اسکن QR با اپلیکیشن دوربین در آی او اس 11

اپلیکیشن دوربین در آی او اس ۱۱ کدهای QR را به صورت خودکار شناسایی می‌کند

اپلیکیشن دوربین در آی او اس ۱۱ (iOS 11) به کاربران آیپد و آیفون ها قابلیت اسکن خودکار کدهای QR و تماشای پیش نمایش آنها بدون خروج از برنامه دوربین را ارائه می‌کند.

چندین ماه پیش، ما به رویداد TEDx رفتیم. آن رویداد فرصت خوبی برای یادگیری از تجربیات دیگران جهت شرکت در یکی از بازی های اسپانسرها بود. این یک سفر عجیب و غریب برای ما بود و می‌توانست ما را به دو نتیجه متفاوت برساند. برای پاسخ به سوال به سایت اسپانسر رفتم و در آن جا یک پوستر بزرگ را دیدم که یک کد QR بزرگ بر روی آن قرار گرفته بود که به صفحه مورد نظر لینک شده بود. پس از آن ما به این فکر افتادیم که به راستی چرا هیچ دوربین گوشی نمی‌تواند به صورت خودکار این کدهای QR را اسکن کند؟

اپلیکیشن دوربین در آی او اس ۱۱ کد QR را در نوتیفیکیشن به نمایش می‌گذارد

مشخص است که برخی از دوربین  ها می‌توانند چنین کاری را انجام دهند. با استفاده از اپلیکیشن دوربین در آی او اس ۱۱ شما قادر به اسکن کدهای QR هستید. هرچند لینک پشت پرده کد به صورت خودکار باز نمی‌شود، اما شما یک نوتیفیکیشن را دریافت می‌کنید که اعلام می‌کند یک کد QR یافت شده است. سپس شما می‌توانید بر روی آن ضربه بزنید تا باز شود و یا آن را به سمت پایین بکشید تا بدون آنکه نیازی به ترک اپلیکیشن دوربین باشد، پیش نمایشی از محتوای آن لینک را مشاهده کنید. اگر آن کد پیوند به یک صفحه وب باشد در اپلیکیشن سافاری باز خواهد شد، اما لینک به بازی ها و اپلیکیشن ها در اپ استور به اجرا درخواهند آمد.

جالب اینکه آیفون اولین گوشی نیست که اپلیکیشن دوربین آن می‌تواند به صورت خودکار کدهای QR را تشخیص دهد. این ویژگی برای برخی از گوشی های چینی شیائومی از پیش وجود داشت که با چنین عمکرد مشابهی فعالیت می‌کنند. دیگر شرکت چینی یعنی میزو نیز چنین قابلیتی را البته بدون تشخیص خودکار، در اختیار کاربران گوشی های هوشمند خود قرار می‌دهد. اما متاسفانه محصولات هیچ یک از برندهای مذکور در بازار غرب به فروش نمی‌رسند و تنها در خود کشور چین محبوب هستند.

حال اپلیکیشن دوربین در آی او اس ۱۱ که امسال عرضه خواهد شد به کاربران آیفون ها و آیپدهای اپل اجازه می‌دهد از قابلیت اسکن کدهای QR بهره‌مند شوند. اگر کنجکاو هستید تا با عملکرد این اپلیکیشن از نزدیک ملاقات کنید، می‌توانید در صورت پشتیبانی دستگاهتان همین حالا اقدام به دانلود نسخه آزمایشی پیش نمایش عمومی آی او اس ۱۱ کنید.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*