مشخصات فنی گوشی های اپل

مقایسه مشخصات فنی گوشی های اپل به مناسبت دهمین سالگرد عرضه آیفون

امروز قصد داریم به بهانه دهمین سالگرد عرضه آیفون (Apple iPhone)، مشخصات فنی گوشی های اپل که طی این سال‌ها عرضه شدند را با یکدیگر مقایسه کنیم.

پیش از هر چیز بهتر است بدانید هدف از این مقایسه، ایجاد رقابت و انتخاب موبایل قدرتمندتر نیست؛ بلکه ما می‌خواهیم نگاهی به روند تکاملی ده نسل مختلف از گوشی های آیفون که طی 10 سال گذشته داشته باشیم.

واقعیت این است که تا به امروز هیچ‌کدام از گوشی های هوشمند شرکت اپل در زمان عرضه، از نظر سخت افزاری بهترین و بالاترین نبوده‌اند. این موضوع در مقایسه عددی مشخصات فنی نیز روشن‌تر بوده و برخی مواقع، به سختی می‌توان تفاوت‌های دو نسل پشت سر هم را از یکدیگر تشخیص داد. همواره توانایی اپل به مهارت آنها در بهینه کردن محصولات خود از نظر سخت افزاری و نرم افزاری برای دست‌یابی به قدرت بالاتر و عملکرد بهتر بستگی داشته است. این موضوع اپل را قادر می‌سازد تا با عرضه نسل جدید گوشی خود با سخت افزار مشابه، حتی در صورت افزایش ندادن قدرت آن، عملکرد دستگاه را در سطح قبلی نگه دارد.

شاید پیش‌بینی ویژگی‌های آیفون 2027 کمی سخت باشد. ولی اگر روند تکاملی این گوشی طی 10 سال آینده نیز از نظر سخت افزاری به همین صورت باشد، احتمالا جهشی بزرگ‌تر و قابل توجه‌تر در انتظار کاربران خواهد بود.

مقایسه مشخصات فنی گوشی های اپل

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*

2 دیدگاه

 1. همه اطلاعاتی ک از گوشیا داده بودین الکی بود
  بلد نیستین اول یذره تحقیق کنین خووو
  آخه آیفون فایو سی کی گفته ٨ گیگ داره
  ناموسن آیفون سیکس کجاش ٣٢ گیگ داره
  یا مدل اس ای کِی١٢٨گیگ داشته؟!!!!!!???
  عاخا اگه اینو دیدگاهو تایید نکنین معلوم میشه اصن انتقاد پذیر نیستین

  • دوست عزیز بهتر بود قبل از اینکه ما رو به دادن اطلاعات الکی متهم کنید، حداقل یک بار روی منبعی که انتهای پست قرار دادیم کلیک میکردید!