نتایج جستجوی گوگل شخصی‌تر می‌شود

 

شرکت گوگل تلاش می‌کند نتایج جست‌و‌جوی کاربران بر روی موتور جستجوگر خود را شخصی‌تر کند. گوگل قصد دارد این کار را با ترکیب محتویات گوگل پلاس و نتایج موتور جستجوگر خود انجام دهد.
 
به گزارش گجت نیوز به نقل از businessweek در این روش وقتی یک کاربر با حساب شخصی خود وارد جستجوگر گوگل می‌شود و به جستجوی واژه یا عبارتی می‌پردازد، جستجوگر گوگل علاوه بر جستجو در محتوای وب، آن واژه یا عبارت را در محتویات گوگل پلاس کاربر و دوستانش نیز جستجو می‌کند و امکان دسترسی کاربر به مطالبی را که توسط خود وی و یا دوستانش در گوگل پلاس منتشر شده، فراهم می‌سازد.
 
مثلاً اگر کاربری در گوگل به جستجوی تصاویر «سگ» بپردازد، موتور جستجوگر در محتویات گوگل پلاس به جستجو می‌پردازد و اگر کاربر یا یکی از دوستانش عکس سگ خود را بر روی این شبکه اجتماعی منتشر کرده باشند، آن عکس را در صدر نتایج جستجو برای کاربر به نمایش می‌گذارد. شرکت گوگل نام خدمات جدید خود را «گوگل به اضافهٔ دنیای شما» (Google، Plus Your World) نامیده است.
 
بزرگ‌ترین موتور جستجوگر جهان با این اقدام می‌کوشد از دو رقیب اصلی خود در این زمینه یعنی فیس بوک و جستجوگر بینگ مایکروسافت پیشی بگیرد. چندی پیش مایکروسافت برای اولین بار محتویات فیس بوک درباره داده‌ها و اطلاعاتی مثل نام رستوران‌ها و برندهای مختلف را در نتایج جستجوی خود برای کاربران به نمایش گذاشت.

 

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*