پرشتاب ترین خودروهای جهان

صفر تا صد پرشتاب ترین خودروهای جهان ؛ از فراری لافراری تا بوگاتی شیرون

یکی از اعداد جذاب در صنعت خودروسازی، شتاب صفر تا صد اتومبیل‌هاست. در این مطلب قصد داریم با پرشتاب ترین خودروهای جهان در سال ۲۰۱۷ آشنا شویم.

شاید ارزیابی دقیق شتاب خودروها کمی دشوار باشد؛ چرا که برخی از شرکت‌های خودروسازی در اعلام رقم دقیق شتاب صفر تا صد کیلومتر در ساعت محصولات خود اغراق می‌کنند. از سوی دیگر متغیرها و عوامل فراوانی هستند که در آزمون شتاب عملی موثر هستند و به همین دلیل هیچ استاندارد جهانی در این مورد وجود ندارد و تنها راه برای فهمیدن اینکه کدام خودرو سریع‌تر از دیگری است، آزمایش همزمان آن‌ها در کنار یکدیگر و در شرایط یکسان خواهد بود.

در ادامه پرشتاب ترین خودروهای جهان در حال حاضر را معرفی می‌کنیم و البته تمامی اعداد و ارقام اعلام شده با استناد به شتاب اعلامی از سوی سازندگان ذکر شده است.

۱۵ مورد از پرشتاب ترین خودروهای جهان در سال ۲۰۱۷

۱۵. آئودی آر ۸ وی ۱۰ پلاس ۲۰۱۶ (Audi R8 V10 Plus)

شتاب صفر تا صد: ۳.۲ ثانیه

آئودی آر ۸ وی ۱۰ پلاس به پیشرانه ۵.۲ لیتری وی ۱۰ تنفس طبیعی مجهز شده که قدرت ۶۱۰ اسب بخار را ارائه می‌دهد. این سوپراسپورت آلمانی می‌تواند در مدت ۳.۲ ثانیه از صفر به سرعت ۱۰۰ کیلومتر بر ساعت برسد و حدود ۱۳۵ هزار پوند قیمت دارد.

پرشتاب ترین خودروهای جهان

۱۴. فراری لافراری ۲۰۱۴ (Ferrari LaFerrari)

شتاب صفر تا صد: کمتر از ۳ ثانیه

این خودروی شگفت‌انگیز ایتالیایی که یک میلیون دلار قیمت دارد در آزمایش‌های شتابی، رقم کمتر از ۳ ثانیه را برای رسیدن به سرعت ۱۰۰ کیلومتر بر ساعت به ثبت رسانده است.

پرشتاب ترین خودروهای جهان

۱۳. پورشه ۹۱۱ توربو اس ۲۰۱۶ (Porsche 911 Turbo S)

شتاب صفر تا صد: ۲.۹ ثانیه

۹۱۱ توربو اس یکی از نفیس‌ترین محصولات پورشه است که همواره مورد تحسین قرار گرفته و با پیشرانه ۳.۸ لیتری ۶ سیلندر توئین توربو خود، قدرت ۵۶۰ اسب بخار و شتاب ۲.۹ ثانیه را ارائه داده است. این خودروی دوست داشتنی نزدیک به ۱۴۶ هزار پوند قیمت دارد.

پرشتاب ترین خودروهای جهان

۱۲. لامبورگینی اوراکان پرفورمانته ۲۰۱۷ (Lamborghini Huracan Performante)

شتاب صفر تا صد: ۲.۹ ثانیه

پرفورمانته نسخه ویژه‌ای از لامبورگینی اوراکان است که به منظور عملکرد بهتر در پیست‌ها توسعه پیدا کرده و با زمان ۶ دقیقه و ۵۲ ثانیه، سریع‌ترین خودروی پیست نوربرگ رینگ لقب گرفته است. هر چند عملکرد خوب این خودرو در پیست چندان ارتباطی به شتاب آن ندارد، اما باز هم اوراکان پرفورمانته رقم ۲.۹ ثانیه را برای شتاب صفر تا صد کیلومتر در ساعت ثبت کرده است.

پرشتاب ترین خودروهای جهان

۱۱. فورد جی تی ۲۰۱۷ (Ford GT)

شتاب صفر تا ۹۶ کیلومتر: ۲.۸ ثانیه

سرانجام پس از چند سال وقفه، فورد مدل افسانه‌ای GT را احیا کرد و نسل جدید این سوپر اسپورت افتخارآفرین در مسابقات لمانز را با قیمت ۴۵۰ هزار پوند عرضه کرد. فورد جی تی شتاب فوق‌العاده ۲.۸ ثانیه را ارائه می‌کند.

پرشتاب ترین خودروهای جهان

۱۰. کوئینگزگ رگرا ۲۰۱۶ (Koenigsegg Regera)

شتاب صفر تا صد: ۲.۸ ثانیه

کوئینگزگ رگرا همواره با اعداد شگفت‌انگیزی همراه است. قدرت عجیب ۱۵۰۰ اسب بخار، گشتاور ۲ هزار نیوتن متر و حداکثر سرعت ۴۰۰ کیلومتر در ساعت در کنار شتاب صفر تا صد ۲.۸ ثانیه، بیان‌گر ویژگی‌های این ابرخودرو هستند.

پرشتاب ترین خودروهای جهان

۹. مک لارن پی وان ۲۰۱۴ (McLaren P1)

شتاب صفر تا صد: ۲.۸ ثانیه

مک لارن پی ۱ با پیشرانه‌ای به قدرت ۹۱۵ اسب بخار، حداکثر سرعت ۳۵۰ کیلومتر در ساعت و شتاب ۲.۸ ثانیه، نمایش فوق‌العاده‌ای در جاده خواهد داشت و البته رقبای آن نیز بیکار ننشسته‌اند.

پرشتاب ترین خودروهای جهان

۸. لامبورگینی اونتادور اس وی ۲۰۱۶ (Lamborghini Aventador SV)

شتاب صفر تا صد: ۲.۸ ثانیه

یکی دیگر از پرشتاب ترین خودروهای جهان و احتمالا یکی از بهترین خودروهای تولید شده توسط لامبورگینی، اونتادور SV نام دارد. این خودروی باشکوه می‌تواند در مدت ۲.۸ ثانیه از صفر به سرعت صد کیلومتر در ساعت برسد و تنها پس از گذشت ۵.۸ ثانیه به سرعت ۲۰۰ کیلومتر در ساعت خواهد رسید.

پرشتاب ترین خودروهای جهان

۷. پورشه ۹۱۸ اسپایدر ۲۰۱۴ (Porsche 918 Spyder)

شتاب صفر تا ۹۶ کیلومتر: کمتر از ۲.۸ ثانیه

پورشه ۹۱۸، ضلع سوم مثلث ابرخودروهای هیبریدی این برند است که شتاب کمتر از ۲.۸ ثانیه را برای رسیدن به سرعت ۹۶ کیلومتر در ساعت ارائه می‌دهد. ممکن است شتاب صفر تا صد این خودرو، یک یا دو دهم ثانیه بیشتر از این رقم اعلامی باشد.

پرشتاب ترین خودروهای جهان

۶. هنسی ونوم جی تی ۲۰۱۱ (Hennessey Venom GT)

شتاب صفر تا ۹۶ کیلومتر: ۲.۷ ثانیه

هنسی ونوم GT مدت‌هاست که با بوگاتی ویرون و حالا هم شیرون بر سر عنوان سریع ترین خودروی جهان رقابت می‌کند. به گفته سازندگان، سرعت این خودرو به ۴۳۵ کیلومتر در ساعت می‌رسد اما این رکورد به صورت رسمی تایید نشده است. با این حال، ونوم جی تی با شتاب ۲.۷ ثانیه یکی از پرشتاب ترین خودروهای جهان به شمار می‌رود.

پرشتاب ترین خودروهای جهان

۵. آریل اتم ۳.۵ آر ۲۰۱۴ (Ariel Atom 3.5R)

شتاب صفر تا ۹۶ کیلومتر: ۲.۶ ثانیه

شرکت آریل از دو دهه پیش به ساخت خودروهای سریع و عجیب می‌پرازد و معمولا خودروهای تولیدی این برند، شتاب صفر تا ۹۶ کیلومتر در ساعت زیر ۳ ثانیه‌ای دارند. اتم ۳.۵R مجهز به پیشرانه ۲ لیتری ۴ سیلندری است که می‌تواند ظرف ۲.۶ ثانیه از صفر به سرعت ۹۶ کیلومتر در ساعت برسد و برای رسیدن به سرعت ۱۶۰ کیلومتر در ساعت به تنها ۶ ثانیه زمان نیاز دارد.

پرشتاب ترین خودروهای جهان

۴. تسلا مدل اس پی ۱۰۰ دی ۲۰۱۶ (Tesla S P100D)

شتاب صفر تا ۹۶ کیلومتر: ۲.۵ ثانیه

مدل اس پی ۱۰۰ دی تسلا، یکی دیگر از پرشتاب ترین خودروهای جهان است. این سدان تمام الکتریکی می‌تواند در مدت ۲.۵ ثانیه از حالت سکون به سرعت ۹۶ کیلومتر در ساعت برسد.

پرشتاب ترین خودروهای جهان

۳. بوگاتی ویرون سوپراسپورت ۲۰۱۰ (Bugatti Veyron Super Sport)

شتاب صفر تا صد: ۲.۵ ثانیه

این خودروی سوپراسپورت دیگر نیازی به معرفی ندارد. هیولای بوگاتی یعنی بوگاتی ویرون به جز شتاب وحشتناکی که دارد، سرعت ۴۳۱ کیلومتر در ساعت را نیز به ثبت رسانده و رسما به عنوان سریع‌ترین خودروی تولیدی دنیا شناخته می‌شود.

پرشتاب ترین خودروهای جهان

۲. بوگاتی شیرون ۲۰۱۷ (Bugatti Chiron)

شتاب صفر تا صد: کمتر از ۲.۵ ثانیه

شیرون نیز آمده تا فلسفه بوگاتی را دنبال کند و در عین حال معیارهای این برند را بالا برده و ویژگی‌های منحصربه‌فردی را به نمایش بگذارد. هنوز به صورت رسمی شتاب بوگاتی شیرون اعلام نشده اما تنها تایید شده که شتاب آن نسبت به ویرون بهبود یافته است.

پرشتاب ترین خودروهای جهان

۱. دوج چلنجر اس آر تی دیمن ۲۰۱۸ (Dodge Challenger SRT Demon)

شتاب صفر تا ۹۶ کیلومتر: ۲.۳ ثانیه

دوج چلنجر اس آر تی دیمن با قدرت ۸۲۹ اسب بخار در زمان معرفی خود غوغایی به پا کرد. این ابر خودرو، پرشتاب ترین خودروی حال حاضر جهان شناخته شده و در زمان شتاب‌گیری، چرخ‌های جلوی آن از زمین بلند می‌شود. این هیولای آمریکایی تنها در ۲.۳ ثانیه از حالت سکون به سرعت ۹۶ کیلومتر در ساعت می‌رسد.

پرشتاب ترین خودروهای جهان

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*

۵ دیدگاه

  1. نویسنده مقاله نیسان gtr و قورت داده ?

  2. پس چرا نیسان GTR توی این لیست نیست

  3. گودزیلا از ۹۰ درصد اینا بهتره