصد۱.۷ درصد
۵سامسونگ گلکسی جی ۵ مدل ۲۰۱۶۰۱.۴ درصد
سایر۹۹.۱ درصد۸۳.۳ درصد
مجموع۱۰۰ درصد۱۰۰ درصد

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*

۲ دیدگاه

  1. کسی میدونه این رنگ روکجاباید تهیه کرد؟؟

  2. این رنگ آیفون که عکسشو بالاگذاشتید توبازار موجود هست؟؟؟لطفا جواب بدید