کره ای ها در پی ساخت بزرگترین شهر توریستی جهان با هزینه ۲۶۴ میلیارد دلار

چشم بادامی های کره جنوبی می خواهند پول های زیادی خرج کنند تا یک شهر توریستی – تفریحی بسازند و با لاس وگاس آمریکایی ها به جدال بپردازند. این شهر که قرار است ۲۷۰ میلیارد دلار هزینه بردارد، به شکل عدد ۸ انگلیسی ساخته خواهد شد. علت انتخاب عدد ۸ هم باور مردم چین است.

چینی ها معتقدند که ۸ عدد خوش شانسی است و کره با این کار می خواهد سوپر پولدارهای چینی را به سمت این شهر بکشاند و تا آنجایی که می تواند از آنها پول درآورد.

شهر هشت ۳ برابر بزرگتر از ماکائو – شهر توریستی چین – است. قرار است در این شهر انواع تسهیلات برای خوشگذرانی، هتل ها و آپارتمان های لوکس، مراکز خرید و کازینوها، پارک های آبی، سالن کنسرت ۵۰ هزار نفری، یک جاده برای برگزاری مسابقه های اتومبیلرانی فرمول یک و یک قسمت مخصوص درمان های پزشکی تعبیه شود.

گفته می شود برای این طرح ۳٫۸ میلیارد دلار سرمایه جذب شده اما تا ۲۷۰ میلیارد دلار راه بسیار زیادی مانده است. مقامات اینچیون – شهری که قرار است شهر ۸ در آن ساخته شود – گفته اند: «این شهر در سال ۲۰۳۰ تکمیل شده و بیش از ۳۵۰ هزار نفر در آن سکونت خواهند داشت. سالانه ۱۳۴ میلیون توریست به این شهر خواهند آمد و برای ۹۳۰ هزار نفر ایجاد شغل می شود. مطمئناً بوجود آمدن این شهر، اقتصاد محلی را با یک رشد چشمگیر مواجه می کند».


منبع : sourcefednews

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*