سونی : تعطیلی یک کارخانه و اخراج ۲۰۰۰ کارمند

شرکت سونی رسما اعلام نمود که برنامه هایی برای اخراج حدود ۲۰۰۰ نفر از نیروی کار خود تا پایان سال جاری میلادی را دارد. این نیروی کار اخراجی شامل حدود ۲۰ درصد از کارکنان دفتر مرکزی سونی توکیو و حدود ۲۰ درصد از نیروی کار بخش Home Entertainment و Sound Business Group می شود. سونی قبلا اعلام کرده بود که آنها تا ماه مارس ۲۰۱۳ میلادی حدود ۶ درصد از کل نیروی کار خود را کاهش خواهند داد و این کار هدف آنهاست.

علاوه بر این، شرکت سونی یکی از کارخانه های خود در Minokamo ژاپن را تعطیل می کند، واحدی که تعداد ۸۴۰ نفر از ۲۰۰۰ نفر نیروی اخراجی در این محل مشغول به کار بوده اند. این کارخانه در حال حاضر مسئول تولید لنزهای قابل تعویض DSLR و محصولاتی دیگر می باشد.

به گفته TechSpots، این کاهش نیروی کار توسط سونی باعث کاهش ۳۷۹ میلیون دلاری هزینه ها در سال مالی بعدی (آوریل) خواهد شد. همچنین سونی امیدوار است تا با انجام این کار به بالابردن سود خود کمک نماید.

سونی بعد از حدود ۶۰ سال بدترین سال مالی خود را پشت سر گذاشت و همین موضوع دلیل اصلی این کاهش نیروی کار و اتخاذ این سیاست ها بوده است. باید دید این سیاست ها و استراتژی جدید شرکت سونی چه کمکی به این شرکت در آینده خواهد کرد.


منبع : en.gadgetnews

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*