نسل جدید سرفیس پن

نسل جدید سرفیس پن معرفی شد: با سریعترین قلم هوشمند دنیا آشنا شوید!

همراه با معرفی سرفیس پرو جدید، مایکروسافت از نسل جدید سرفیس پن (Surface Pen) به عنوان سریعترین قلم هوشمند موجود در جهان رونمایی کرد.

طی سال‌های اخیر و همراه با معرفی محصولات سری سرفیس، مایکروسافت تکنولوژی مربوط به قلم های هوشمند خود را به شکل قابل توجهی توسعه داده است. به دنبال همین موضوع، روز گذشته نیز یکی از مهندسان برجسته و توانمند این شرکت با نام استیوی بیتیک (Stevie Bathiche)، طی مصاحبه‌ای با شوق فراوان به معرفی نسل جدید سرفیس پن پرداخت.

ما گامی بسیار بزرگ با توسعه این قلم برداشتیم و من در رابطه با آن بسیار هیجان‌زده هستم.

به واسطه تلاش‌های چندین ساله مهندسان، حالا سرعت و دقت قلم سرفیس پن افزایش پیدا کرده است تا مثل گذشته شاهد تاخیر در انتقال اطلاعات نباشیم. به علاوه، حالا قابلیتی جدید به این قلم هوشمند اضافه شده که امکان استفاده زاویه‌دار از سرفیس پن را فراهم کرده و به طراحان اجازه می‌دهد همانند یک مداد، از این قلم برای سایه زدن نیز استفاده کنند. به گفته بیتیک، مورد بسیار جالب در رابطه با این قلم جدید، سیستم سفارشی و سرعت بسیار بالای آن در ارسال اطلاعات است.

ما در واقع با این قلم مستقیما روی نمایشگر می‌نویسیم. رابط برنامه نویسی ویندوز در ارتباط با قطعه سیلیکونی جدید ما، به آن می‌گوید که متون مختلف را با چه رنگ و فونتی بنویسد.

به دنبال استفاده از این سیستم، مایکروسافت می‌تواند یک دنباله ۱۰۰ میلی ثانیه‌ای از جوهر را پیش از اینکه اطلاعات آن به سیستم عامل برسد، حذف کند که نتیجه آن چیزی نخواهد بود جز کاهش تاخیر زمانی سرفیس پن. به همین جهت بیتیک مدعی شده که آنها موفق به ساخت سریعترین قلم هوشمند دنیا شده‌اند.

تعداد سطوح حساس به فشار در سرفیس پن حالا به ۴۰۹۶ رسیده و برای استفاده از آن نیز به نیروی فشار ۱۲ گرمی نیاز است. همچنین حالا سرعت این قلم نسبت به نسل گذشته دو برابر افزایش پیدا کرده و به گفته مایکروسافت، سرعت واکنش آن نیز دو بار بیشتر از قلم هوشمند اپل خواهد بود.

نسل جدید سرفیس پن

بخش داخلی قلم سرفیس پن

تجربه کوتاه وب‌سایت‌های مختلف از کار با نسل جدید سرفیس پن گفته‌های مایکروسافت را تایید می‌کند. این قلم جدید دقت بالایی داشته و اطلاعات را بدون هیچ تاخیری ارسال می‌کند. حالت استفاده زاویه‌دار یا مایل نیز همانند قلم “Wacom”، عملکرد بسیار خوبی دارد. اگرچه توانایی واقعی این قلم هوشمند باید توسط طراحان سنجیده شود، اما شکی نیست که مایکروسافت تمام تلاش خود را برای بهبود آن داشته است.

با اینکه طراحی سرفیس پن جدید کمی تغییر کرده و حالا فاقد گیره در بخش بالایی است، اما شکل آن، کاملا دایره‌ای نبوده و به صورت مغناطیسی به بخش کناری سرفیس پرو متصل می‌شود.

نسل جدید قلم هوشمند مایکروسافت با محصولات قبلی سری سرفیس نیز سازگاری کامل خواهد داشت؛ با این تفاوت که در این گجت ها از حالت نوشتن زاویه‌دار نمی‌توان استفاده کرد. به علاوه، سرفیس پرو جدید همراه با این قابلیت روانه بازار خواهد شد و مایکروسافت تلاش دارد امکان پشتیبانی برخی از محصولات قبلی همچون سرفیس بوک و سرفیس استدیو از این حالت را فراهم کند.

ویدیوی معرفی نسل جدید سرفیس پن

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*