دوربين دو چشمي Mariner با ثبات ترين دوربين جهان

 مهندسان آمريكايي نسل جديد دوربين دوچشمي طراحي كرده‌اند كه با حذف حركات عمودي، حداكثر ثبات تصويري را براي كاربر فراهم مي كند. دوربين هاي دوچشمي در مدل‌هاي حرفه‌اي و معمولي داراي كاربردهاي نظامي، طبيعت گردي و شكار هستند.

 بروز لرزش و تكان باعث ايجاد اختلال در ديد مي شود و در حال حاضر اغلب دوربين‌هاي دوچشمي مجهز به سيستم تثبيت كننده تصوير هستند كه با استفاده از شتاب سنج، پردازنده و يك موتور كوچك حركات كاربر را به حداقل مي‌رسانند.اما اين سيستم‌ها قادر به حذف تكان‌ها و لرزش‌هاي خفيف در تصوير هستند و پردازش مجدد تصويري با تأخير چند ميلي ثانيه انجام مي شود.

مهندسان شركت «فريزر اپتيك» با بيش از سه دهه سابقه در طراحي دوربين‌هاي دوچشمي نظامي، سيستم تثبيت كننده مكانيكي مبتني بر ژيروسكوپ را با دوربين دوچشمي Mariner تلفيق كرده‌اند كه باعث حذف حركات عمودي تا زوايه 50 درجه‌اي و بدون هرگونه تأخير مي‌شود.در مركز دوربين دوچشمي يك جفت منشور ثابت بين لنزهاي عقب و جلو قرار گرفته است. منشورها بر روي يك نوار در ديواره بدنه داخلي نصب شده‌اند و موتور ژيروسكوپ نيز در مركز نوار با سرعت 12 هزار دور در دقيقه مي‌چرخد؛ زماني كه كاربر با يك دست‌انداز مواجه مي شود، نيروهاي گريز از مركز موتور باعث ثابت نگه داشتن نوار و ايجاد ثبات تصويري مي‌شود.

وزن دوربين دوچشمي جديد Mariner‌ دو كيلوگرم و قدرت درشت نمايي آن 14 برابر است. اين محصول با قيمت پنج هزار دلار به بازار عرضه شده است.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*