دوربین دو چشمی Mariner با ثبات ترین دوربین جهان

 مهندسان آمریکایی نسل جدید دوربین دوچشمی طراحی کرده‌اند که با حذف حرکات عمودی، حداکثر ثبات تصویری را برای کاربر فراهم می کند. دوربین های دوچشمی در مدل‌های حرفه‌ای و معمولی دارای کاربردهای نظامی، طبیعت گردی و شکار هستند.

 بروز لرزش و تکان باعث ایجاد اختلال در دید می شود و در حال حاضر اغلب دوربین‌های دوچشمی مجهز به سیستم تثبیت کننده تصویر هستند که با استفاده از شتاب سنج، پردازنده و یک موتور کوچک حرکات کاربر را به حداقل می‌رسانند.اما این سیستم‌ها قادر به حذف تکان‌ها و لرزش‌های خفیف در تصویر هستند و پردازش مجدد تصویری با تأخیر چند میلی ثانیه انجام می شود.

مهندسان شرکت «فریزر اپتیک» با بیش از سه دهه سابقه در طراحی دوربین‌های دوچشمی نظامی، سیستم تثبیت کننده مکانیکی مبتنی بر ژیروسکوپ را با دوربین دوچشمی Mariner تلفیق کرده‌اند که باعث حذف حرکات عمودی تا زوایه ۵۰ درجه‌ای و بدون هرگونه تأخیر می‌شود.در مرکز دوربین دوچشمی یک جفت منشور ثابت بین لنزهای عقب و جلو قرار گرفته است. منشورها بر روی یک نوار در دیواره بدنه داخلی نصب شده‌اند و موتور ژیروسکوپ نیز در مرکز نوار با سرعت ۱۲ هزار دور در دقیقه می‌چرخد؛ زمانی که کاربر با یک دست‌انداز مواجه می شود، نیروهای گریز از مرکز موتور باعث ثابت نگه داشتن نوار و ایجاد ثبات تصویری می‌شود.

وزن دوربین دوچشمی جدید Mariner‌ دو کیلوگرم و قدرت درشت نمایی آن ۱۴ برابر است. این محصول با قیمت پنج هزار دلار به بازار عرضه شده است.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*