تمدن باستانی در قطب جنوب

تمدن باستانی در قطب جنوب : چه رازی پشت پرده این قاره اسرار آمیز پنهان شده است؟

بر اساس اطلاعات موجود، با جستجوی بیشتر در بقایای مدفون در زیر یخ‌ها و برف‌ها، می‌توان از اسرار پنهان تمدن باستانی در قطب جنوب پرده برداری کرد.

با کشف بقایای تمدن باستانی در قطب جنوب ، سوالات بسیاری پیرامون گذشته این قاره مطرح خواهد شد!

آیا این احتمال وجود دارد که قاره قطب جنوب، شواهد مربوط به یک تمدن باستانی را در زیر لایه‌های ضخیم خود مدفون کرده باشد؟ آیا نقشه‌های پیری رئیس (Piri-Reis)، فیلیپ بوئش (Philippe Buache) و اورونس فینه (Oronce Finé)، گواهی بر کشف قاره قطب جنوب، پیش‌تر از عصر مدرن هستند؟ بر اساس محتویات نقشه‌های مذکور، پیش از آنکه قطب جنوب از یخ پوشیده شود، مردمان قدیم قادر به مشاهده دقیق آن بوده‌اند. با این تفاسیر، وجود یک تمدن باستانی در قطب جنوب را می‌توان علت اصلی علاقه نازی‌های آلمان، محققان و جهانگردان مختلف به این قاره به شمار آورد!

قطب جنوب ، یکی از اسرارآمیزترین مکان‌های کره زمین است. دانشمندان و پرسنل نظامی مختلفی در طول تاریخ به این مکان سفر کرده و چیزهای عجیب و غریبی را در آنجا شاهد بوده‌اند. گفته می‌شود که این قاره پوشیده از یخ و برف، اسرار بسیاری را در خود پنهان کرده و در زیر لایه‌های آن، می‌توان به اکتشافات خارق‌العاده‌ای دست پیدا کرد؛ تا جایی که باستان‌شناسان آمریکایی و اروپایی، از کشف اهرامی تاریخی در این قاره اسرارآمیز خبر می‌دهند.

تمدن باستانی در قطب جنوب

اما در واقع در پشت پرده این ماجرا چه چیزی نهفته است؟ آیا واقعا احتمال مدفون بودن اسراری خارق‌العاده در زیر لایه‌های یخی این قاره وجود دارد؟ آیا تا به حال به این موضوع فکر کرده‌اید که در گذشته‌ای دور، سطح قاره قطب به چه شکل بوده است؟ بر اساس شواهد تاریخی، سطح این قاره همواره پوشیده از یخ و برف نبوده است! حتی این احتمال وجود دارد که در گذشته‌ای دور، تمدنی پیشرفته ساکن این منطقه بوده باشند.

اکتشاف تاریخی نقشه پیری رئیس (Piri-Reis) در سال ۱۹۰۰ میلادی، یکی از بحث‌برانگیزترین واقعیت‌ها را پیرامون این قاره فاش کرد! در این نقشه، قاره قطب جنوب به عنوان یک قاره با پوشش گیاهی، پوشیده از جنگل‌ها و رودخانه‌های فاقد یخ ترسیم شده و سوالات بسیاری را پیرامون این قاره مطرح ساخته است.

اکتشاف این نقشه بدان معناست که شخصی در هزاران سال قبل (پیش از آنکه قطب جنوب قاره‌ای یخی باشد)، ضمن دسترسی به این قاره، توانسته جزئیات آن را به دقت ترسیم کند. با استناد به نقشه پیری رئیس ، قدمت اکتشاف قاره قطب جنوب تا ۳۰۰۰ سال، به عقب‌تر باز می‌گردد.

تمدن باستانی در قطب جنوب

علاوه بر نقشه پیری رئیس، نقشه‌ها و نمودارهای مشابه دیگری نیز چنین موضوعی را تایید می‌کنند. این نقشه‌ها، نشان می‌دهد که صدها سال و یا هزاران سال قبل، تمدن‌هایی پیشرفته در زمین سکونت داشته‌اند که به دلایلی نامعلوم، از حیات بر زمین رخ بسته و جای خود را به نسل‌های بعدی انسان‌ داده‌اند. یکی از معروف‌ترین نمودارهای مرتبط با این موضوع، نقشه جغرافیدان فرانسوی به نام فیلیپ بوئش است. نقشه بوئش دارای دو نسخه مختلف است که در یکی از آنان، قاره قطب جنوب کاملا فاقد از یخ ترسیم گردیده و در نسخه دیگر، هیچ اشاره‌ای به شرایط اقلیمی این قاره نشده است. بسیاری بر این باورند که فیلیپ بوئش از موجودیت این قاره بی اطلاع بوده و تمامی تصویرپردازی‌های او، بر مبنای فرضیات صورت گرفته است.

اورونس فینه، نقشه دیگری‌ست که قطب جنوب را فاقد یخ ترسیم نموده و در حدود ۶۰۰۰ سال قبل، توانسته محل دقیق رودخانه‌های این قاره را نیز به درستی نشان دهد. اکتشافات دانشمندان امروزی، پیرامون رودخانه‌های قطب جنوب نیز با این نقشه مطابقت دارند.

جالب توجه است که نازی‌ها در مورد این نقشه‌ها اطلاع داشته و قطب جنوب را مکانی بسیار مهم به شمار می‌آوردند. آدولف هیتلر (Adolf Hitler)، عاشق تمدن باستانی در قطب جنوب و هر جای دیگری از این سیاره بود، از او به عنوان فردی علاقمند به فناوری‌های باستانی، تمدن‌های گمشده و… یاد می‌شود. او در نهایت متقاعد شد که قطب جنوب در واقع همان مکان گمشده آتلانتیس است! او بر این باور بود که در اعماق این قاره پوشیده از یخ، گنجینه‌هایی باستانی و عرفانی وجود دارد که او با دست‌یابی به آنان، می‌تواند بر جهانیان سلطنت کند.

گفته شده است که نازی‌ها در نهایت یک تیم جهت جستجوی قطب جنوب آماده کرده و سفری اکتشافی را آغاز نمودند. نازی‌ها یک قار مصنوعی بزرگ را در قطب جنوب ایجاد کرده و تجهیزات و دستگاه‌های لازم در طول این اکتشاف را در آن مخفی کردند. همچنین گفته می‌شود که نازی‌ها، یک پایگاه عظیم را نیز در قطب جنوب با نام ایستگاه ۲۱۱ (Station 211) ایجاد کردند. در این صورت، ممکن است که این پایگاه در حال حاضر نیز در منطقه‌ای موسوم به «سرزمین ملکه ماود» (Queen Maud Land) وجود داشته باشد.

تمدن باستانی در قطب جنوب

یک نقل قول تاریخی از کارل دونیتس (Karl Dönitz)، به عنوان یکی از رهبران نیروی دریایی آلمان در جنگ جهانی دوم وجود دارد که می‌گوید:

ناوگان زیردریایی آلمان‌ها، این افتخار را دارد که در بخش دیگری از جهان با ساخت یک پایگاه نظامی غیر قابل تسخیر، پیشروی داشته باشد.

در نهایت، آمریکایی‌ها از کاوش نازی‌ها در قطب جنوب اطلاع پیدا کرده و یک عملیات اکتشافی جدید را ترتیب دادند. بر اساس اظهارات دانشمندان آمریکایی، آن‌ها شاهد تکنولوژی‌های غیرمعمول بسیاری بوده‌اند که از جمله آن‌ می‌توان به پرواز بشقاب پرنده‌ در آسمان قطب جنوب اشاره کرد. پرواز یوفو در قطب جنوب یکی از عجیب‌ترین گزارشاتی که شاهدین این واقعه از آن سخت گفته‌اند، تا جایی که گفته می‌شود قطب جنوب، همان محلی‌ست که نازی‌های آلمان، با بیگانگان فرازمینی ملاقات داشته‌اند!

دانشمندان و محققانی که برای کسب اطلاعات بیشتر پیرامون این مسئله به سرزمین‌های یخی سفر می‌کنند، از مشاهده تکنولوژی‌های موجودات فضایی سخن می‌گویند! در سال ۱۹۶۵، گروهی از دانشمندان و پرسنل نظامی شیلی و آرژانتین، از پرواز چند شی پرنده ناشناس در نزدیکی قطب جنوب خبر دادند. با این تفاسیر، می‌توان قطب جنوب را سرزمینی اسرارآمیز و در هاله‌ای از ابهام معرفی کرد.

اما در واقع چه چیزی در زیر یخ‌های قطب جنوب پنهان شده که کشورها و ابرقدرت‌های مختلف جهان، در تلاش برای تصاحب آن هستند؟ آیا اکتشاف یک تمدن باستانی در قطب جنوب واقعیت دارد؟ اگر این تمدن باستانی، تکنولوژی‌هایی بسیار پیشرفته‌تر از ما را در اختیار داشته، با سفر به این منطقه می‌توانیم در زمانی کوتاه شاهد جهشی بزرگ در دانش و فن‌آوری امروزی خود باشیم.

در سال‌های اخیر، مستند‌های بسیاری از سفر اشخاص مختلف به قاره قطب جنوب تهیه شده است؛ اشخاصی که تماما در جستجوی چیزی ارزشمند بوده‌اند!

ممکن است در نهایت، این جستجو به اکتشاف تمدن باستانی در قطب جنوب منجر شده و تکنولوژی‌هایی فراتر از تصورات را به ما هدیه کند. در واقع ممکن است که با اکتشاف بقایای این تمدن باستانی، بتوانیم به پاسخ‌هایی واقعی از گذشته اسرارآمیز این قاره دست پیدا کنیم.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*

۱۵ دیدگاه

 1. انسان امروزی ۲۰۰هزار سال قدمت داره مانهایت نهایت ۱۰۰۰۰سالشو بدونیم بقیش فقط یه رازه یا افراد خاصی ازش خبر دارن

 2. و یا شاید زمین تخت است و کسی به فضا دست پیدا نکرده و ماهواره ای هم در واقع در فضا راه نیافته و داستان کروی بودن زمین از پایه دروغی بیش نباشد و شاید داستان ذوالقرنین وحضرت خضر نبی و آب حیاط، که در قصص القران آمده در قطب جنوب رخ داده و شایدهای بسیار… اشارات جالبی در مورد قطب جنوب در کانال (زمین تخت) وجود دارد.

 3. میگن سرخ پوستا فراریا قاتلا جم شدن اونجا تمدن زدن از ترسشون

 4. سلام. گفته بودید مثلث برمودا زیرش هرم هست! قرار بود مطلب بزارید در مورد کششی ک هرم ایجادمیکنه!

 5. بالاخره این رآکتور طبیعیه یا مصنوعی؟اگه طبیعیه که اینهمه داد وغال نداره.اگه ساخت دست تمدنهای پیشینه چرا بهش اشاره نکردن؟

 6. دمتون گرم مطالب بسیار زیبا و مفید بودند

 7. آفرین گجت نیوز.ادامه بده که ما هم با شما هستیم.

 8. سلام
  ما از هیچی
  هیچی نمیدانیم………..
  حتی از خودمان……………

 9. من تو یک چیز موندم این همه دستگاه و تجهیزات و ماهواره هستش ولی چرا نمیتونن زیر اقیانوس مثل برمودا و قطب جنوب و …. رو آمارش رو در بیارن ، اصلا به نظرم اگه فضایی ها بیان و برن بازم با این همه تجهیزات کسی متوجه نمیشه به نظر من باید یک فکری به حال این قضیه بکنن یک دستگاهی بزارن رصد بکنه

  • دوست من،همه اینایی که میگی آمارش دراومده ولی رسانه ایش نمیکنن.قدرتهای دنیای ما. در نشر واقعیتها بسیار خسیس و محتاط هستند.مثل کشف داروی سرطان که کاشفشو کشتن و دارو رو برای خودشون و نزدیکانشون در صورت لزوم استفاده میکنند.این اطلاعات اخیر رو هم مدیون هکری هستیم که سایت ناسا رو هک کرد و مدارک رو منتشر کرد.

 10. گجت نیوز ادامه بده . کارِت عالیه . همین مطالب گچت نیوز رو جذاب کرده

 11. با ایتکه از تاریخ متنفرم اما به نحوه شکل گیری کره زمین و اینچنین مطالبی علاقه دارم!

 12. بقول ایندیانا جونز ?میگه اگه میخواین تاریخ بشناسین تو کتابا دنبالش نگردین ، قدمت ۴،۷ میلیاردی زمین حتما تمدن های بسیار زیادی بخودش دیده و راز های سر به مهری داره ،

 13. حالا که فکر می کنم می بینم هیچی از گذشته ی پر رمز و راز تاریخ نمی دونیم.