مسابقه عکاسی نشنال جئوگرافیک تراولر 2017

۱۰ تصویر برگزیده مسابقه عکاسی نشنال جئوگرافیک تراولر ۲۰۱۷

۱۰ تصویر برتر از مسابقه عکاسی نشنال جئوگرافیک تراولر ۲۰۱۷ (۲۰۱۷ National Geographic Traveler) توسط منتقدان انتخاب شده است که در ادامه مشاهده می‌کنید.

اگر یک مجله باشد که بهترین تصاویر را سالانه از سراسر جهان جمع آوری می‌کند، آن نشنال جئوگرافیک است. مسابقات عکاسی معتبر این گروه، بهترین عکاسان را جذب خود می‌کند و دیدن عکس‌های خیره کننده آن‌ها، ارتباط شما با مادر طبیعتا را استحکام می‌بخشد. مسابقه عکاسی نشنال جئوگرافیک تراولر ۲۰۱۷ نیز بدون تفاوت با سال‌های پیش برگزار شد.

ارسال تصاویر تا تاریخ ۳۰ ژوئن ادامه داشت و برندگان نهایی نیز ماه آگوست معرفی خواهند شد. اما برای علاقه‌مندان به این رشته، ویرایشگران مجله Nat Geo ده مورد از بهترین عکس های مسابقه عکاسی نشنال جئوگرافیک تراولر ۲۰۱۷ را انتخاب کرده و آن‌ها را به اشتراک گذاشته‌اند. در ادامه برخی از بهترین تصاویر بخش «طبیعت» این مسابقه را مشاهده خواهید کرد که برای دریافت جایزه با یکدیگر به رقابت می‌پردازند؛ جایزه این مسابقه یک سفر ۱۰ روزه برای دو تور مجمع الجاپور گالاپاگوس همراه با تیم نشنال جئوگرافیک است.

منتخبین مسابقه عکاسی نشنال جئوگرافیک تراولر ۲۰۱۷

۱. بازتاب در گیاهان سبز

عکس و کپشن: Roland Fritz

مسابقه عکاسی نشنال جئوگرافیک تراولر 2017

بازتاب گیاهان سبز که در بالا مشاهده می‌کنید، از غار هانگ سون دونگ تهیه شده است. این مکان گردشگری به بزرگترین غار قابل عبور و مرور جهان معروف است. شما برای رسیدن به این مکان شگفت انگیز، باید یک مسافرت ۲ روزه را از نزدیک‌ترین نقطه به آن طی کنید. این غار در پارک ملی فونگ نهاکه بانگ در استان کوانگ‌بن کشور ویتنام، در نزدیکی مرز این کشور با لائوس قرار دارد و رود زیرزمینی پرشتاب و بزرگی از درون آن می‌گذرد.

۲. نمایی از زیر آب زمستان لوفوتن

عکس و کپشن: Sergey Lukankin

مسابقه عکاسی نشنال جئوگرافیک تراولر 2017

نمایی از ویلایی Å با چشم اندازی گرفته شده از دو تصویر از لوفوتن نروژ.

۳. جنگل پری قصه‌ها

عکس و کپشن: Y.TAKAFUJI

مسابقه عکاسی نشنال جئوگرافیک تراولر 2017

عکسی در یک جنگل.

۴. گاو وحشی در تعقیب تاج

عکس و کپشن: Hymakar Valluri

مسابقه عکاسی نشنال جئوگرافیک تراولر 2017

من در ماه ژانویه به اکوادور، بهشت پرندگان کوچک رفته بودم. مرغ‌های مگس خوار با سرعت ۵۰ بار در ثانیه در حال بال زدن بودند و از شهد گلها استفاده می‌کردند. اکوادور با جنگل‌های بارانی و مملو از ابر خود باعث شده است تا زیستگاه خوبی برای پرندگان عجیب و غریب شکل بگیرد.

به یک شهر با ارتفاع بالا به نام “Pacallacta” رفته بودم و زمانی که از وسیله نقلیه خود پیاده شدم، جمعی از پرندگان مگس خوار من را احاطه کرده بودند. بی‌تردید وقتی آن‌ها را دیدم خوشحال شدم.

۵. مارچ (راهپیمایی شیرها)

عکس و کپشن: Torie Hilley

مسابقه عکاسی نشنال جئوگرافیک تراولر 2017

در سفری به زامبیا، علف‌ها به به قدری بلند بودند که شانس تماشای هیچ چیز جذابی را نداشتید. پس از آن جمعی از شیرها را دیدیم که مغرورانه به سمت ما در حال حرکت بودند و از جاده‌ای پیش ساخته شده برای سفر خود استفاده می‌کردند. از چهره‌شان مشخص بود آن‌ها نیز از چمن‌های بلند اطرافشان خسته شده بودند.

۶. پرونس، اصلاح موی تابستانی

عکس و کپشن: Jerome Courtial

مسابقه عکاسی نشنال جئوگرافیک تراولر 2017

من به امید پیدا کردن یک زاویه جدید عکاسی نسبت به چشم اندازهای قدیمی به Valensole رفته بودم. از آنجایی که می‌دانستم فصل برداشت است، با پهپاد به دنبال یک تراکتور بودم و منتظر به شروع برداشت کردن آن بودم که یک ترکیب بسیار خوشایندی را از بالا ایجاد کرد. تنها دردسر من، کنترل پهپادم در یک باد شدید بود.

۷. اولین شیرجه

عکس و کپشن: Mattew Smith

مسابقه عکاسی نشنال جئوگرافیک تراولر 2017

یک لاکپشت جوان تنها چند دقیقه پس از آن که متولد شد، برای نخستین بار به سوی آب شیرجه زد. او مبارزه جانانه‌ای با آب کرد و توانست موفق از این آزمون بیرون آید. سرعت شاتر آرام و استفاده از فلاش به من کمک کرد  تا چنین تصویری را با نور شگفت انگیز محیط بگیرم.

۸. بالهایی به سمت آسمان

عکس و کپشن: Scott Summers

مسابقه عکاسی نشنال جئوگرافیک تراولر 2017

در یک صحب بهاری، تنها صدای بال زدن پرندگان در سراسر باتلاق بود که به گوش می‌رسید. آن‌ها در نزدیکی یک دریاچه جمع شده بودند، جایی که یک مه بسیار زیبا حاکم بر هوا بود و خورشید نیز از بالای شاخه‌های درختان به پایین می‌توابید تا این نمای شگفت انگیز به دست آمد. جالب‌تر وقتی بود که سه غاز درست در وسط تصویر در حال چرخیدن به سمت خورشید بودند و یکی از آن‌ها خیلی با حوصله در حال بال زدن و خروج از آب بود.

۹. گدازه جامد در برابر جنگل

عکس و کپشن: Placido Faranda

مسابقه عکاسی نشنال جئوگرافیک تراولر 2017

من این تصویر را همراه با یک پهپاد در سیسیل گرفتم. آن‌ها امواجی از کدازه‌ها هستند که حاصل یک انفجار بزرگ در سال ۲۰۰۲ میلادی بوده‌اند.

۱۰. جاده‌ی بی‌نهایت به سمت ترانسیلوانیا

عکس و کپشن: Calin Stan

مسابقه عکاسی نشنال جئوگرافیک تراولر 2017

این جاده Chiea است که شما را به ترانسیلوانیا می‌رساند. بلکه دقیقا همان ترانسیلوانیا که محل تولد تعدادی از دراکولاهای افسانه‌ای تاریخ است.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*

۳ دیدگاه

  1. شماره ۵. ماه مارس مشخصن باید مارچ (راهپیمایی) پلنگها باشه نه ماه مارس!