بهترین اندازه برای صفحه نمایش گوشی کدام است؟ (نظرسنجی)

بهترین اندازه برای صفحه نمایش گوشی کدام است؟ (نظرسنجی)

در سال‌های اخیر، اندازه صفحه نمایش گوشی به مساله‌ای بسیار مهم تبدیل شده و یکی از گزینه‌های اصلی کاربران برای خرید اسمارت فون جدید است. به نظر شما، نمایشگر گوشی موبایل باید چه اندازه باشد؟

در طول سال‌های گذشته، اندازه صفحه نمایش گوشی های موبایل روند رو به رشدی را در پیش گرفته است. به عنوان مثال، اولین آیفون اپل با نمایشگری 3.5 اینچی روانه بازار شد در حالی که آخرین نسل از این محصولات (آیفون 7 پلاس)، صفحه نمایشی 5.5 اینچی دارد. این روند هنوز هم ادامه دارد به گونه‌ای که نمایشگر موبایل های جدید به جای بزرگ شدن از عرض، به سمت درازتر شدن پیش می‌روند.

ال جی جی 6 و گلکسی اس 8 سامسونگ با نسبت صفحه نمایش 18 و 18.5 به 9، بیشترین رشد را نسبت به مدل‌های پیش از خود داشته‌اند. معمولا اندازه عرض صفحه نمایش گوشی عاملی محدودکننده برای افزایش سایز آن است؛ مخصوصا زمانی که سازنده اسمارت فون بخواهد زمان دسترسی به قسمت بالایی نمایشگر (مانند بخش نوتیفیکیشن‌ها) را به حداقل برساند.

بهترین اندازه برای صفحه نمایش گوشی کدام است؟ (نظرسنجی)

در گذشته، نمایشگرهای کمتر از 5 اینچ از محبوبیت بالایی برخوردار بودند و جایگاه پس از آن را صفحه نمایش هایی با اندازه 5.4 تا 5.7 اینچی در اختیار داشتند. اما در حال حاضر، تقریبا هیچ کمپانی سازنده‌ای، محصولی با نمایشگر کمتر از 5 اینچ تولید نمی‌کند. اما آیا گوشی هایی با صفحه نمایش بالاتر از 6 اینچ می‌توانند رقبایی تازه‌نفس و جدی برای دیگر اسمارت فون ها باشند؟

آیا نمایشگر ثانویه جزیی از صفحه نمایش گوشی است؟

نظر شما در خصوص محصولاتی با نمایشگر ثانویه (مثل ال جی وی 20 یا اچ تی سی یو اولترا) چیست؟ آیا این بخش را نیز باید جزیی از اندازه کلی صفحه نمایش به حساب آورد؟ این قابلیت جدید از یک سو دسترسی به برنامه‌های مفید و کاربردی را در اختیار کاربر قرار می‌دهند، و از سوی دیگر، به طور کامل توسط همه اپلیکیشن‌ها به کار گرفته نمی‌شوند. بنابراین، محصولاتی از این دست همیشه طرفداران خاص خود را خواهند داشت.

در نظرسنجی زیر شرکت کرده و به گزینه مورد نظر خود رای دهید. در پایان نیز دیدگاه خود را در قسمت نظرات با ما و دیگر کاربران به اشتراک بگذارید.